Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Tastierë MSI Vigor GK80 CR, US

Kodi i produktit:
1357msi
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Lojë:
Teknologjia:
USB-A
Renditja/shfaqja:
US
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

176.50 
Ju kurseni : 27.00   (15%)
149.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 12.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Dizajni i Vigor GK80 dhe tastiera me funksion miqësor garanton një lojë të rehatshme edhe në betejat më të vështira. Tastiera e lojrave me ngjyra, plotëson aftësinë për të rregulluar ndriçimin me ngjyra dhe një mbështetës të sofistikuar ergonomik që mbron kyçet e duarve tuaja në çdo luftë. Butonat karakterizohen nga reagime të shpejta ndaj ndikimit të dhënë dhe shpërndarja e tyre e përshtatshme e bën të mundur që të luani shpejtë.

Butona të pazhurmshëm

A i pëlqeni reagimet audio kur shtypni një buton? MSI Vigor GK80 përdorë butonat Cherry MX Red të cilat janë të pazhurmshme dhe sigurojnë reagime të shkëlqyera. Përveç kësaj, ato mund të përballojnë mbi 50 milionë shtypje, kështu që do të zgjasin me vite.

Ndriçimi RGB dhe Antighosting

Tastiera gjithashtu mburret me mundësinë e ndriçimit të programueshëm RGB të butonave me 8 efekte të mrekullueshme të ndriçimit dhe mbështetje MSI Mystic Light. Sidomos për të luajtur lojëra FPS ose MMO, tastiera përmban butona anti-ghost për funksionim të përsosur kur butonat e shumëfishtë janë të shtypur në të njëjtën kohë. Gjithashtu ofron qasje të lehtë në media.

Kapur në detaje

Çdo lojtar dëshiron të ketë tavolinën e lojës së tyre me detajet më të fundit. Kjo tastierë definitivisht mbështet atë. Kablloja prej dy metrash është endur dhe mund ta lidhni atë në slotin keyway në mënyrë që të mos mund të rrëshqasë rreth tavolinës. Lidhësi është i praruar për qëndrueshmëri edhe më të madhe.

Butonat e kontrollit të muzikës dhe porti USB

Në krye, tastiera ka katër butona të medias për t'ju ndihmuar të rritsi, zvogëloni, bëni pauzë, dhe të luani zërin gjatë lojës. Përveç butonave, gjithashtu mund të gjeni një port të integruar USB 2.0 për lidhjen e mausit, kufjeve dhe pajisjeve të tjera periferike.

Hotkeys për kontrollin e harduerit

Hotkeys të veçantë ju lejojnë të kontrolloni pllakat amë MSI dhe kartat grafike. Ju mund t'i përdorni ato për të vendosur një nga tre mënyrat e fuqisë pa ndërprerë lojën. Gjatë lojës, gjithashtu mund të kontrolloni lehtë efektet e dritës duke përdorur butonat Fn dhe shigjetat. Me këtë tastierë, ju me të vërtetë bëni shumë.

Vetitë kryesore

Kjo tastierë mekanike me butonat Cherry MX Red ka një ndërtim të lehtë të aluminit, ndriçim të plotë RGB LED me shumë efekte të shkëlqyera të dritës, kabllo të endur dhe një lidhës ari, dhe pjesën për pushimin e kyçeve për komoditet. Tastiera ka 104 butona, lidhet përmes USB 2.0, dhe peshon 1400 gram.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kabllos [m]:
2
Gjerësia [mm]:
445
I përdorshëm me:
Univerzale
I përdorshëm me markat:
Univerzale
Kodi:
S11-04US228-HH6
Lansuar:
20. 3. 2018
Lartësia [mm]:
42
Lloji i tastierës:
Cherry MX Red
Lojë:
Ndriçim i pasëm:
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Pesha [g]:
1 055
Prodhuesi:
MSI
Renditja/shfaqja:
US
Teknologjia:
USB-A
Trashësia [mm]:
142
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE