Puno më mençur, ec më shpejt, kariko më pak. MAC E BËN KËTË. Mëso më shumë >

Laptop ASUS TUF Dash F15 (2022), 15.6", Intel Core i7, 16GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, i zi

Kodi i produktit:
362762visa
Bateri:
4-clánková, 76Wh
Rozlišení displeje pixel:
1920 x 1080 (Full HD)
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,453.50 
Ju kurseni : 174.00   (12%)
1,279.50 € * Përfshirë TVSH-në
12% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Laptopi ASUS TUF Dash F15 (FX517ZM) mahnit me dizajnin dhe qëndrueshmërinë e tij dhe është i pajisur me fuqinë për të zgjidhur çdo situatë të lojës. Performanca e shkëlqyer ofrohet nga procesori më i fundit Intel Core i gjeneratës së 12-të në kombinim me grafikën NVIDIA GeForce RTX 3060, e cila është një zgjidhje e përballueshme për entuziastët e lojërave. Laptopi është i pajisur me memorie operative 16 GB DDR5 (1x 16 GB, keni gjithsej 2 slote SO-DIMM). Hard disku i shpejtë 1 TB SSD M.2 PCIe NVMe ofron kapacitet të mjaftueshëm për sistemin, lojërat dhe aplikacionet. Ai ofron një total prej 2 slote M.2 PCIe NVMe, kështu që ju mund të zgjeroni kapacitetin e ruajtjes në të ardhmen.

Teknologjia e ftohjes kombinon sistemin e vetëpastrimit të gjeneratës së dytë, i cili parandalon bllokimin e fijeve termike, me funksionin e personalizueshëm të ventilatorëve Arc Flow për ekuilibrin e përsosur midis performancës dhe nivelit të zhurmës. Sistemi i ftohjes përdor tuba të shumtë të nxehtësisë dhe ngrohës të avancuar për të shpërndarë nxehtësinë nga përbërësit kryesorë. Me një ekran të shpejtë 15.6" 144 Hz të nivelit IPS Full HD, nuk do të humbisni asgjë në lojë. Pajisjet e zgjedhura: Bluetooth 5.2, Wi-Fi ax, 4x USB (1x Thunderbolt 4/ Type-C, 1x Type-C 3.1/3.2 Gen 2, 2x 3.0/3.1/3.2 Gen 1), HDMI, kamera HD, tastierë me dritë prapa, tingulli Dolby Atmos. Laptopi ka sistem operativ Windows 11 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
4-clánková, 76Wh
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
Diagonalja e ekranit:
15.6
Frekuenca e memories MHz:
4800
Frekuencë Hz:
144
Fuqia maksimale e furnizimit me energji W:
200
Fuqia maksimale grafike W:
105
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Alder Lake - 12. generace
Gjerësia mm:
354
Gjuha e tastierës:
Ceský
Gjurmimi i rrezeve:
HDMI 2.0:
Jetëgjatësia e baterisë:
Strední
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
8,4
Kapacita interního úložiště GB:
1024
Kapacitet i SSD GB:
1024
Kartela grafike:
NVIDIA GeForce RTX 3060
Kodi i prodhuesit:
FX517ZM-HN157W
Kohësia Clock në Boost MHz:
1 452
Lartësia mm:
20.7
Lloji i diskut të caktuar:
SSD
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i kartelës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i memories:
DDR5 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Madhësia e ekranit:
Prumerná
Madhësia e memories grafike MB:
6144
Madhësia e memories operative RAM GB:
16
Materiali i shasisë:
Alumin
Mbështetje për portin e ekranit:
Mbështetje për shpërndarjen e energjisë:
Ngjyra:
Zezë, Hiri
Numri i altoparlantëve:
2x2 W
Numri i bërthamave efektive të procesorit:
4
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2
Performanca e kartelës grafike:
Strední
Performanca e procesorit:
I lartë
Përmbajtja e paketimit:
Laptop, karikues
Pesha e kategorisë:
Strední (do 2,5kg)
Pesha kg:
2
Počet USB 3.13.2 Gen 2 Type-C:
1
Prodhuesi:
ASUS
RAM-i maksimal GB:
32
Raporti i aspektit:
16: 9
Rezolucioni i kamerës së internetit:
720p
RJ-45:
Rozlišení displeje pixel:
1920 x 1080 (Full HD)
Shkëlqimi cdm2:
250
Sipërfaqja e ekranit:
Antireflexní
Sistemet operative:
Windows 11 Home
Slote të lirë për disk:
1x M.2 PCIe (2280)
Slote të memories:
2 (1 falas)
Standardet e Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastierë me ndriçim të pasëm:
Tastierë numerike:
Thunderbolt 4 USB4:
1
TPM 2.0:
Trashësia mm:
251
Uebfaqja e prodhuesit:
Asus.com
Uebkamerë:
Versioni i Bluetooth:
V5.2
VR Ready:
Výkon reproduktorů W:
4

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE