Puno më mençur, ec më shpejt, kariko më pak. MAC E BËN KËTË. Mëso më shumë >

Apple MacBook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey

Kodi i produktit:
211027app
Diagonalja e ekranit:
14
Prodhuesi:
Apple
Ngjyra:
Space Grey
Numri i altoparlantëve:
6
Numri i bërthamave efektive të procesorit:
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,399.00 
Ju kurseni : 220.00   (9%)
2,179.00 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 181.58 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Performanca e përshtatur për profesionistët. MacBook Pro i ri vjen me një ekran 14" dhe i shtyn kufijtë imagjinarë në një nivel të ri me performancën e tij. Arkitektura e përmirësuar ndjeshëm e M2 Pro thjesht ka fuqi brutale për të gjitha idetë tuaja krijuese. Dhe ajo që vëreni në shikim të parë është dizajni elegant me theks në punimin cilësor.

Në rastin e MacBook Pro të rinj, ne mund të vërejmë kryesisht një rritje drastike të performancës për shkak të një forcimi të konsiderueshëm të arkitekturës ekzistuese M2 Pro. Kështu, ato ofrojnë performancë të shumëfishtë në të gjitha fushat në krahasim me gjeneratën e mëparshme MacBook Pro. Në rastin e këtij varianti të çipit M2 Pro, ka 10 bërthama përpunuese së bashku me një GPU me 16 bërthama dhe një Motor Neural me 16 bërthama për aplikacionet e mësimit të makinerive. Motori i medias për përshpejtimin e harduerit të kodimit dhe dekodimit të videos është gjithashtu një avantazh i madh.

Ekrani i ri Liquid Retina XDR renditet ndër ekranet më të mirë dhe do të jetë shumë e vështirë të gjesh konkurrencë në laptopë të tjerë. Ka një gamë ekstreme dinamike dhe raport kontrasti, dhe e gjithë përmbajtja në të merr jetë me ngjyra të gjalla dhe detaje të mahnitshme si në zonat e errëta ashtu edhe në ato të lehta. Për herë të parë ndonjëherë, ai gjithashtu përmban teknologjinë ProMotion, kështu që mund të rregullojë automatikisht frekuencën e lëvizjes së përmbajtjes në ekran. Dhe çdo ekran është i kalibruar në fabrikë, kështu që ju mund të filloni të punoni me idetë tuaja më të mira grafike menjëherë.

Megjithatë, pavarësisht performancës ekstreme, MacBook Pro 14 mbetet me efikasitet energjetik dhe mund të zgjasë deri në 18 orë riprodhim të filmave të Apple TV dhe deri në 12 orë shfletim ueb pa tel me një karikim të vetëm. Dhe gjithashtu do t'ju japë shumë më tepër kohë për të punuar në aplikacionet tuaja të preferuara.

Kamera FaceTime gjithashtu ka marrë një përmirësim të bukur. Tani ka një rezolucion 1080p dhe mund t'i vlerësoni aftësitë e tij edhe në kushte me dritë të ulët falë një lente me një hapje më të vogël dhe një sensor më të madh me piksel më të ndjeshëm. Është kamera më e mirë ndonjëherë në një MacBook Pro.

Cilësia e zërit bën një hap përpara. Sistemi i zërit hi-fi prej gjashtë altoparlantësh me vuferë në një rregullim kundër rezonancës do t'ju japë një përvojë të shkëlqyer me tingull të balancuar bukur, besnik me një gamë të gjerë dinamike dhe shpërndarje të plotë të basit. Kur luani muzikë ose video në Dolby Atmos, e gjithë dhoma rrethohet nga tingulli rrethues 3D. Sistemi i mikrofonit me tre drejtime e kap zërin shumë më qartë gjatë telefonatave në internet.

Pavarësisht rritjes së performancës, MacBook Pro 14 i ri mbetet një elegancë elegante dhe e hollë. Pesha e modelit 14" është pak më shumë se 1.6 kg dhe profili është vetëm 15.5 mm. Pra është shoqëruesi i përsosur i udhëtimit.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Diagonalja e ekranit:
14
EAN:
194253318170
Fuqia maksimale e furnizimit me energji W:
67
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Apple M-Series
Gjerësia mm:
312.6
Gjuha e tastierës:
US
Kapaciteti i diskut GB:
512
Kapaciteti i memories operative RAM GB:
16
Kartë grafike:
Apple 16-core
Kodi i prodhuesit:
Mphe3ze/a
Lartësia mm:
15.5
Lexues i kartave të memories:
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
Retina
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
LPDDR5 (në bord)
Lloji i procesorit:
Apple M2
MagSafe:
Modeli i procesorit:
M2 Pro
Ndriçimi cdm2:
1000
Ngjyra:
Space Grey
Numri i altoparlantëve:
6
Numri i bërthamave efektive të procesorit:
4
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Numri i hard disqeve:
1
Pesha kg:
1.6
Prodhuesi:
Apple
Raporti i shikimit:
16:10
Rezolucioni i ekranit piksel:
3024 x 1964
Rezolucioni i ueb kamerës:
1080p
Sistemi Operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastierë me ndriçim:
Thunderbolt 4USB4:
3
Trashësia mm:
221.2
Verzioni i Bluetooth:
V5.3

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE