Apple
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
Foto e Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey

Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Origjina: Kodi:
2,399.50 €
2,099.00 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 1,943.52 €
Ju kurseni 300.50 €
-13%
Pagesa me keste
gjirafa për 36 muaj
Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
2,099.00 €
gjirafa
GjirafaPayPlan with KEP
per 36 muaj sipas kushteve te kredise ne KEP
Periudha e kredise
Shuma e kestit per muaj:
Raifeissen Bank Teb Bank deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 174.92 €/muaj

Më shumë se 10 artikuj
GjirafaFLEX
Rri shlirë me GjirafaFlex

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit, pa pasur nevojë për pritje te serviset e autorizuara. Përmes këtij shërbimi, ju do të kontaktoheni brenda 24 orëve prej momentit të pranimit të produktit te ne, nëse produkti mund të servisohet, ta merrni të ri apo të keni kredi në të njejtën vlerë të produktit. Pastaj do të lajmëroheni për periudhën e pranimi të produktit të servisuar, të ri apo kthimit të tij.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Transporti
Koha e arritjes së produktit: - Prishtinë
02 tetor 2023 - 03 tetor 2023
Kosovë, të tjera
03 tetor 2023 - 04 tetor 2023
Koha e arritjes së produktit nënkupton periudhën prej kur bëhet verifikimi i porosisë suaj, dhe njoftimit për verifikim që ju e pranoni përmes email-it apo SMS-it.
Nëse porosia bëhet tani, produkti arrin sipas afatit kohor të vendosur më lartë. Ju do të njoftoheni në vazhdimësi përmes emailit rreth vendndodhjes së porosisë suaj, duke përfshirë momentin kur produkti arrin në depon tonë, dhe momentin kur niset në dërgesë për te ju.

*Në 99% të rasteve, produktet arrijnë sipas parashikimit të vendosur më lartë. Ju lusim të keni parasysh që festat ndërkombëtare ndikojnë që liferimi të shtyhet për rreth 2 ditë.

Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar
Performanca e përshtatur për profesionistët. MacBook Pro i ri vjen me një ekran 14" dhe i shtyn kufijtë imagjinarë në një nivel të ri me performancën e tij. Arkitektura e përmirësuar ndjeshëm e M2 Pro thjesht ka fuqi brutale për të gjitha idetë tuaja krijuese. Dhe ajo që vëreni në shikim të parë është dizajni elegant me theks në punimin cilësor.

Në rastin e MacBook Pro të rinj, ne mund të vërejmë kryesisht një rritje drastike të performancës për shkak të një forcimi të konsiderueshëm të arkitekturës ekzistuese M2 Pro. Kështu, ato ofrojnë performancë të shumëfishtë në të gjitha fushat në krahasim me gjeneratën e mëparshme MacBook Pro. Në rastin e këtij varianti të çipit M2 Pro, ka 10 bërthama përpunuese së bashku me një GPU me 16 bërthama dhe një Motor Neural me 16 bërthama për aplikacionet e mësimit të makinerive. Motori i medias për përshpejtimin e harduerit të kodimit dhe dekodimit të videos është gjithashtu një avantazh i madh.

Ekrani i ri Liquid Retina XDR renditet ndër ekranet më të mirë dhe do të jetë shumë e vështirë të gjesh konkurrencë në laptopë të tjerë. Ka një gamë ekstreme dinamike dhe raport kontrasti, dhe e gjithë përmbajtja në të merr jetë me ngjyra të gjalla dhe detaje të mahnitshme si në zonat e errëta ashtu edhe në ato të lehta. Për herë të parë ndonjëherë, ai gjithashtu përmban teknologjinë ProMotion, kështu që mund të rregullojë automatikisht frekuencën e lëvizjes së përmbajtjes në ekran. Dhe çdo ekran është i kalibruar në fabrikë, kështu që ju mund të filloni të punoni me idetë tuaja më të mira grafike menjëherë.

Megjithatë, pavarësisht performancës ekstreme, MacBook Pro 14 mbetet me efikasitet energjetik dhe mund të zgjasë deri në 18 orë riprodhim të filmave të Apple TV dhe deri në 12 orë shfletim ueb pa tel me një karikim të vetëm. Dhe gjithashtu do t'ju japë shumë më tepër kohë për të punuar në aplikacionet tuaja të preferuara.

Kamera FaceTime gjithashtu ka marrë një përmirësim të bukur. Tani ka një rezolucion 1080p dhe mund t'i vlerësoni aftësitë e tij edhe në kushte me dritë të ulët falë një lente me një hapje më të vogël dhe një sensor më të madh me piksel më të ndjeshëm. Është kamera më e mirë ndonjëherë në një MacBook Pro.

Cilësia e zërit bën një hap përpara. Sistemi i zërit hi-fi prej gjashtë altoparlantësh me vuferë në një rregullim kundër rezonancës do t'ju japë një përvojë të shkëlqyer me tingull të balancuar bukur, besnik me një gamë të gjerë dinamike dhe shpërndarje të plotë të basit. Kur luani muzikë ose video në Dolby Atmos, e gjithë dhoma rrethohet nga tingulli rrethues 3D. Sistemi i mikrofonit me tre drejtime e kap zërin shumë më qartë gjatë telefonatave në internet.

Pavarësisht rritjes së performancës, MacBook Pro 14 i ri mbetet një elegancë elegante dhe e hollë. Pesha e modelit 14" është pak më shumë se 1.6 kg dhe profili është vetëm 15.5 mm. Pra është shoqëruesi i përsosur i udhëtimit.
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Numri i hard disqeve :
1
Numri i altoparlantëve:
6
Diagonalja e ekranit ["]:
14
Kapaciteti i memories operative RAM [GB]:
16
Kapaciteti i diskut [TB]:
512
Numri i bërthamave të procesorit:
10
Ndriçimi [cd/m2]:
1000
Pesha [kg]:
1.6
Ngjyra:
Space Grey
Rezolucioni i ueb kamerës:
1080p
MagSafe:
Po
Fuqia maksimale e burimit të energjisë [W]:
67
Gjuha e tastierës:
US
Lloji i HD:
SSD
Tastierë me ndriçim:
Po
Lloji i procesorit:
Apple M2
Numri i bërthamave efektive të procesorit:
4
Raporti i shikimit:
16:10
Lloji i memories:
LPDDR5 (në pllakë)
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit [pixel]:
3024 x 1964
Lexues i kartave të memories:
Po
Lloji i kartelës së rrjetit:
WLAN
Lexues i shenjave të gishtërinjëve :
Po
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Thunderbolt 4/USB 4.0:
3
Gjenerata e procesorit:
Apple M-Series
Kartelë grafike:
Apple 16-core
Versioni i Bluetooth:
v5.3
Lloji i ekranit:
Retina
Lartësia [mm]:
15.5
Kodi i prodhuesit:
mphe3ze/a
Gjerësia [mm]:
312.6
Trashësia [mm]:
221.2
Modeli i procesorit:
M2 Pro
EAN:
194253318170
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe:

Blej tani
Apple Macbook Pro 14", M2 Pro 10-Core, 16GB, 512GB, 16-Core GPU, Space Grey
2,099.00 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo