Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop Apple MacBook Pro 14 (2021), 14.2", M1 Pro 8-bërthamor, 16GB RAM LPDDR4X, 512GB SSD, GPU 14-bërthamor, i argjendtë

Kodi i produktit:
330307
Bateri:
70Wh
Raporti i shikimit:
16:10
Model procesoru:
M1 Pro(8-bërthamësh CPU/14-bërthamësh GPU)
Ndriçimi cdm2:
1600
Ngjyra:
Argjendtë

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,399.50 
Ju kurseni : 350.00   (15%)
2,049.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 170.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Performancë e përshtatur për profesionistët. Ajo që do të vini re në shikim të parë është gjithsesi një dizajn krejt i ri.

Baza e këtij versioni të veçantë të Apple MacBook Pro 14 është një procesor 8-bërthamor Apple M1 Pro me një njësi të përpunimit të grafikëve 14-bërthamore dhe një motor nervor 16-bërthamor. Procesori gjithashtu përfshin 16 GB memorie operative RAM të llojit LPDDR4X.

Pamjet sigurohen nga një ekran 14.2 " Liquid Retina XDR me një rezolucion prej 3024 × 1964 px. Ka një gamë ekstreme dinamike dhe raport kontrasti, dhe e gjithë përmbajtja merr jetë me ngjyra të gjalla dhe me detaje të mahnitshme si në zonat e errëta ashtu edhe në ato të lehta. Për herë të parë ndonjëherë, ai është gjithashtu i pajisur me teknologjinë ProMotion, kështu që mund të rregullojë automatikisht frekuencën e lëvizjes së përmbajtjes në ekran. Dhe çdo ekran është i kalibruar në fabrikë, kështu që ju mund të filloni të punoni menjëherë me idetë tuaja më të mira grafike.

Një disk SSD me kapacitet prej 512 GB është gati për të dhënat e përdoruesit. Laptopi është gjithashtu i pajisur me teknologji wireless Wi-Fi ax dhe Bluetooth 5.0, tre ndërfaqe Thunderbolt 4 / USB-C, lexues të gjurmëve të gishtërinjve Touch ID, kamerë praktike FaceTime 1080p, audio jack 3.5 mm, portë HDMI, portë MagSafe 3 dhe slot për kartë memorie SDXC. Laptopi përdor një sistem operativ MacOS Monterey.

Megjithë performancën e tij ekstreme, megjithatë, MacBook Pro 14 mbetet ekonomik, me deri në 17 orë rishikim të filmave të Apple TV dhe deri në 11 orë shfletim në ueb me një karikim të vetëm. Dhe gjithashtu ju jep shumë më tepër kohë për të punuar në aplikacionet tuaja të preferuara. Për shembull, mund të punoni deri në dy herë më shumë për të redaktuar fotot në Lightroom Classic me një pagesë të vetme, ose të përpiloni deri në katër herë më shumë kode në Xcode. Kjo funksionoi në MacBook Pro. Dhe çfarë nëse duhet të karikoni shpejt? Kjo zgjidhet me karikimin e shpejtë të Apple, me të cilin pajisja mund të karikohet nga 0% në 50% në vetëm 30 minuta.

Kamera FaceTime gjithashtu mori një përmirësim të bukur. Tani ka një rezolucion prej 1080p dhe do t'i vlerësoni aftësitë e saj edhe në kushte të dobëta ndriçimi falë një lente me një hapje më të vogël dhe një senzori më të madh me pikselë më të ndjeshëm. Është kamera më e mirë ndonjëherë në një MacBook Pro. Tani është e fshehur në seksionin e ekranit, të cilin mund ta dimë, për shembull, nga iPhone. Megjithatë, në mënyrë që prerja të mos ndërhyjë në asnjë mënyrë gjatë punës, ajo mbulohet automatikisht nga shiriti i menysë së sipërme.

Cilësia e zërit shkon një hap përpara. Sistemi i zërimit Hi-Fi prej gjashtë altoparlantësh me woofers në një rregullim kundër rezonancës do t'ju japë një përvojë të shkëlqyer me tingull të balancuar bukur, besnik me një gamë të gjerë dinamike dhe shpërndarje të plotë të basit. Kur luani muzikë ose video në Dolby Atmos, tingëllon në të gjithë dhomën me zërim rrethues 3D. Sistemi i mikrofonit me tre drejtime kap zërin shumë më qartë gjatë thirrjeve në internet.

Pavarësisht rritjes së performancës, MacBook Pro 14 i ri mbetet elegant dhe i hollë. Pesha e modelit 14 " është rreth 1.6 kg dhe është vetëm 15.5 mm në profil. Pra, është shoqëruesi i përsosur i udhëtimit.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
70Wh
Diagonalja e ekranit:
14.2
Drive Optik:
Pa drive
EAN:
194252549988
Fuqia maksimale e burimit të energjisë W:
67
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
312,6
HDMI:
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
11mm
Kapaciteti i memories GB:
16
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
Apple 14-core
Kodi:
MKGR3CZ/A
Lartësia mm:
15.5
Lexues i kartave të memories:
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
Retina
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i kartës grafike:
Integruar
Lloji i memories:
LPDDR4X (në pllakë)
Lloji i procesorit:
Apple M1
MagSafe:
Materiali:
Alumin
Mbështet DisplayPort:
Mbështet Power Delivery:
Memoria maksimale GB:
16
Memorie e brendshme GB:
512
Model procesoru:
M1 Pro(8-bërthamësh CPU/14-bërthamësh GPU)
Ndriçimi cdm2:
1600
Ngjyra:
Argjendtë
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i hard disqeve:
1
Pa taste numerike:
Përmbajtja në paketim:
Karikues (USB-C), Laptop
Pesha kg:
1.6
Prodhuesi:
Apple
Raporti i shikimit:
16:10
Renditjashfaqja:
Ceský
Rezolucioni i ekranit:
3024 x 1964
Rezolucioni i uebkamerës:
1080
Shtrirja e ngjyrave:
DCI-P3 100%
Sistemi Operativ:
Apple Mac OS Big Sur
Slot për memorie:
Nuk ka
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt 4USB4:
3
Trashësia mm:
221,2
Ueb kamerë:
Verzioni i Bluetooth:
V5.0

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE