Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Disk i brendshëm WD SSD Blue 3D NAND - 250GB

Kodi i produktit:
220368
EAN:
718037856339
Leximet IOPS:
95 000
Trashësia [mm]:
100,2
Teknologjia e hard diskut:
SSD
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
58.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.88 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Disk i brendshëm i prodhuar nga kompania WD SSD. Disku pa pjesët e lëvizshme siguron mbrojtje nga humbja e të dhënave në rast të dëmtimit ose rënies aksidentale të diskut. Dhe në sajë të vlerës së lartë të kohës mesatare në mes të dështimit (MTTF) dhe disa teknologjive për korrigjimin e gabimeve, SSD WD Blue 3D NAND SATA mund të ndihmojë në mbrojtjen e të dhënave gjatë viteve të ardhshme. Ky disk posedon kapacitetin prej 250GB dhe përdor portën SATA SATA 6 Gb / s për lidhjen me paisjen tuaj. E veçanta e këtij diksku është shpejtësia e transferimit të të dhënave, 550 MB / s shpejtësia e leximit dhe 525 MB / s shpejtësia e shkrimit. Është ndërtuar me anë të teknologjisë 3D NAND Flash, e cila para kontrollon në çdo aspekt diskun para se të shitet. Ka formatin 2.5" dhe është rezistent ndaj shokut në bie. Konsumon pak energji eletrike.

Vlerësimet

shum e mire...

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
718037856339
Formati i diskut:
2,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
69,85
Hyrjet IOPS:
81 000
Jetëgjatësia / Qëndrueshmëria (MTTF):
1.75
Jetëgjatësia / Qëndrueshmëria (TBW):
100
Kapaciteti i diskut SSD:
3D
Kapaciteti [GB]:
250
Kodi i prodhuesit:
WDS250G2B0A
Lartësia [mm]:
7
Leximet IOPS:
95 000
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Pesha (g):
37,4
Prodhuesi:
Western Digital
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
550
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
525
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
SSD
Trashësia [mm]:
100,2
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com

Bashkangjitja Disk i brendshëm WD SSD Blue 3D NAND - 250GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE