Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Disk SSD Transcend SSD230S, 256GB

Kodi i produktit:
208511
EAN:
760557837329
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
TLC:
Teknologjia e hard diskut:
SSD
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
54.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
8 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Disku Transcend SSD230S ka madhësi 2.5" dhe një kapacitet prej 256GB dhe me nje ndërlidhje SATA 6GB / s. Ka një shpejtësi shkrimi dhe leximi rreth 560 / 520 MB / s. Ky produkt përmban një memorie të teknologjisë 3D NANO. Ky disk është rezistent ndaj shokut dhe dridhjeve. Ka një harxhim të vogël të energjisë gjë që është shumë e pëlqyeshme tek konsumatorët. Dimensionet e tij janë 100 x 69.85 x 6.8 mm dhe peshon 63 g.

Vlerësimet

DISK si ka qene i pershkruar ashtu edhe ka ardh, si dhe transporti shume i shpejt
Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
760557837329
Formati i diskut:
2,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
69,85
Hyrjet IOPS:
85 000
Kapaciteti i diskut SSD:
TLC
Kapaciteti [GB]:
256
Kodi i prodhuesit:
TS256GSSD230S
Lansuar:
21 Shkurt 2017
Lartësia [mm]:
100
Leximet IOPS:
65 000
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Pesha (g):
63
Prodhuesi:
Transcend
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
560
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
520
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
SSD
TLC:
Trashësia [mm]:
6,8

Bashkangjitja Disk SSD Transcend SSD230S edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE