Gjirafa50 Assault

Kodi i produktit:
Gjirafa50Assault
Formati i diskut:
2.5
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7,008
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 185

Si të porosisim në Gjirafa50?

645.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
(5 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 53.79 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë Fortron CMT330, me xham, i zi

Kasa CMT330 ju sjellë stil unik, dizajn të bukur dhe kualitet të lartë për të gjithë gamerat dhe entuziastët që kërkojnë maksimumi nga seti i tyre. Hapësira e brendshme është plotësisht e konfigurueshme dhe mbështet disa formate të pllakve amë si ATX, micro-ATX dhe mini-ITX.

Produkti vjen me 8 hapësira PCI-E, 2x hapësira ODD, 2x hapësira për HDD dhe 4x hapësira për SSD, vjen e pajisur me 3x flutura me madhësi 120 mm dhe me LED drita të kaltërta dhe mban 2x porte USB 3.0 dhe 2x USB 2.0 për transferim të shpejtë të të dhënave. Poashtu, kasa ka ngjyrë të zezë dhe ka xham në pjesën anësore.

Kasë Fortron CMT330, me xham, i zi

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1050 2GT OCV1, 2GB GDDR5

Kjo është një kartë grafike e fuqishme, e cila përdorë portën PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakë amë. Procesori i kartës përdor arkitekturën Pascal, ofron një frekuencë bazë prej 1404 MHz dhe një shtytje prej 1518 MHz.

Kjo kartelë përdor memorien GDDR5 me kapacitet 2 GB dhe ka frekuencë prej 7008 MHz. Posedon bus me 128-bit. Karta ofron porte 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320.

Karakteristikat e kartës përfshijnë: OpenGL 4.5, DirectX 12, MSI Afterburner dhe NVIDIA Ansel. Karta zë 2 porte dhe është 215 mm e gjatë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1050 2GT OCV1, 2GB GDDR5

Procesor Intel Core i5-8400

Intel Core i5-8400 është procesor i ndërtuar me teknologjinë më të fundit që do ju sjell performancë jashtëzakonisht të shpejtë në kompjuterin tuaj në mënyrë që të kryeni të gjitha punimet tuaja me lehtësi. Aksesori është i dizajnuar për hapësirën 1151 në pllakën amë, mban 6 bërthama (6 threads) që funksionojnë nën frekuencat 2.8GHz dhe mund të arrijnë deri në 4GHz nëpërmjet TurboBoost, ofron kontroller për memorie DDR4 me frekuencë deri në 2666MHz, mban bërthamën grafike Intel UHD Graphics 630 si dhe harxhon 65 watt rrymë.

Procesor Intel Core i5-8400

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310

MSI H310M PRO-VH është pllakë amë e dizajnuar për të plotësuar nevojat e përdoruesve më pasionues. Produkti ju sigron performancë stabile dhe afatgjate në mënyrë që të rrisni efiçiencën në biznesin tuaj.

Aksesori është i pajisur me çipin Intel H310 dhe hapësirën 1151 për procesorët Intel të gjeneratave Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pos kësaj, ajo është pajisur me 2x hapësira DDR4 që mbajnë deri në 32GB memorie nën frekuencat 2666 MHz, ka 6x konektor USB 2.0 (4x në pjesën e pasme, 2x në pllakë), 4x konektor USB 3.1 Gen 1 (2x në pjesën e pasme, 2x në pllakë),1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 3x audio jack dhe hapësirat zgjeruese 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 3.0 x1.

Poashtu, pllaka ju ofron 4x hapësira SATA 6Gbps dhe vjen me formatin mATX.

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 120GB

Kingston është një prej prodhuesve më të mëdhenj të pajisjeve për ruajtje të të dhënave si SSD hard disqe.Kompania Kingstom sjell SSD diskun 10 herë më të shpejtë sesa disqet tradicionale, me nivelë të lart të rezistencës. Ky model ka kapacitet prej 120GB, shpejtësi të transmetimit të leximit / shkrimit janë deri në 500 MB / s, respektivisht. 320 MB / s. Dimensionet e këti disku janë 7 x 100 x 69,9 mm me peshë prej 41g.

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 120GB

Burim energjie Evolveo - 550W, i zi

Evolveo sjell në treg burimin e energjisë që do ju ofroj rrymë të sigurt dhe konstante për të gjitha pjesët e kompjuterit tuaj.

Aksesori vjen me konsumim maksimal prej 550W, mban konektorët ATX 20 + 4pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6pin (1x), SATA (4x) për lidhje me kompjuter si dhe fluturën me madhësi 120 mm për mirëmbajtjen e temperaturës optimale dhe është e ndërtuar në formatin ATX.

Burim energjie Evolveo - 550W, i zi

Memorie operative RAM Crucial 8GB DDR4 2400

Crucial është kompania e mirënjohur për prodhimin e moduleve për memorie operative RAM. Për shkak të kualitetit të lartë dhe qëndrueshmërisë afatgjate, shumë krijues të kompjuterëve e përdorin Crucial për seritë e tyre.

Në këtë rast ajo sjell memorie të standardit DDR4 me kapacitet 8GB që funksionon nën frekuencat 2400 MHz. Memoria mund të mirëmbaj timing CL17 dhe harxhon 1.2V prandaj dhe është zgjidhja ideale për të shtuar kapacitetin e kompjuterit apo serverit tuaj.

Memorie operative RAM Crucial 8GB DDR4 2400

Shënim: Kompjuterët vijnë pa sistem operativ. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
2.5
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Fuqia [W]:
550
Kapaciteti i diskut SSD:
120 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2,048
Kartë grafike:
GeForce GTX 1050
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
17
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Modeli i procesorit:
i5-8400
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 185
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7,008
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE