Gjirafa50 BlueJay Level 2

Kodi i produktit:
Gjirafa50BlueJayLevel2
Chipset:
Intel H310
Latenca e testuar:
19-19-19-43
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
12,000
Modeli i procesorit:
Coffee Lake
Lloji i procesorit:
Intel Core i7

Si të porosisim në Gjirafa50?

953.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
(5 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 79.46 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë shtëpize Evolveo Ray 2, e zezë

Kasa e shtëpizës Evolveo Ray 2 ju impresionon me shikim të parë me pamjen e saj elegante që i përshtatet dhomës së çdo lojtari. Është e përshtatshme për të dy pllakat amë ATX dhe micro ATX me platformat Intel dhe AMD. Dimensionet e kabintetit janë 466 x 212 x 459 mm dhe gjithashtu përfshin 3x 3.5 " dhe 2x 2.5" pozicione të brendshme. Gjatësia maksimale e kartës VGA është 415 mm dhe lartësia maksimale e ftohësit të CPU është 163 mm. Kabineti ka katër pozicione për freskues dhe ndriçim blu LED. Në panelin e përparmë gjenden 2x USB 2.0 dhe 1x USB 3.0 port.

Kasë shtëpize Evolveo Ray 2, e zezë

Procesor Intel Core i7-8700

Njësia qendrore e procesimit vjen me 6 bërthama fizike, të cilat dyfishojnë aftësinë e tyre procesuese nën teknologjinë “HyperThreading”. Produkti ka frekuencë 3.2 GHz dhe mund të arrij deri në 4.6GHz në platformën Turbo Boost. Çipi ka gjithashtu një memorie kontrolluese me kanal të dyfishtë për memorien e DDR4 deri në 2666 MHz. Poashtu, procesori vjen me bërthamën grafike Intel UHD 630 dhe ka fuqi ( TDP) 65 watts.

Procesor Intel Core i7-8700

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6, 1830 MHz

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike.

Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1830 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus,1x HDMI, 3x DisplayPort. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6, 1830 MHz

Memorie RAM Patriot Signature Line 8GB DDR4 2666

Memoria e serisë Signature karakterizohet nga cilësia, besueshmëria dhe performanca e pritshme për përdorimin e zakonshëm kompjuterik. Kjo është një memorie 2666 MHz DDR4 dhe ka kapacitet 8 GB. Poashtu, ofron kohën CL19 dhe tensionin 1.2 V.

Memorie RAM Patriot Signature Line 8GB DDR4 2666

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310

MSI H310M PRO-VH është pllakë amë e dizajnuar për të plotësuar nevojat e përdoruesve më pasionues. Produkti ju sigron performancë stabile dhe afatgjate në mënyrë që të rrisni efiçiencën në biznesin tuaj. Aksesori është i pajisur me çipin Intel H310 dhe hapësirën 1151 për procesorët Intel të gjeneratave Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pos kësaj, ajo është pajisur me 2x hapësira DDR4 që mbajnë deri në 32GB memorie nën frekuencat 2666 MHz, ka 6x konektor USB 2.0 (4x në pjesën e pasme, 2x në pllakë), 4x konektor USB 3.1 Gen 1 (2x në pjesën e pasme, 2x në pllakë),1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 3x audio jack dhe hapësirat zgjeruese 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 3.0 x1. Poashtu, pllaka ju ofron 4x hapësira SATA 6Gbps dhe vjen me formatin mATX.

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310

Burim energjie Evolveo - 550W, i zi

Evolveo sjell në treg burimin e energjisë që do ju ofroj rrymë të sigurt dhe konstante për të gjitha pjesët e kompjuterit tuaj.

Aksesori vjen me konsumim maksimal prej 550W, mban konektorët ATX 20 + 4pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6pin (1x), SATA (4x) për lidhje me kompjuter si dhe fluturën me madhësi 120 mm për mirëmbajtjen e temperaturës optimale dhe është e ndërtuar në formatin ATX.

Burim energjie Evolveo - 550W, i zi

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Hard disk Kingston Now SSD vjen me madhësi 240GB dhe ofron përdorshmëri deri në 1 milion orë. Përdor platformën SATA 3.0 ( që përshtatet edhe për SATA 2.0). Transmetimi i leximit dhe kopjimit të të dhënave mund të shkoj deri në 500, respektivisht 350 MB / s.

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0


Vlerësimet

Detajet teknike

Chipset:
Intel H310
Formati i diskut:
2.5
Frekuenca e memories [MHz]:
2666
Fuqia [W]:
550
Gjenerata e procesorit:
i7-8700
Kapaciteti i SSD-së [GB]:
240
Kartë grafike:
GeForce GTX 1660 Ti
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
19
Latenca e testuar:
19-19-19-43
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Modeli i procesorit:
Coffee Lake
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
12,000
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE