Gjirafa50 Illyrian

Kodi i produktit:
Gjirafa50Illyrian
Formati i diskut:
2,5
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Fuqia [W]:
550
Kapaciteti i diskut SSD:
240 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048

Si të porosisim në Gjirafa50?

667.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
(5 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 55.62 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë shtëpize Fractal Design Focus G, e kuqe

Kasë shtëpize me kualitet të lartë, e përshtatshme për pllakat amë ATX, micro ATX dhe Mini ITX për platforma Intel dhe AMD. Dimensionet e kasës janë 205 x 431 x 450 mm, ajo përfshinë dy pozicione të jashtme 5.25 ", tre pozicione të brendshme për disqet e hard diskut 3.5" dhe një pozicion të brendshëm për një disk të dedikuar 2.5". Gjatësia maksimale e kartës VGA është 380 mm dhe lartësia maksimale e CPM është 165 mm. Ka shtatë slote për zgjerime ATX dhe gjashtë pozicione të freskuesve (2 përpara, 1 fund, 1 mbrapa, 2 sipër). Paketa përmban dy freskues të heshtur 120 mm LED. Paneli i përparmë përfshin 1x USB 2.0, 1x USB 3.0 dhe 1x HD Audio. Kasa peshon 4.5 Kg.

Kasë shtëpize Fractal Design Focus G, e kuqe

Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Nëse jeni duke kërkuar memorie të sigurt dhe me cilësi të lartë për kompjuterin tuaj, atëherë kompania Kingston vjen me zgjidhjen më të mirë për ju. Kjo kompani është një prej kompanive lidere të prodhimit dhe furnizimit të moduleve të memorieve. Seria e re e memorieve HyperX Fury, përkundër modeleve të tjera, vjen me një karakteristikë shtesë të ftohjes. Memoria operative klasike me kapacitet standard 1 x 8GB DDR4, operon me frekuencë prej 2400 MHz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 1.2 V. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të zezë.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse memoria stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310

MSI H310M PRO-VH është pllakë amë e dizajnuar për të plotësuar nevojat e përdoruesve më pasionues. Produkti ju sigron performancë stabile dhe afatgjate në mënyrë që të rrisni efiçiencën në biznesin tuaj.

Aksesori është i pajisur me çipin Intel H310 dhe hapësirën 1151 për procesorët Intel të gjeneratave Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pos kësaj, ajo është pajisur me 2x hapësira DDR4 që mbajnë deri në 32GB memorie nën frekuencat 2666 MHz, ka 6x konektor USB 2.0 (4x në pjesën e pasme, 2x në pllakë), 4x konektor USB 3.1 Gen 1 (2x në pjesën e pasme, 2x në pllakë),1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 3x audio jack dhe hapësirat zgjeruese 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 3.0 x1.

Poashtu, pllaka ju ofron 4x hapësira SATA 6Gbps dhe vjen me formatin mATX.

MSI H310M PRO-VH është pllakë amë e dizajnuar për të plotësuar nevojat e përdoruesve më pasionues. Produkti ju sigron performancë stabile dhe afatgjate në mënyrë që të rrisni efiçiencën në biznesin tuaj.

Aksesori është i pajisur me çipin Intel H310 dhe hapësirën 1151 për procesorët Intel 8 të gjeneratave Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pos kësaj, ajo është pajisur me 2x hapësira DDR4 që mbajnë deri në 32GB memorie nën frekuencat 2666 MHz, ka 6x konektor USB 2.0 (4x në pjesën e pasme, 2x në pllakë), 4x konektor USB 3.1 Gen 1 (2x në pjesën e pasme, 2x në pllakë),1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 3x audio jack dhe hapësirat zgjeruese 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 3.0 x1.

Poashtu, pllaka ju ofron 4x hapësira SATA 6Gbps dhe vjen me formatin mATX.

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 2G

Kartela grafike për gaming GeForce GTX 1050 përfshin fuqi të mjaftueshme për secilën lojë moderne. Në sajë të platformës Pascal, i ofron kompjuterit tuaj porcionin e duhur të fuqisë për luajtje të mirë të një loje kompjuterike. Arkitektura Pascal është dizajnuar për përmbushjen e kërkesave të gjeneratës së re të ekraneve dhe ofron rezolucion të lartë. Përmban dy ftohës aktiv dhe memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 2GB dhe frekuencë prej 7008MHz dhe 7108MHz. Kartela grafike ofron rezolucion prej 7680 x 4320 pix dhe përfshin konektorë. DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 dhe DVI-D. Ka dimensione prej 229 x 131 x 39 mm dhe peshë prej 527 g.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 2G

Procesor Intel Core i5-8400

Intel Core i5-8400 është procesor i ndërtuar me teknologjinë më të fundit që do ju sjell performancë jashtëzakonisht të shpejtë në kompjuterin tuaj në mënyrë që të kryeni të gjitha punimet tuaja me lehtësi. Aksesori është i dizajnuar për hapësirën 1151 në pllakën amë, mban 6 bërthama (6 threads) që funksionojnë nën frekuencat 2.8GHz dhe mund të arrijnë deri në 4GHz nëpërmjet TurboBoost, ofron kontroller për memorie DDR4 me frekuencë deri në 2666MHz, mban bërthamën grafike Intel UHD Graphics 630 si dhe harxhon 65 watt rrymë.

Procesor Intel Core i5-8400

Burim energjie Evolveo - 550W, i zi

Evolveo sjell në treg burimin e energjisë që do ju ofroj rrymë të sigurt dhe konstante për të gjitha pjesët e kompjuterit tuaj.

Aksesori vjen me konsumim maksimal prej 550W, mban konektorët ATX 20 + 4pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6pin (1x), SATA (4x) për lidhje me kompjuter si dhe fluturën me madhësi 120 mm për mirëmbajtjen e temperaturës optimale dhe është e ndërtuar në formatin ATX.

Burim energjie Evolveo - 550W, i zi

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Hard disk Kingston Now SSD vjen me madhësi 240GB dhe ofron përdorshmëri deri në 1 milion orë. Përdor platformën SATA 3.0 ( që përshtatet edhe për SATA 2.0). Transmetimi i leximit dhe kopjimit të të dhënave mund të shkoj deri në 500, respektivisht 350 MB / s.

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
2,5
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Fuqia [W]:
550
Kapaciteti i diskut SSD:
240 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048
Kartë grafike:
GeForce GTX 1050
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Modeli i procesorit:
i5-8400
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7008
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE