Gjirafa50 Inferno

Kodi i produktit:
Gjirafa50Inferno
Formati i diskut:
2,5
Fuqia [W]:
600
Kapaciteti i diskut SSD:
240 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6,144
Kartë grafike:
GeForce GTX 1660 Ti

Si të porosisim në Gjirafa50?

977.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
(5 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 81.46 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë nJoy Santinel, e zezë

Kjo është një kasë elegante e cila është projektuar për lojtarët. Kasa ka një panel anësor transparent dhe një panel të përparëm me dizajn.

Pjesa e brendshme

Brenda kasës ndodhen 6 slote të brendshme ku mund të instaloni 1x 5,25 " , 2 x 3,5 " dhe 3 x 2,5 " hard drives, një SSD dhe një modul zgjerimi. Ky model vjen pa furnizim me energji dhe do të jeni në gjendje të zgjedhni një burim energjie me fuqinë e duhur për kompjuterin tuaj.

Pjesa e jashtme

Dimensionet e kasës janë 405 x 192 x 450 mm dhe në panelin e sipërm do të gjeni lidhje 1x USB 2.0 dhe 2x USB 3.0 për qasje të lehtë në një shumëllojshmëri të periferikësh si maus, tastierë, disqet e jashtme dhe pajisje të tjera. Ekziston edhe një 3.5 mm jack tradicional.


Kasë nJoy Santinel, e zezë

Procesor AMD Ryzen 5 2600X

AMD ka krijuar një seri procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë "Zen" x 86 kernele. Një sërë teknologji të sofistikuara dhe adaptive janë futur në në procesorët AMD Ryzen. Teknologjia Pure Power dhe Precision Boost sigurojnë kontroll të vazhdueshëm të temperaturës, shpejtësisë dhe tensionit, duke bërë të mundur që procesori të përshtatet në mënyrë efektive me ndryshimet në performancë. Neural Net Prediction është një inteligjencë artificiale e integruar që ndërton modelimin e vendimeve për të parashikuar vendimet e ardhshme, para-udhëzon dhe zgjedh rrugën më të përshtatshme të procesorit, duke rritur shpejtësinë e saj dhe duke zvogëluar kohën e reagimit.

Kernelet e desktopit Zen të mundësuar nga procesorët Pinnacle Ridge përdorin prizën AMD AM4. Me linja PCIe dedikuar për USB, grafikë, të dhëna dhe I / O të tjerë, platforma AMD AM4 nuk i vjedh linjat pajisjeve dhe komponentëve të tjerë.

Ky procesor i gjeneratës së dytë AMD Ryzen 5 (Pinnacle Ridge) për prizë AM4, ofron 6 bërthama fizike (12 fije), 3.6 GHz (4.2 GHz boost) dhe 16 MB (L3) cache.

Procesor AMD Ryzen 5 2600X

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti, 6GB GDDR6

GeForce GTX është kartelë grafike me performancë të lartë që sjell përvojën e fundit të lojrave kompjuterike. Për tu lidhur me pllakën amë kërkon një slot PCIe 3.0 x16, kurse procesori ofron një frekuencë deri në 1875 MHz (boost). Kjo kartelë grafike ofron 6 GB memorie të llojit GDDR6, 192-bit bus, 1 HDMI, 3 konektorë DisplayPort, OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti, 6GB GDDR6

Pllakë amë MSI B350 TOMAHAWK PLUS - AMD B350

Kjo pllakë amë është ndërtuar rreth chipset AMD B350 dhe ofron një mori zgjidhjesh unike për performancë edhe më të madhe dhe stabilitet shembullor. Me slot-in AM4, ofron çipa AMD RYZEN dhe procesorë të gjeneratës së 7-të A-series / Athlon. Shpejtësia maksimale e deri në katër module memorie (maksimumi 64GB kapacitet) mund të jetë 3200 + MHz. Kjo pllakë amë mbështet zgjidhje AMD 2-Way CrossFire multi-GPU dhe gjithashtu shton audio 7.1ch.

Ndërfaqja: 1 x PCIe 3.0 x16 slot (1 x PCIe 2.0 x16, 3 x PCIe 2.0 x1, 1 x M.2 socket, 2 x SATA 6Gbps, porte të pasme I / O: 1 x PS / 2 tastierë / maus, 2 x USB 2.0 Type-A, 1 x DVI-D, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x LAN (RJ45) USB 3.1 Gen1 Type-A, 1 x USB 3.1 Gen2 Type-A, 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C, 6 x audio jacks.


Pllakë amë MSI B350 TOMAHAWK PLUS - AMD B350

Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Nëse jeni duke kërkuar memorie të sigurt dhe me cilësi të lartë për kompjuterin tuaj, atëherë kompania Kingston vjen me zgjidhjen më të mirë për ju. Kjo kompani është një prej kompanive lidere të prodhimit dhe furnizimit të moduleve të memorieve. Seria e re e memorieve HyperX Fury, përkundër modeleve të tjera, vjen me një karakteristikë shtesë të ftohjes. Memoria operative klasike me kapacitet standard 1 x 8GB DDR4, operon me frekuencë prej 2400 MHz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 1.2 V. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të zezë.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse memoria stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Burim energjie nJoy Titan 600, 600W

Ky burim energjie 600 W siguron fuqi të kualitetit të lartë për komponentët e kompjuterit. PFC aktive dhe 80 Plus Bronze është një ventilator prej 120mm. Përputhet me specifikimet ATX 12V v2.3. Ajo ka 20 lidhje + 4pin ATX, 4 + 4pin ATX 12V, 2x 6pin + 2 PCI-E, 5x SATA dhe 3x Molex.

Burim energjie nJoy Titan 600, 600W

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Hard disk Kingston Now SSD vjen me madhësi 240GB dhe ofron përdorshmëri deri në 1 milion orë. Përdor platformën SATA 3.0 ( që përshtatet edhe për SATA 2.0). Transmetimi i leximit dhe kopjimit të të dhënave mund të shkoj deri në 500, respektivisht 350 MB / s.

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Shënim: Kompjuterët vijnë pa sistem operativ. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
2,5
Fuqia [W]:
600
Kapaciteti i diskut SSD:
240 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6,144
Kartë grafike:
GeForce GTX 1660 Ti
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
15
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës amë:
ATX
Modeli i procesorit:
Ryzen 5 (Pinnacle Ridge)
Përmasat e pllakës [mm]:
304 x 243
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
12,000
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE