Gjirafa50 Phantom Level 2

Kodi i produktit:
Gjirafa50PhantomLevel2
Formati i diskut:
2,5
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14,000
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Përmasat e pllakës [mm]:
244 x 206

Si të porosisim në Gjirafa50?

1052.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
(5 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 87.71 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë Zalman K1, RGB, e zezë

Kjo është një kasë elegante me cilësi të lartë, me një anë me xham. Përshtatet me formatet mini-ITX, mATX dhe ATX. Ka hapësirat e brendshme 2x 3.5 "/ 2.5" për disqet HDD / SSD. Ka pozita për 8 ventilatorë. Eshtë i pajisur me ventilator 120 mm RGB LED. Paneli i sipërm ofron 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, kontrollues të ndriçimit LED dhe portet audio, 458 x 210 x 450mm.

Kasë Zalman K1, RGB, e zezë

Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Ryzen 7 2700X është procesor i krijuar për t'ju sjellur fuqi dhe performancë të lartë nga arkitektura "Zen" x86. Karakteristikat e avancuara të kësaj arkitekture të kombinuar me teknologjinë më të fundit të procesimit ju sjellin horizonte të reja në ndërtimin e sistemeve kompjuterike sipas dëshirës tuaj.

Aksesori është i përshtatur për hapësirën AM4, mban 8 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe mund të arrijnë frekuencat 4.3GHz në TurboBoost, mban 16MB cache memorie dhe funksionon me 105W voltazh.

Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC

Kartat GeForce RTX sjellin përvojat përfundimtare të lojrave kompjuterike. Nxitur nga arkitektura NVIDIA Turing GPU dhe platforma revolucionare RTX, sjellin rregjistrim në kohë reale të rrezeve, inteligjencë artificiale dhe mbrojtje të programueshme. Për t'u lidhur me pllakën amë nevojitet një slot PCIe 3.0 x16. Procesori arrin frekuenca deri në 1710 MHz, dhe pllaka përdor memorie GDDR6 . Karta ofron: 1x HDMI, 3x DisplayPort lidhës, OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC

Pllakë amë MSI B450M PRO-M2 - AMD B450

Kjo pllakë amë do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë dhe do të mbështesë biznesin tuaj me një performancë shumë stabile, të besueshme dhe afatgjatë. Pllaka mund të përshtatet me çdo kompjuter. Pllaka amë ka AMD B450 chipset, ajo përmban një prizë AMD AM4 me procesorë AMD Ryzen (Summit / Raven / Pinnacle Ridge). Gjithashtu, ofron 2 slote 2 DIMM për memorien DDR4 (dy kanale) deri në 32 GB dhe mbështet frekuencat prej 2667 MHz deri në 3466 MHz OC. Bordi i ndërfaqes ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin prapa, 4x në bord), 6x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin prapa, 2x në bord), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2 , 1x GLAN, 3x audio jack dhe slot-e zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 (Ryzen me Vega Graphics x8, Athlon me Vega Grphics x4) dhe 2x PCI-E 2.0 x1. Për hard disk, pllaka është e vendosur 4x SATA 6Gb / s dhe 1x M.2 lidhës. Pllaka është e formatit mATX.

Pllakë amë MSI B450M PRO-M2 - AMD B450

Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Nëse jeni duke kërkuar memorie të sigurt dhe me cilësi të lartë për kompjuterin tuaj, atëherë kompania Kingston vjen me zgjidhjen më të mirë për ju. Kjo kompani është një prej kompanive lidere të prodhimit dhe furnizimit të moduleve të memorieve. Seria e re e memorieve HyperX Fury, përkundër modeleve të tjera, vjen me një karakteristikë shtesë të ftohjes. Memoria operative klasike me kapacitet standard 1 x 8GB DDR4, operon me frekuencë prej 2400 MHz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 1.2 V. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të zezë.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse memoria stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Burim energjie nJoy Titan 600, 600W

Një furnizim me energji 600 W, që siguron fuqi të kualitetit të lartë për komponentët e kompjuterit. Përmban një efikasitet të lartë të energjisë prej 80 Plus Bronz me efikasitet 82%, PFC aktive dhe siguri të plotë. Përputhet me specifikimet ATX 12V v2.3. Ka lidhje 20 + 4pin ATX 4 + 4pin ATX 12V, 2x 6pin + 2 PCI-E, SATA 5x dhe 3x Molex.

Burim energjie nJoy Titan 600, 600W

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Hard disk Kingston Now SSD vjen me madhësi 240GB dhe ofron përdorshmëri deri në 1 milion orë. Përdor platformën SATA 3.0 ( që përshtatet edhe për SATA 2.0). Transmetimi i leximit dhe kopjimit të të dhënave mund të shkoj deri në 500, respektivisht 350 MB / s.

Hard disk SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0


Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
2,5
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Fuqia [W]:
600
Kapaciteti i diskut SSD:
240 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6,144
Kartë grafike:
GeForce RTX 2060
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
15
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Lloji i procesorit:
Ryzen 7 2700X
Modeli i procesorit:
Ryzen 7 (Pinnacle Ridge)
Përmasat e pllakës [mm]:
244 x 206
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14,000
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE