Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kompjuter Apple iMac 21,5",i5, 3.0 GHz, 1 TB, Retina 4K (2017), i bardhë

Kodi i produktit:
216005
Bluetooth:
Memoria operuese [GB]:
8
Ueb kamerë:
Trashësia [mm]:
175
Thunderbolt:

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,562.50 
Ju kurseni : 121.00   (8%)
1441.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 120.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Apple iMac sjell performancë jashtëzakonisht të kompjuterimit të ndërtuar në të trup super të hollë për të plotësuar të gjitha kërkesat e juaj të veçanta. Dizajni i saj all-in-one nuk ju zë shumë vend dhe në të gjindet teknologjia më e fundit e avancuar nga inxhinierët inovativ të Apple. Dizajn tërheqës Dizajnuesit e Apple synojnë të përsosin çdo detaj. Falë teknologjisë më të avancuar, ata kanë dizajnuar një kompjuter të sofistikuar me vëmendje në elegancë, thjeshtësi dhe dizajn të hollë. Kompjuteri vjen me 5 mm trashësi dhe me ngjyrë të bukur të bardhë. Ekran i mahnitshëm Avantazhi i pakompromistë i iMac është ekrani Retina që duket mahnitës në çdo kënd. Me teknologjinë IPS ajo ju sjell imazhe të pastërta me ngjyra fantastike dhe detajizim të çdo pikseli. Baza e performancës së lartë iMac mban performancë të pakompromistë në tavolinën tuaj. iMac me madhësi 21.5" me ekran 4K Retina është pajisur me procesorin Intel Core të gjeneratës së 7-të dhe kartelën grafike AMD Radeon Pro për t'u bërë partneri i juaj në punë dhe argëtim. Kompjuteri sjell performancë të tillë në hard diskat HDD, SSHD apo SSD. Lidhje me pajisje tjera në mënyra të ndryshme Të gjitha modelet iMac janë pajisur me 2x porte Thunderbolt 3 ( USB Type-C) si standard. Me këtë konektor universal ju mund të lidhni gati çdo pajisje. Dizajni i saj 2 anësor ju mundëson mbushjen e pajisjeve tjera, lidhjen me hard diska portativ, daljen e videos me mbështetje të DisplayPort dhe lidhjen e konektorëve të tjerë USB. Shpejtësia e konektorit mbërrin 40Gbps. Përfitoni nga benfiti i komunikimit me FaceTime HD nëpërmjet kamerës Për të komunikuar me të gjitha kontaktet tuaja, iMac është pajisur me kamerën e integruar FaceTime HD i cili ka rezolucion të lartë dhe ju sjell kualitet jashtëzakonisht të pastër gjatë video thirrjeve. Sistem operativ intuitiv me përplot aplikacione Sistemi operativ MacOS Sierra ju sjell një mori karakteristikash dhe përmirsimesh. Si gjithmonë, ai është intuitiv, i lehtë për t'u kontrolluar dhe shfrytëzon të gjitha kapacitetet e teknologjisë së iMac-ut. Pos kësaj, ajo mban një mori aplikacionesh për të krijuar gjëra të reja, për t'u argëtuar dhe për të punuar menjëherë. Tashmë mund t'ju sjell menaxhim më të lehtë të iPad, iPhone, iPod apo Apple Watch-it tuaj.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
21.5
Drive optik:
Jo
EAN:
190198085658
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjerësia [mm]:
528
Kapaciteti i HDD-së (total) [GB]:
1000
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048
Kartë grafike:
AMD Radeon Pro 555
Kodi i prodhuesit:
MNDY2CZ / A
Lartësia [mm]:
450
Lexues kartash:
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i hard diskut:
HDD
Lloji i memories:
LPDDR4 (në pllakë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5 (Kaby Lake / Gjenerata e 7-të)
Memoria operuese [GB]:
8
Ngjyra:
Argjendtë
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Pesha [kg]:
5.66
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
4096 x 2304 (4K)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sipërfaqja e ekranit:
IPS
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
ac
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
175
Ueb kamerë:
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE