Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB

Kodi i produktit:
200384
EAN:
Pesha (g):
400
Trashësia [mm]:
146,9
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

45.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Disku i brendshëm Seagate BarraCuda, është i gatshëm për operim të ngarkuar dhe afatgjatë. Ky disk njihet jo vetëm për ruajtjen e të dhënave por edhe për performancën e shkëqyer dhe çmimin e arsyeshëm.

Ofron performancë të qëndrueshme!

Në shpejtësinë e leximit dhe shkrimit të të dhënave, disku arrin parametra të këndshëm. Shpejtësia mesatare e leximit / shkrimit është rreth 156 MB / s. E gjithë kjo mbështet një "buffer" i mesëm prej 64 MB dhe kapacitet prej 1 TB. Kjo e bën atë të përshtatshme për kompjuterët fuqishëm për lojëra, multimedial dhe të gjitha pajisjet që janë të dizajnuara për transferim të qëndrueshëm dhe afatgjatë të të dhënave.


Me SATA III asgjë nuk do t'ju pengojë!

Seagate është një prodhues i mirënjohur të hard diskqeve me cilësi të lartë. Modeli Seagate BarraCuda 3.5" është veçanërisht i vlerësuar nga pronarët e pllakave amë SATA III. Ky disk ka një maksimum të shpejtësisë deri në 600 MB / s dhe përputhje me portën SATA 3.0 Gb / s me 1.5 Gbps SATA.

Sorry, the description of the image is missing.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
1424254254545
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
101,6
Kapaciteti [GB]:
1 000
Kodi i prodhuesit:
ST1000DM010
Lansuar:
12 Tetor 2016
Lartësia [mm]:
19,9
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme (cache):
64
NCQ:
Pesha (g):
400
Prodhuesi:
Seagate
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
156
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm] :
7 200
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
156
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia [mm]:
146,9
Ueb-i i prodhuesit:
Seagate.com
Vendi i origjinës:
Czechia

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE