Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Memorie operative Crucial DDR3L, 8GB 1600MHz

Kodi i produktit:
174757
E dedikuar për:
Për PC
EAN:
649528762238
Frekuenca operuese [MHz]:
1 600
Ftohës:
Pa ftohës
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit

Si të porosisim në Gjirafa50?

51.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Crucial tani po prezanton memorie DDR3 të dizajnuara për përdorim të përgjithshëm të desktopit. Shumica e moduleve të vetme janë në gjendje të punojnë në modalitetin e dyfishtë pa probleme pas blerjes së një modul adekuat të tjetrit. Në krahasim me DDR2 të vjetër, memoria DDR3 jep tension më të ulët të furnizimit dhe frekuenca më të larta. Tensioni i ulët i furnizimit siguron konsum të zvogëluar të energjisë, e cila është e rëndësishme për secilën pajisje. Crucial CT102464BD160B është një modul i vetëm memorie DDR3L i dizajnuar për t’u përdorur në PC desktop. Moduli ka një kapacitet prej 8 GB dhe një frekuencë pune prej 1600 MHz. Ai ofron kohën standarde CL11. Ky modul mund të funksionojë në dy modalitete të tensionit 1.35 V dhe 1.5 V. Në këtë rast, paketa përmban një modul të vetëm, megjithatë, pas blerjes së një modul adekuat të së dytës, një modalitet memorie e dyfishtë mund të përdoret për të rritur xhiros së memories së sistemit.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

E dedikuar për:
Për PC
EAN:
649528762238
Frekuenca operuese [MHz]:
1 600
Ftohës:
Pa ftohës
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
CT102464BD160B
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Lansuar:
10 Korrik 2015
Latenca CAS [CL]:
11
Lloji i memories:
DDR3
Prodhuesi:
Crucial
Ueb-i i prodhuesit:
Crucial.com
Voltazhi maksimal [V]:
1,5
Voltazhi operues [V]:
1,5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE