Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Apple iMac 21.5 ", 4K Retina, Intel Core i3, 8GB DDR4, 1TB HDD

Kodi i produktit:
257529
Bluetooth:
V4.2
Prodhuesi:
Apple
Memorie e brendshme GB:
1000
Modeli i procesorit:
8100(3.6GHz 4 bërthama / 4 threads)
Ngjyra:
Argjendtë

Si të porosisim në Gjirafa50?

1499.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 124.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

iMac i ri që sjell performancë të shkëlqyer në dizajn të hijshëm me teknologji të lehtë për përdorim. Ekrani 4K Retina ka një rezolucion të madh 4K 4096 × 2304 piksel, ai përdor procesorin Intel Core i3 me frekuencë prej 3.6 GHz dhe 8 gigabajt memorie DDR4. Të përfshira në paketë janë tastiera Apple Magic dhe mausi Apple Magic 2. Ekran i mrekullueshëm 4K Retina Avantazhi i padiskutueshëm i iMac është shfaqja madhështore Retina, e cila duket e mrekullueshme nga çdo vend në shtëpi. Me teknologjinë më të avancuar, ajo sjell imazhe të ndritshme me ngjyrë të shkëlqyer nga pothuajse çdo kënd. Performancë edhe më e mirë Apple iMac jep performancë të pakompromistë në tavolinën tuaj. Ky iMac i ri 21.5 inç me ekranin 4K Retina është i pajisur me procesorin e gjeneratës së 8-të Intel Core dhe kartelën grafike AMD Radeon Pro 500 ose Vega, duke e bërë atë një partner të shkëlqyeshëm për punën dhe argëtimin tuaj. Lidhje të shpejta në shumë mënyra Të gjitha modelet e iMac kanë dy porte Thunderbolt 3 (USB Type-C). Me këtë konektor universal ju mund të lidhni gati çdo pajisje. Ajo ka dizajn të dyanshëm dhe lejon karikimin, lidhjen e disqeve të jashtëm, dalje me video me mbështetjen DisplayPort dhe lidhjen e konektorëve të tjerë USB Type-C. Poashtu përmban edhe WiFi me shpejtësi të lartë, Bluetooth 4.2, Gigabit Ethernet dhe një lexues të kartës. Kështu që ju mund të lidhni lehtësisht të gjitha pajisjet që ju nevojiten në iMac tuaj deri në 40 Gbps. Përjetoni përfitimet e komunikimit me FaceTime HD Komunikoni me miqtë, familjen, kolegët dhe klientët shpejt dhe me lehtësi në Internet. Pajisja ka të integruar një kamerë FaceTime HD, e cila sjell video thirrje të rezolucionit të lartë. Një sistem operativ intuitive me plot aplikacione Sistemi operativ MacOS Mojave sjell karakteristika të reja. Si gjithmonë ai është intuitiv, i lehtë për t'u përdorur dhe shfrytëzon të gjitha kapacitetet e teknologjisë së iMac-ut tuaj. Tani ofron një menaxhim më të lehtë të ruajtjes dhe bashkëpunim më të sofistikuar në të gjithë pajisjet iPad, iPhone, iPod, ose Apple Watch.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
V4.2
Diagonalja e ekranit:
21,5
Drive optik:
Jo
EAN:
190198758880
Frekuenca e memories MHz:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia mm:
528
Kapaciteti i HDD-së GB:
1000
Kapaciteti i memories GB:
8
Kapaciteti i memories grafike MB:
2048
Kartë grafike:
AMD Radeon Pro 555X
Kodi:
MRT32CZ/A
Lansuar:
26. 3. 2019
Lartësia mm:
450
Lexues i kartave të memories:
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
Retina
Lloji i hard diskut:
HDD
Lloji i memories:
LPDDR4 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i3
Memorie e brendshme GB:
1000
Modeli i procesorit:
8100(3.6GHz 4 bërthama / 4 threads)
Ngjyra:
Argjendtë
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
4
Pesha kg:
5.6
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
4096 x 2304 (4K)
RJ-45:
Rotullimet e hard diskut rpm:
5400
Sipërfaqja e ekranit:
E shkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Thunderbolt:
Trashësia mm:
175
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE