Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50Create, 32GB DDR4, 1TB SSD, Core, i9-9900, RTX 2070 SUPER, i kaltër

Kodi i produktit:
Gjirafa50Create
Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Përmasat e pllakës [mm]:
170 x 170

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,131.00 
Ju kurseni : 363.50   (17%)
1767.50 € * Përfshirë TVSH-në
17% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 147.29 € në muaj

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Procesor Intel Core i9-9900

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Intel Coffee Lake për LGA 1151 socket. Ka 8 bërthamë fizike (16 fibers). Frekuenca e tij është 3.1 GHz deri në 5.0 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 16 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në DDR4 2666 MHz. Mbështet PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W. Procesori përmban Intel Graphics UHD 630.


Pllakë amë MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC - Intel Z390

Modeli MPG Z390I GAMING EDGE AC është i pajisur me linja të guximshme që pasqyrojnë ngjyra të bukura në kënde të ndryshme për të paraqitur një pamje të shkëlqyer. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Kjo pllakë përdor komponentët më të mirë për të dhënë përvojën më të mirë të lojrave. Menaxheri MSI GAMING LAN automatikisht klafisikon dhe ju jep përparsi aplikacioneve të përgjigjes për lojra më të mira online.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390, ajo ofron socket 1151 me mbështetje për procesorët e 8-të dhe 9-të Intel Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 2 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 32 GB dhe mbështet frekuencat deri në 2666 MHz dhe deri në 4600 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 4x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen2 (2x type-A në panelin e pasmë), 1x DisplayPort , 1x HDMI, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slot zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16. Për hard disqet, pllaka ka 4x konektorë SATA 6Gb / s dhe 2x konektorë M.2. Pllaka ka një modul që siguron 802.11ac Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 5.0. Pllaka është në formatin Mini-ITX.


Kartel grafike MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC, 8GB GDDR6

Kjo është një kartel jashtëzakonisht e fuqishme e videolojrave. Kjo ju lejon të luani realitetin virtual. Kartela i duhet një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencat deri në 1785 MHz (boost). U përdorën 8 GB memorie GDDR6. 256-bit bus. Kartela ofron 1x lidhës HDMI 2.0b dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.


Memorie RAM HyperX Predator RGB 32GB (2x16GB) DDR4, 3200 MHz

Memoriet operative HyperX Predator vijnë me cilësi të lartë duke ofruar frekuencë operuese prej 3200 MHz,dhe konfigurim të memories prej 32GB (2x16GB) me latencë të CL 16 dhe me 1.35 voltazh operues. Memoriet vijnë me ndriqim RGB dhe me teknologjinë HyperX Infrared Sync dhe mbështesin profilet Intel XMP. Madhësia e modulit të memories është 133.35 x 42.2 mm.


Ftohës CoolerMaster MasterLiquid ML240R - RGB

Coolermaster MasterLiquid ML240R RGB është sistem i ftohjes me ujë brenda trupit të xhamit fibër me 2 hapësira të ndryshme. Brenda saj gjindet pompa kompakte që është rezistente ndaj dëmtimit që mund të shkaktohet nga ndryshkja apo oksidimi. Preciziteti me të cilin është ndërtuar ju mundëson të shpërndani me efikasitet dhe shpejtësi nxehtësinë larg harduerit tuaj.

Pasiv dhe me pak zhurmë

Aksesori është ndërtuar me konstrukt të veçantë pasiv që mundëson lëvizje më të madhe të lëngjeve për të shpërndarë nxehtësinë me efikasitet më të lartë. Poashtu ai është pajisur me drita RGB që i mundësojnë të ndryshoni pamjen e saj në bazë të kërkesave tuaja.


Burim energjie Seasonic S12III-650, 650W

Ky është një burim i besueshëm me energji 650W ATX me kontroll inteligjent të ventilatorëve. Ka një certifikim 80 Plus Bronze që siguron një efikasitet minimal prej 82%. Ai siguron lidhësit: 1x 20 + 4-pin, 1x 4 + 4-pin, 4x 6 + 2-pin, 6x SATA, 3x molex dhe 1x FDD.


Disk Addlink S70 1TB

Addlink sjell në treg diskun S70 me kapacitet prej 1TB. Ky disku përdorë teknonologjinë Nand Flash 3D TLC, vjen në format M.2 2280 dhe përdor interface NVMe GEN3x4 1.3. Disku ofron lexim të të dhënave me shpejtësi prej 3400MB/s, ndërsa për shkrim deri në 3000MB/s.


Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
Formati i diskut:
M.2 2280
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1785
Fuqia:
650W
Garancion nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut SSD:
1TB
Kapaciteti i memories RAM [GB]:
32GB (2 x16GB)
Kartela grafike:
GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i memories RAM:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës amë:
Mini-ITX
Lloji i procesorit:
Intel Core i9-9900
Përmasat e pllakës [mm]:
170 x 170
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Sistemi operues:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE