Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa 50 Glazier, 8GB DDR4, 256GB SSD, RTX 2060, Core i7, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50Glazier
Formati i diskut:
2.5
Lloji i hard diskut:
SSD
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Procesori:
Intel Core i7-9700F
Memoria grafike [GB]:
6

Si të porosisim në Gjirafa50?

1150.00 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 95.83 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.Kasë Kolink Observatory RGB

Kasa është bërë prej çeliku SECC të trashë një milimetër dhe është e pajisur me një panel anësor xhami të trashë me katër milimetra. Pjesa e brendshme është e veshur me të zezë

Pikat kryesore vizuale të kasës përfshijnë tre ventilatorë 120 mm të instaluar paraprakisht në pjesën e përparme dhe një ventilator shtesë në pjesën e pasme. Ventilatorët vijnë me 16 RGB-LED-individualisht të adresueshëm. Ndriçimi i tyre mund të kontrollohet nga kontrollori i paketuar RGB dhe hub i ventilatorëve i cili mund të vendoset në një vend të zgjedhjes suaj, si dhe telekomandën infra të kuqe. Kjo ju lejon të zgjidhni nga mbi 300 efekte dinamike të ndriçimit. Dy ventilatorë të tjerë 140 ose 120 mm mund të montohen në pjesën e sipërme. Tre ventilatorët 120 mm në pjesën e përparme mund të shkëmbehen për dy ventilatorë 140 mm.

Kutia e pllakës amë dhe mbulesa e burimit të energjisë ofrojnë shumë hapje kabllor. Një radiator 240 mm ose 280 mm mund të instalohet në pjesën e përparme dhe në pjesën e sipërme të kasës Observatory. Vrimat e ajrit të kasës vijnë të pajisura me filtra të hollë pluhuri të vendosur në pjesën e sipërme dhe të poshtme të kasës. Këto mund të hiqen pa pasur nevojë për mjete dhe madje të plotësohen me një dizajn honeycomb.

Kartelat grafike deri në 38 cm të gjata dhe ftohësit CPU deri në 16 cm të larta janë të pajtueshme. Për më tepër, paneli I / O, i vendosur në pjesën e përparme, gjithashtu vjen me dy lidhje të mëtejshme USB 2.0 si dhe një port USB 3.0 Type A port. Ekziston gjithashtu një vend i caktuar për një lidhje USB të llojit C, por kjo nuk përfshihet në këtë kasë dhe duhet të rivendoset veçmas. E njëjta vlen edhe për një switch për kontrollin e ndriçimit RGB në panelin I / O.

Dimensionet e kasës janë 201 x 435 x 435 mm (W x H x D) dhe peshon përafërsisht 6,8 kg.Pllakë amë MSI B365M PROVH

Kjo është pllaka amë me setin e çipave Intel B365. Ajo ofron një prizë 1151 me mbështetje për procesorët Intel të gjeneratës së 8-të dhe 9-të Core / Pentium Gold / Celeron. Pllaka ofron 2 slote DIMM për memorie me dy kanale (DDR4) me një kapacitet deri në 32 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 2666 MHz. Pllaka e ndërfaqes ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 6x USB 3.2 Gen 1 (4x në pllakë, 2x në panelin e pasmë), 1x VGA, 1x HDMI, 1x PS / 2 , 1x GLAN, 3x audio jack dhe slote zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe1x lidhës M.2. Pllaka është në format mATX.Procesor Intel Core i7-9700F

Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i gjeneratës së 9-të të Coffee Lake Refresh, i krijuar për prizën LGA 1151. Ai ofron 8 bërthama fizike (8 fibra). Frekuenca e tij është 3.0 GHz dhe deri në 4.7 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 12 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm u përdor për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në DDR4 2666 MHz. Mbështetja për PCI-Express 3.0 është çështje natyrisht. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kartelë grafike GeForce RTX 2060 Gaming 6G

Kjo kartelë grafike përmban arktitekurën Nivida Turing, e cila e kombinuar me platformën e re GeForce RTX bashkon gjurmimin e rrezeve në kohë reale, inteligjencën artificiale dhe mbrojtjen e programueshme. Gjurmimi i rrezeve në kohë reale është zgjidhja përfundimtare për ndriçimin, reflektimet dhe hijet reale, duke ofruar një nivel të realizimit përtej asaj që teknikat tradicionale përdorin.

Produkti përfshin memorie GDDR6 me kapacitet 6GB, mbështetje për veçoritë DirectX 12 dhe më shumë. Kjo kartelë përmban 3 DisplayPort dhe 1 HDMI.

Dizajni termik i TWIN FROZR 7

Gjenerata e 7-të e dizajnit termik MSI TWIN FROZR sjell teknologjinë më të avancuar për performancën e ftohjes. Ai përmban TORX FAN 3.0 të ri të kombinuar me novacione aerodinamike. Kjo do të thotë që ju garanton performancë të qëndrueshme dhe një përvojë të heshtur falë temperaturave të ulëta.

Ky produkt përmban RGB Mystic Light, me të cilin ju mund të personalizoni ngjyrat dhe efektet LED me softuerin ekskluziv MSI dhe sinkronizoni pamjen dhe ndjenjën me komponentë të tjerë. Gjithashtu, përmban edhe Dragon Center, i cili do të jetë i vetmi softuer MSI që ju duhet të instaloni për funksionalitetin e plotë të MSI Desktop tuaj, kartës grafike, pllakës amë ose edhe Gaming Gear.


SSD Addlink S20 256 GB

Addlink sjell në treg diskun S20 me kapacitet prej 256GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 560MB/s dhe shkrimi deri në 500 MB/s. Disku vjen me format 2.5" dhe operon me sisteme operative Windows, Mac OS apo Linux.
Memorie operative RAM ADATA XPG SPECTRIX D41 8GB DDR4 3000, e kuqe

XPG SPECTRIX D41 DDR4 RGB kombinon performancën unike dhe ndriçimin magjepsës RGB për t'i dhënë kompjuterit tuaj një përmirësim të çmuar. SPECTRIX D41 mundëson lojëra të qeta dhe të shpejta, të gjitha të mundësuara nga platformat Intel X299 dhe AMD AM4 / Ryzen. SPECTRIX D41 përdor vetëm çipa me cilësi të lartë që kanë kaluar nëpër një përzgjedhje strikte për të siguruar besueshmëri dhe qëndrueshmëri. Pajisja është e pajisur me një freskues të integruar që ofron rritjen e cilësisë së transmetimit të sinjalit dhe gjithashtu siguron stabilitet më të lartë. Ky modul i mirë dhe i shpejtë i memories DDR4 ka kapacitet prej 8 gigabajt dhe një frekuencë prej 3000 MHz. Koha ka CL16 në furnizimin e punës 1,35 V. Moduli mbështet chipset-ët modern AMD dhe Intel. Poashtu, përmban ndriçim RGB LED dhe një dizajn interesant.Ftohës MSI Core Frozr S

Një ndër faktorët kyç në performancën e lartë dhe cilësore të harduerit është ftohja e komponentëve. Ky ftohës është i dizajnuar si bazë e të gjitha përvojave dhe teknologjive më të fundit për performancë më të mirë. Ftohësi ka të integruar teknologjinë TORX Fan dhe dy lloje tehash të përkulur që mundësojnë qarkullim masiv të ajrit pa krijuar zhurmë. Baza e tij përbëhet nga bakri i larë në nikel që përthith nxehtësinë e CPU-së dhe e mbart në gypat e lidhur të nxehtësisë. Produkti përfshin një set ekstra të tehave 120 mm. Përputhet me priza Intel dhe AMD. Për më tepër, ka edhe një pllakë për CPU që i jep mbështetje pllakës amë dhe ftohësit si dhe parandalon çdo dëmtim të mundshëm për një periudhë të gjatë përdorimi.Burim energjie Corsair VS 650W Builder CP-9020172-EU

VS650 siguron performancë të garantuar 650W. Me një hyrje universale, burimi është i pajisur me qark me komponentë që tolerojnë një gamë të gjerë të tensionit të rrjetit (100-240 VAC). Ka certifikimin 80 PLUS, i cili siguron një efikasitet minimal prej 80%. Burimi përputhet me standardin ATX 12V dhe siguron mbrojtje nga mbitensioni, nëntensioni, qarku i shkurtër dhe nga nxehja e tepërt. Ai ofron lidhje: 1x 20 + 4-pin, 1x 4 + 4 pin, 2x 6 + 2-pin, 7x SATA, 2x Molex, 1 x FDD.


Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
2.5
Frekuenca e memories MHz:
3000
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3000 - 4700
Fuqia:
650W
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
256
Kapaciteti i memories RAM:
1 x 8GB
Kartë grafike:
GeForce RTX™ 2060 GAMING 6G
Latenca e testuar:
16-18-18
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i memories RAM:
DDR4
Lloji i pllakës:
M-ATX
Memoria grafike [GB]:
6
Procesori:
Intel Core i7-9700F
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE