Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50 Tanzanite, 8GB DDR4, 1TB SSD, RX 5700, Ryzen 9, i bardhë

Kodi i produktit:
Gjirafa50Tanzanite
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3000
Lloji i memories RAM:
DDR4 DIMM
Sistemi operativ:
Nuk ka
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14,000
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,651.00 
Ju kurseni : 201.50   (12%)
1449.50 € * Përfshirë TVSH-në
12% Zbritje Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 120.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë Kolink Bastion RGB, me xham, e bardhë

Kasa është e përshtatshme për pllaka amë me format deri në E-ATX, ndërsa përmasat e saj janë 482 x 200 x 397mm. Kjo kasë ka hapësirë të brendshme për hard disqe 2x 3.5 / 2.5 " dhe 2x 2.5".

Po ashtu, kasa përfshin 5 hapësira për ftohës (2 x 120/140 në pjesën e sipërme, 2x 120 te pjesa e PSU dhe 1x 120mm në pjesën e pasme), si dhe një të montuar 1x120mm. Kasa ka porte hyrëse/dalëse si 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x per audio, dhe 1x RGB. Kjo kasë mbështet burim standard të llojit ATX. Kasa është e përbërë nga çeliku, xhami dhe plastika, ka ngjyrë të bardhe dhe peshë prej 5.9kg.


Kasë Kolink Bastion RGB, me xham, e bardhë


Pllakë amë MSI X570-A PRO - AMD X570

MSI X570 Pro është pllakë amë e dizajnuar që të plotësoj të gjitha kërkesat e lojtarëve pasionant. Aksesori vjen me hapësirën AMD AM4 të përshtatur për procesorët AMD Ryzen 3/2, mban 4x hapësira DIMM për RAM memorie me kapacitet deri në 128GB me 3200MHz deri në 4400MHz frekuencë, mban 6x porte USB 2.0 (2x në pjesën e pasme, 4x në pllakë), 8x porte USB 3.2 Gen 1 (4x në pjesën e pasme, 4x në pllakë), 2x USB 3.2 Gen 2 (1x Type-A dhe 1x Type-C), 1x PS / 2, 1x GLAN, 1x HDMI, 5x audio jack dhe hapësirat 2x PCI-E 4.0 x16 (Ryzen 3rd gen x16, x8 / x8; Ryzen 2nd gen PCI-E 3.0 x16, x8 / x8; Ryzen Vega 1st / 2nd PCI-E 3.0 x8, x8 / x4) 3 x PCI-E 3.0 x1. Pllaka vjen me 6x hapësira SATA 6Gbps dhe 2x M.2 si dhe është ndërtuar në formatin ATX.Procesor AMD Ryzen 9 3900X

AMD ka krijuar linjën e procesorëve AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë "Zen" x86 bërthama. Linja e avancimeve në arkitekturë kombinuar me platformë dhe teklonologji të procesimit i shpiejn përdoruesit në një horizont të ri të botës së procesorëve.

Është gjenerata e 3-te e procesorëve AMD Ryzen 9 (Matiss) për priza AM4. Ofron 12 bërthama fizike (24 threads), frekuencë prej 3.8 GHz (4.6 GHz boost), dhe një 64 MB cache (L3). Procesi i prodhimit A 7 nm është përdorur për prodhimin e tyre. TDP 105W . Mbështet PCIe 4.0 x16. Përfshinë ftohësin Prism RGB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Memorie RAM ADATA XPG SPECTRIX D60G 8GB DDR4 3000

Është një modul i memories me kualitet të lartë i llojit DDR4, serisë SPECTRIX me një kapacitet prej 8 GB, i dizajnuar për frekuencën e punës prej 3000 MHz. Ky është një model jo ECC. Memoria menaxhon kohën CL16 në frekuencën e saj të punës 1.35 V. Memoria është e pajisur me një ftohës elegant me ndriçim mahnitës RGB LED. Madhësia e modulit të memories është 133.35 x 45.93 x 8.4 mm. Në këtë kompjuter janë të përfshirë 2 memorie me nga 8GB (2x8GB).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Disk Addlink S70 1TB

Addlink sjell në treg diskun S70 me kapacitet prej 1TB. Ky disku përdorë teknonologjinë Nand Flash 3D TLC, vjen në format M.2 2280 dhe përdor interface NVMe GEN3x4 1.3. Disku ofron lexim të të dhënave me shpejtësi prej 3400MB/s, ndërsa për shkrim deri në 3000MB/s.

Disk Addlink S70 1TB

Kartelë grafike MSI Radeon RX 5700 GAMING X, 8GB GDDR6

Kjo është një kartelë grafike jashtëzakonisht e fuqishme e lojrave nga MSI. Përdor PCIe 4.0 x16 për lidhje. Ajo siguron një frekuencë deri në 1980 MHz (boost) dhe 8 GB memorie GDDR6 me 14 Gbps. Ka një bus 56-bit. Për të lidhur pajisjen ofron 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Mbështet teknologjitë dhe softuerët: OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD FreeSync, AMD CrossFire dhe MSI Afterburner.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Burim energjie Corsair VS 650W Builder CP-9020172-EU

VS650 siguron performancë të garantuar 650W. Me një hyrje universale, burimi është i pajisur me qark me komponentë që tolerojnë një gamë të gjerë të tensionit të rrjetit (100-240 VAC). Ka certifikimin 80 PLUS, i cili siguron një efikasitet minimal prej 80%. Burimi përputhet me standardin ATX 12V dhe siguron mbrojtje nga mbitensioni, nëntensioni, qarku i shkurtër dhe nga nxehja e tepërt. Ai ofron lidhje: 1x 20 + 4-pin, 1x 4 + 4 pin, 2x 6 + 2-pin, 7x SATA, 2x Molex, 1 x FDD.


Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3000
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3800-4600
Fuqia:
650W
Garancioni:
1 vit
Kapaciteti i diskut SSD [TB]:
1
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Kapaciteti i memories operative [GB]:
2 x 8GB
Kartë grafike:
Radeon RX 5700 XT
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i memories RAM:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës:
ATX
Lloji i procesorit:
Ryzen 9 (Matiss)
Modeli i procesorit:
AMD Ryzen 9 3900X
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14,000
Sistemi operativ:
Nuk ka
Teknologjia e hard diskut:
NVMe PCIe

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE