Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50 Bionic, 8GB DDR4, 256GB SSD, RX 580, Ryzen 7, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50Bionic
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3000
Lloji i grafikës:
Radeon RX 580
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 7 2700X
Lloji i pllakës:
m-ATX

Si të porosisim në Gjirafa50?

707.50 
Ju kurseni : 108.00   (15%)
599.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
6 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 49.96 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë Kolink Bastion RGB Midi-Tower Tempered Glass, e zezë

Kasa është e përshtatshme për pllaka amë me format deri në E-ATX, ndërsa përmasat e saj janë 482 x 200 x 397mm. Kjo kasë ka hapësirë të brendshme për hard disqe 2x 3.5 / 2.5 " dhe 2x 2.5".

Po ashtu, kasa përfshin 5 hapësira për ftohës (2 x 120/140 në pjesën e sipërme, 2x 120 te pjesa e PSU dhe 1x 120mm në pjesën e pasme), si dhe një të montuar 1x120mm. Kasa ka porte hyrëse/dalëse si 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x per audio, dhe 1x RGB. Kjo kasë mbështet burim standard të llojit ATX. Kasa është e përbërë nga çeliku, xhami dhe plastika, ka ngjyrë të zezë dhe peshë prej 5.9kg.


Pllakë amë MSI A320M-A PRO M2, AMD A320

Kjo është një pllakë amë me setin e çipave AMD A320. Ofron prizë AMD AM4 me mbështetjen e procesorit AMD Ryzen / A / Athlon X4. Pllaka ofron 2 slote DIMM për memorie DDR4 (dual-channel) me kapacitet deri në 32 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 2667 MHz (deri në 3200 MHz OC). Pllaka e ndërfaqes ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasëm, 4x në pllakë), 6x USB 3.2 Gen1 (4x në panelin e pasëm, 2x në pllakë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 2x PS / 2, 1x GLAN, 3x audio jack dhe slote për zgjerim 1x PCI-E 3.0 x16 (Pajisur me grafikë Vega / Series-A / Athlon X4 x8, Athlon me grafikë Vega x4) dhe 1x PCI-E 2.0 x1. Për hard disqet, ka 4x lidhës SATA 6Gb / s në bordin e gjerë, dhe 1x lidhës M.2. Pllaka është në format mATX.


Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Ryzen 7 2700X është procesor i krijuar për t'ju sjellur fuqi dhe performancë të lartë nga arkitektura "Zen" x86. Karakteristikat e avancuara të kësaj arkitekture të kombinuar me teknologjinë më të fundit të procesimit ju sjellin horizonte të reja në ndërtimin e sistemeve kompjuterike sipas dëshirës tuaj. Aksesori është i përshtatur për hapësirën AM4, mban 8 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe mund të arrijnë frekuencat 4.3GHz në TurboBoost, mban 16MB cache memorie dhe funksionon me 105W voltazh.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


MSI Kartelë grafike Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5

MSI sjell në treg kartelën e re video të quajtur Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, që i jep përdoruesit 8GB memorie GDDR5, autobus 256-bit dhe mbështetje për DirectX 12. ARMOR 2X është i pajisur me dy freskues MSI TORX. Dizajni i teheve siguron një efekt të fortë ftohës në nivele shumë të ulëta të zhurmës. Teknologjia Zero Frozr u prezantua për herë të parë në vitin 2008 dhe tani është ndër standardet e të gjitha kartelave grafike. Funksioni është që të fikni freskuesit me ngarkesë të ulët, që do të thotë zero zhurmë edhe kur luani lojëra. Teknologjia AMD CrossFire lejon që kartelat e shumta, me AMD, të lidhen në një sistem në të njëjtën kohë për të përmirësuar dukshëm performancën e saj grafike. MSI Afterburner është kartela grafike overclocking më e përdorura që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike
Memorie operative RAM ADATA XPG SPECTRIX D41 8GB DDR4 3000, e kuqe

XPG SPECTRIX D41 DDR4 RGB kombinon performancën unike dhe ndriçimin magjepsës RGB për t'i dhënë kompjuterit tuaj një përmirësim të çmuar. SPECTRIX D41 mundëson lojëra të qeta dhe të shpejta, të gjitha të mundësuara nga platformat Intel X299 dhe AMD AM4 / Ryzen. SPECTRIX D41 përdor vetëm çipa me cilësi të lartë që kanë kaluar nëpër një përzgjedhje strikte për të siguruar besueshmëri dhe qëndrueshmëri. Pajisja është e pajisur me një freskues të integruar që ofron rritjen e cilësisë së transmetimit të sinjalit dhe gjithashtu siguron stabilitet më të lartë. Ky modul i mirë dhe i shpejtë i memories DDR4 ka kapacitet prej 8 gigabajt dhe një frekuencë prej 3000 MHz. Koha ka CL16 në furnizimin e punës 1,35 V. Moduli mbështet chipset-ët modern AMD dhe Intel. Poashtu, përmban ndriçim RGB LED dhe një dizajn interesant.


SSD Addlink S20 256 GB

Addlink sjell në treg diskun S20 me kapacitet prej 256GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 560MB/s dhe shkrimi deri në 500 MB/s. Disku vjen me format 2.5" dhe operon me sisteme operative Windows, Mac OS apo Linux.


Burim energjie Corsair VS 650W Builder CP-9020172-EU

VS650 siguron performancë të garantuar 650W. Me një hyrje universale, burimi është i pajisur me qark me komponentë që tolerojnë një gamë të gjerë të tensionit të rrjetit (100-240 VAC). Ka certifikimin 80 PLUS, i cili siguron një efikasitet minimal prej 80%. Burimi përputhet me standardin ATX 12V dhe siguron mbrojtje nga mbitensioni, nëntensioni, qarku i shkurtër dhe nga nxehja e tepërt. Ai ofron lidhje: 1x 20 + 4-pin, 1x 4 + 4 pin, 2x 6 + 2-pin, 7x SATA, 2x Molex, 1 x FDD.Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.Vlerësimet

Detajet teknike

Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3000
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3700 - 4350
Fuqia:
650W
Garancioni:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 2-të
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
256
Kapaciteti i memories GB:
1 x 8
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kartelë grafike:
Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5
Latenca e testuar:
16-18-18
Lloji i grafikës:
Radeon RX 580
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Lloji i pllakës:
m-ATX
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 7 2700X
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE