Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Gjirafa50 Battleship, 32GB, 1TB M.2, 500GB SSD, Core i9, RTX 2080, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50Battleship
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3 200
Lloji i pllakës:
ATX
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
15,500
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 845
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,540.50 
Ju kurseni : 281.00   (11%)
2259.50 € * Përfshirë TVSH-në
11% Zbritje Risi
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 188.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë kompjuterike XPG BATTLECRUISER Super, e zezë

Kjo kasë kompjuterike mbështet pllakat amë të formatit ATX, ATX të zgjeruar, Micro-ATX, Mini-ITX. Përmban gjashtë pozicione për hard disqe me përmasa 2.5 inç dhe tri pozicione për hard disqe me përmasa 3.5 inç. Ka kontroller LED, filtra të pluhurit dhe paneli anësor i saj është transparent. Përfshin poashtu shtatë slote për kartelë dhetetë pozicione për ftohës, katër nga të cilët janë të parainstaluar dhe kanë përmasa 120 mm dhe ndriçim RGB.

Përfshin konektorët vijues: 3.5mm jack (1x), USB 3.2 Gen 1 Type-A (2x), USB-C 3.2 Gen 1 (1x).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Procesor Intel Core i9-9900

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Intel Coffee Lake për LGA 1151 socket. Ka 8 bërthamë fizike (16 fibers). Frekuenca e tij është 3.1 GHz deri në 5.0 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 16 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në DDR4 2666 MHz. Mbështet PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W. Procesori përmban Intel Graphics UHD 630.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Ftohës CoolerMaster MasterLiquid ML240R - RGB

Coolermaster MasterLiquid ML240R RGB është sistem i ftohjes me ujë brenda trupit të xhamit fibër me 2 hapësira të ndryshme. Brenda saj gjindet pompa kompakte që është rezistente ndaj dëmtimit që mund të shkaktohet nga ndryshkja apo oksidimi. Preciziteti me të cilin është ndërtuar ju mundëson të shpërndani me efikasitet dhe shpejtësi nxehtësinë larg harduerit tuaj.

Pasiv dhe me pak zhurmë

Aksesori është ndërtuar me konstrukt të veçantë pasiv që mundëson lëvizje më të madhe të lëngjeve për të shpërndarë nxehtësinë me efikasitet më të lartë. Poashtu ai është pajisur me drita RGB që i mundësojnë të ndryshoni pamjen e saj në bazë të kërkesave tuaja.
Pllakë amë MSI MPG, Intel Z390, 64 GB DDR4, ATX

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390. Ajo ofron mbështetje socket 1151 për procesorët Intel 8 dhe Intel 9 Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM dual-channel DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje prej 2666 MHz deri në 4400 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 6x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.1 Gen2 (1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë, 1x type-C në panelin e përparmë), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 3x PCI-E 3.0 x16 ( x16 / x0 / x4, x8 / x8 / x4), 3x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6 konektorë SATA 6Gbps dhe 2 konektorë M.2. Ajo mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Ka një modul që siguron 802.11ac Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 5.0. Pllaka është në formatin ATX.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8 GB GDDR6

Produkti në fjalë paraqet një ftohës të kualitetit mëse të lartë nga kompania e njohur MSI. Ky produkt dallohet me kualitet dhe qëndrueshmëri të lartë. Vjen me një dizajn të bukur dhe modern si edhe me specifika nga më të ndryshmet. Dallohet me memorie grafike të llojit GDDR6 prej 8 GB si edhe me operim në frekuencë prej 1845 MHz. Përmban tre turbine të llojit. TORX 3.0 dhe po ashtu minimizon zhurmën gjatë funksionimit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Burim energjie Cooler Master MasterWatt 750W

Cooler Master siguron performancë të garantuar me fuqi prej 750W. Burimi është i pajisur me qark me komponentë që tolerojnë një gamë të gjerë të tensionit të rrjetit. Ka certifikimin 80 PLUS Bronze, i cili siguron një efikasitet minimal prej 85%. Burimi siguron mbrojtje nga mbitensioni, nëntensioni, qarku i shkurtër dhe nga nxehja e tepërt. Ai ofron lidhje: 1x 20 + 4-pin, 1x 4 + 4 pin, 4x 6 + 2-pin, 9x SATA, dhe 1 x FDD.
Memorie operative RAM Kingston HyperX Predator RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3200

Kompania Kingston ka qenë gjithmonë dhe vazhdon të mbetet në mesin e prodhuesve dhe furnizuesve kryesorë të moduleve të memories. Për shkak të kualitetit dhe besueshmërisë së tyre, shumë prodhues të njohur kompjuterik i përdorin ato në modelin e tyre dhe përdoren për të testuar tabela të reja, karta grafike etj. Modulet e kujtesës HyperX Predator RGB janë një edicion i ri i linjës së memorieve operative HyperX DDR4.

Ky është një set i moduleve të memories operative me cilësi të lartë dhe veçanërisht të shpejtë DDR4 nga seria HyperX Predator RGB me kapacitet 4x8 GB për 3200 MHz. Memoriet mund të mbajnë kohën CL16 në tension deri 1.35 V. Seria HyperX Predator RGB përmban një ndriçim elegant dhe RGB LED. Mbështet dhe profilet Intel XMP. Madhësia e memories është 133.35 x 42.2 mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Disk Addlink S70 1TB

Addlink sjell në treg diskun S70 me kapacitet prej 1TB. Ky disku përdorë teknonologjinë Nand Flash 3D TLC, vjen në format M.2 2280 dhe përdor interface NVMe GEN3x4 1.3. Disku ofron lexim të të dhënave me shpejtësi prej 3400MB/s, ndërsa për shkrim deri në 3000MB/s.

Disk Addlink S70 1TB

Disk Teamgroup T-Force Delta, RGB, 500GB

Disk SSD TEAM T-FORCE DELTA përdor teknologji 6 Gb/ s SATA III, dhe si e tillë është e aftë të zvogëlojë vonesat operuese në lojëra, programe të ndryshme, si dhe gjithashtu kontribuon në përgjithësi në lexim dhe shkrim të të dhënave me shpejtësi deri më 560/ 500MB/ s. Ky disk është i pajisur me dritë të sofistikuar RGB dhe mund të sinkronizohet përmes lidhjes me pllakën amë.

Produkti posedon 2.5" format me vetëm 9.5mm gjatësi, shtë i pajisur me ECC Error Function, i cili mbështet Windows, komdandat TRIM dhe është i pajisur me teknologji NCQ. Disk funksional dhe kualitativ, falë kapacitetit të tij, i cili arrin deri më 500 GB.

Disk Teamgroup T-Force Delta, RGB, 500GB


Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3 200
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3 100
Fuqia:
750W
Garancion nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i diskut:
1TB (M.2), 500GB SSD
Kapaciteti i memories:
4 x 8GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Karta grafike:
GeForce RTX 2080 Super
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës:
ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i9-9900
Modeli i procesorit:
Coffee Lake Refresh
Numri i hard disqeve:
2 (M.2 2280 + SSD)
Përmasat e pllakës [mm]:
243 x 304
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 845
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
15,500
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE