Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50 Callisto

Kodi i produktit:
Gjirafa50Callisto
Formati i diskut:
M.2 2280
Lloji i pllakës amë:
ATX
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
15,500
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA

Si të porosisim në Gjirafa50?

2089.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 174.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.Kasë kompjuteri

Kasë NZXT H510, e zezë / kuqe

Kasa NZXT po sjell përmirësime në kasat e tij ikonike të kompjuterit të serisë H. Ajo përmban një sistem të menaxhimit të kabllove të patentuar, një radiator / ventilator të hqshëm dhe mbajtës të diskut për përdorim të lehtë, të përmirësuar me pajisje USB-C me mbështetje USB 3.1 Gen2 në panelin e lartë dhe panelin anësor të xhamit. Pjesa e brendshme është e pajtueshme me pllakat amë të formatit ATX, mATX dhe mini-ITX. Ajo ofron 2-3x ndarje të brendshme 3.5" dhe 2-3x ndarje brendshme 2.5" për konfigurimin e dëshiruar HDD / SSD. Përfshihet ventilatori 2x AER F120 (versioni i kasës së kompjuterit). Kasa ka gjithsej 4 pozicione të ventilatorëve. Prej të cilave pozicionohen 3x 120/140 dhe 1x 120 mm. Sa i përket pjesës së jashtme, dizajnerët zgjodhën një model modern dhe elegant. Kasa ka një panel anësor të bërë nga xhami. Kjo siguron një pamje për përdoruesit që duan të shohin brenda makinës së tyre. Të gjitha portet e hyrjes së shpejtë janë të vendosura në pjesën e sipërme. Është një 3.5mm jack për kufje, 1x port USB 3.1 Gen1 dhe 1x port USB 3.1 Gen2 lloji C.

NZXT H510, window, black-red

Kartelë grafike ASUS GeForce DUAL-RTX2080S-O8G-EVO, 8GB GDDR6

Kjo është një kartel grafike jashtëzakonisht e fuqishme. Është ideale për të luajtur realitet virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin një frekuencë prej 1650 MHz deri në 1860MHz, si dhe ka 8 GB memorie GDDR6 me 256-bit bus. Kartela ofron 1x HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.


Sorry, the picture description is missing.Procesor Intel Core i9-9900K

Kompania Intel prezanton një procesor të ri të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojëtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojërave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, kjo gjeneratë e re e procesorëve është gati për të.

Turbo Boost 2.0

Ky procesor ka një teknologji të njohur si Turbo Boost 2.0. Kjo shpejton performancën e procesorit dhe grafikëve në ngarkesën maksimale. Automatikisht lejon që bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt sesa në frekuencën e funksionimit kur veprojnë nën kufijtë e rrymës dhe temperaturës. Nëse procesori hyn ose jo në procesorin e Turbo Boost varet nga ngarkesa e tij dhe ambienti i funksionimit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Intel UHD Graphics 630

Procesori përfshin Intel UHD Graphics 630 të integruar. Ai ofron rezolucion 4K deri në 4096 x 2034 @ 60 Hz për DisplayPort dhe 4096 x 2034 @ 24 Hz për HDMI. Grafikët mund të kushtojnë deri në 64 GB memorje. Lidhni deri në 3 monitorë njëkohësisht dhe mbështesni DirectX 12.

Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i gjeneratës së 9-të të Coffee Lee Refresh projektuar për LGA 1151 socket, i cili ofron 8 bërthama fizike (16 threads) dhe ka frekuencë prej 3.6 GHz dhe deri në 5.0 GHz në modalitetin Turbo. Ai poashtu ofron një sistem 16 MB SmartCache dhe një proces prodhimi 14 nm që është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në 2666 MHz DDR4 dhe PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 95W. Për më shumë, procesori ka një shumëzues të hapur.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Memorie RAM HyperX Fury RGB 8GB DDR4 2666, e zezë

Kompania Kingston ka qenë dhe ende mbetet ndër prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të moduleve të memories. Falë cilësisë së lartë dhe besueshmërisë në linjat e tyre të modeleve, ato përdoren nga shumë prodhues të njohur të kompjuterave si dhe për testimin e kartave të reja amë, kartave grafike dhe të ngjashme. Modulet e memories të serisë HyperX Fury RGB janë një tjetër shtesë në linjën e produktit të memories HyperX DDR4.

Shprëndarësi elegant me dizajn tërheqës në të zezë, jo vetëm që heq në mënyrë të qëndrueshme nxehtësinë e rrezatuar nga moduli i fuqishëm, por në kombinim me ndriçimin LED RGB në të njëjtën kohë i jep memorieve një pamje tërheqëse.

Memoria RGB LED Fury RGB DDR4 mund të personalizohet me softuer nga prodhuesit e njohur të pllakave amë: Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync dhe ASRock Polychrome Sync, ose softuer HyperX NGENUITY

Ky është një modul i memories DDR4 me cilësi të lartë nga seria HyperX Fury RGB me një kapacitet prej 8 GB për frekuencën e funksionimit 2666 MHz. Memoria menaxhon kohën e CL16 në frekuencën e saj të punës 1.2 V. Memoriet nga seria HyperX Fury RGB janë të pajisura një ftohës elegant dhe ndriçim RGB LED. Madhësia e modulit të memories është 133.35 x 41.24 x 7 mm. Në këtë kompjuter janë të përfshira dy memorie operative me nga 8GB, pra me konfigurim 2 x 8GB (16GB).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Burim energjie EVGA 750 BQ - 750W

Ky produkt është një burim i fuqishëm energjie kompjuteri, me rreth 750W. Ky produkt ka një fuzë me një lëvizshmëri të pandërprerë. Për të parandaluar pengimin e funksionit të fuzës, ky produkt ka pakësuar numrin e kabllove brenda produktit, përveç kabllove të rëndësishme. Ka këto kabllo: 6x SATA , Molex 3x, 1x FDD, 4 + 4-pin për CPU dhe 2x 6 + 2 pin për PCI-E. Efektshmëria e tij është mbi 85%.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ftohës CoolerMaster MasterLiquid ML240R - RGB

Coolermaster MasterLiquid ML240R RGB është sistem i ftohjes me ujë brenda trupit të xhamit fibër me 2 hapësira të ndryshme. Brenda saj gjindet pompa kompakte që është rezistente ndaj dëmtimit që mund të shkaktohet nga ndryshkja apo oksidimi. Preciziteti me të cilin është ndërtuar ju mundëson të shpërndani me efikasitet dhe shpejtësi nxehtësinë larg harduerit tuaj.

Pasiv dhe me pak zhurmë

Aksesori është ndërtuar me konstrukt të veçantë pasiv që mundëson lëvizje më të madhe të lëngjeve për të shpërndarë nxehtësinë me efikasitet më të lartë. Poashtu ai është pajisur me drita RGB që i mundësojnë të ndryshoni pamjen e saj në bazë të kërkesave tuaja.


Pllakë amë MSI, Intel Z390, ATX

Pllakat amë MSI PRO ofrojnë benefite interesane për përdoruesit e tyre. Pasi ftohja e kompjuterit është e rëndësishme për performancë të besueshme, MSI ka shtuar konektorë të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390. Ajo ofron mbështetje 1151 socket për procesorët Intel 8 dhe 9 Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje për frekunencën prej 2666 MHz deri në 4400 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 6x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen2(1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x DisplayPort, 1x PS / 2, 1x GLAN, 6x audio jack dhe 2x PCI-E 3.0 x16 slote zgjerimi (x16, x4 ), 4x PCI-E 3.0 x1 dhe slot 1x M.2 (E-key) për modulin Wi-Fi. Për hard disqet, pllaka ka lidhje 6x SATA 6Gbps dhe 1x M.2. Pllaka mbështet AMD Crossfire dhe është në formatin ATX.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Disk Addlink x70 GEN3X4 NVMe - 512 GB

Addlink sjell në treg diskun x70 me kapacitet prej 512GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 3400MB/s dhe shkrimi deri në 2000 MB/s. Disku vjen me format M.2, përdor teknologjinë NVMe GEN3x4 1.3 dhe operon me sisteme operative Windows (për verzione 7 dhe 8 duhet të instaloni drajver shtesë), Mac OS apo Linux Kernel 2.6.31 e verzione më të reja.

ad2TBX70M2-3.png

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
M.2 2280
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2666
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3 600
Fuqia [W]:
750
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut:
512GB
Karta grafike:
GeForce RTX 2080 Super
Konfigurimi i memories:
2 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës amë:
ATX
Modeli i procesorit:
Core i9-9900K
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
15,500
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE