Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Gjirafa50 Lightning, 16GB RAM, 240GB SSD, Core i7, RTX 2070, i bardhë

Kodi i produktit:
Gjirafa50Lightning
Formati i diskut:
2,5
Lloji i procesorit:
Intel Core i7-8700
Teknologjia e hard diskut:
SATA 6Gb/s
Sistemi operativ:
Nuk ka
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1785

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,177.50 
Ju kurseni : 110.00   (9%)
1067.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
7 artikuj
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 88.96 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë kompjuteri MICRONICS L1, 120mm ARGB, me xham, e bardhë

Kjo kasë MICRONICS L1 është në përputhje me pllakat amë ATX, mATX dhe Mini-ITX, me kartela grafike deri në 350 mm dhe ftohës CPU deri në 158 mm të lartë. Ajo ofron pozicionet e brendshme 2x 3.5 " dhe 3x 2.5" për konfigurimin e kërkuar HDD / SSD dhe drive. Kasa mbështet burimet ATX.

Sa i përket pjesës së jashtme, krijuesit vendosën për një dizajn modern dhe elegant. Pjesa anësore është bërë nga xhami, për një pamje interesante të komponentëve. Në panelin e sipërm ekzistojnë 2x lidhje USB 2.0 dhe 1x lidhje USB 3.0, ku periferikë të ndryshëm si maus, tastierë, disqet e jashtme dhe pajisje të tjera mund të lidhen lehtësisht. Ekziston edhe një 3.5mm jack tradicional për kufje dhe mikrofon dhe një kontrollues i ndriçimit RGB.

Dimensionet e kasës janë 427 x 195 x 404 mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Procesor Intel Core i7-8700

Intel është kompania lider e çipave dhe procesorëve. Tani, kompania sjell procesorin modern me arkitekturë të emëruar Coffee Lake. CPU-ja është dizajnuar për pllakat amë me konektorin LGA 1151, dhe procesori është krijuar me teknologjinë 14nm që iu ofron konsumim të vogël të energjisë elektrike.

Coffee Lake

Arkitektura moderne e quajtuar Coffee Lake, është optimizuar posaçërisht për të përmirësuar performancën dhe konsumimin pasi që janë adaptuar për të shfaqur imazhe me rezolucione shumë të lartë – nëpërmjet portit HDMI / DP ose eDP, ata mbështesin rezolucion 4096 x 2304 me frekuencë 60Hz. Për teknologjitë grafike, procesori mbështet DirectX 12, OpenGL 4.5 dhe mund të shfaq imazh deri në 3 ekrane.

Mbështetje për memorie të llojit DDR4

Procesorët e serisë Coffee ofrojnë mbështetje me 2 kanale për memorie të llojit DDR4 nën frekuencat deri në 2666 MHz. Ato kontrollojnë platformat Intel Optane, Intel Virtualization ( VT-x) / (VT-d) duke përfshirë SSE 4.1 / 4.2 dhe AVX2. Poashtu çipi ka platformën 64-bit dhe platformën Intel Turbo Boost.

Të dhënat kyçe

Njësi qendrore e procesimit vjen me 6 bërthama fizike, të cilat dyfishojnë aftësinë e tyre procesuese nën teknologjinë “HyperThreading”. Produkti ka frekuencë 3.2 GHz dhe mund të arrij deri në 4.6GHz në platformën Turbo Boost. Poashtu, procesori vjen me bërthamën grafike Intel UHD 630 dhe ka fuqi ( TDP) 65 vat.

006_intel_core_i7-8700k.jpg

Memorie operative TeamGroup VULCAN TUF Gaming Alliance DDR4 16GB GAMING

Memoria operative klasike me kapacitet 16GB e llojit DDR4, e cila operon me frekuencë prej 2400 MHz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 11.2-1.35 V. Veçantia e kësaj memorie është dizajni asimetrik i cili mundëson shpërndarjen e nxehtësisë. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të zezë dhe me mbështetje XMP 2.0.

TUF military pattern design

Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH PLUS - Intel H310

Pllakat amë të serisë MSI PRO ofrojnë cilësi të lartë dhe zgjidhje të zgjuara të biznesit. Ato janë të dizajnuar për profesionistë kërkues dhe përshtaten për çdo kompjuter. Kjo do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë dhe do të mbështesë biznesin tuaj me performancë shumë stabile, të besueshme dhe afatgjatë. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Me MSI Audio Boost, ju merrni cilësinë më realiste të zërit, që siguron cilësinë më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor premium. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që do të ndihmoj në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka Intel H310 chipset. Ajo ofron socket 1151 me mbështetje për procesorët e 8-të dhe 9-të Intel Core i9 / Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 2 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 32 GB dhe mbështet frekeuncat deri në 2666 MHz. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (4x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen 1 (2x në pllakë, 2x në panelin e pasmë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2 , 1x GLAN, 3x audio jack dhe slote zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 2.0 x1. Në pllakë ekzistojnë 4x konektorë SATA 6Gbps dhe pllaka është në formatin mATX.


SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Disku Kingston Now SSD vjen me madhësi 240GB dhe ofron përdorshmëri deri në 1 milion orë. Përdor platformën SATA 3.0 ( që përshtatet edhe për SATA 2.0). Transmetimi i leximit dhe kopjimit të të dhënave mund të shkoj deri në 500, respektivisht 350 MB / s.


Burim energjie Corsair VS 650W Builder CP-9020172-EU

VS650 siguron performancë të garantuar 650W. Me një hyrje universale, burimi është i pajisur me qark me komponentë që tolerojnë një gamë të gjerë të tensionit të rrjetit (100-240 VAC). Ka certifikimin 80 PLUS, i cili siguron një efikasitet minimal prej 80%. Burimi përputhet me standardin ATX 12V dhe siguron mbrojtje nga mbitensioni, nëntensioni, qarku i shkurtër dhe nga nxehja e tepërt. Ai ofron lidhje: 1x 20 + 4-pin, 1x 4 + 4 pin, 2x 6 + 2-pin, 7x SATA, 2x Molex, 1 x FDD.


Kartelë grafike GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC

Kjo kartelë grafike për gaming përfshin një numër të gjerë të teknologjive të avancuara të përdorura, të cilat e bëjnë këtë produkt ideal për përdorim në një kompjuter të ri ose ekzistues.

Përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 8GB në frekuencë prej 1785MHz, e cila ofron imazhe me rezolucion digjital UHD dhe HDR. Posedon memorie bus 256- bit dhe ndërfaqe 3x DisplayPort 1.4 dhe 1x HDMI 2.0b, Ofron mbështetje për teknologjitë VR Ready dhe G-SYNC.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.


Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Formati i diskut:
2,5
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3 200
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3200
Fuqia:
650W
Garancion nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
240
Kapaciteti i memories operuese [GB]:
16
Karta grafike:
GeForce® RTX 2070 SUPERTM VENTUS OC
Latenca CAS [CL]:
16-18-18-38
Lloji i pllakës:
Micro ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i7-8700
Modeli i procesorit:
Core i7
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 185
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1785
Sistemi operativ:
Nuk ka
Teknologjia e hard diskut:
SATA 6Gb/s
Voltazhi [V]:
1.2

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE