Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50 Mercury, 120GB SSD, 8GB DDR4, i5, GTX 1660, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50Mercury
Çip grafik:
GeForce GTX 1660
Lloji i kartelës grafike:
GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Modeli i procesorit:
Coffee Lake Refresh

Si të porosisim në Gjirafa50?

724.50 
Ju kurseni : 105.00   (14%)
619.50 € * Përfshirë TVSH-në
14% Zbritje Risi
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 51.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.Kasë Kolink Observatory RGB

Kasa është bërë prej çeliku SECC të trashë një milimetër dhe është e pajisur me një panel anësor xhami të trashë me katër milimetra. Pjesa e brendshme është e veshur me të zezë

Pikat kryesore vizuale të kasës përfshijnë tre ventilatorë 120 mm të instaluar paraprakisht në pjesën e përparme dhe një ventilator shtesë në pjesën e pasme. Ventilatorët vijnë me 16 RGB-LED-individualisht të adresueshëm. Ndriçimi i tyre mund të kontrollohet nga kontrollori i paketuar RGB dhe hub i ventilatorëve i cili mund të vendoset në një vend të zgjedhjes suaj, si dhe telekomandën infra të kuqe. Kjo ju lejon të zgjidhni nga mbi 300 efekte dinamike të ndriçimit. Dy ventilatorë të tjerë 140 ose 120 mm mund të montohen në pjesën e sipërme. Tre ventilatorët 120 mm në pjesën e përparme mund të shkëmbehen për dy ventilatorë 140 mm.

Kutia e pllakës amë dhe mbulesa e burimit të energjisë ofrojnë shumë hapje kabllor. Një radiator 240 mm ose 280 mm mund të instalohet në pjesën e përparme dhe në pjesën e sipërme të kasës Observatory. Vrimat e ajrit të kasës vijnë të pajisura me filtra të hollë pluhuri të vendosur në pjesën e sipërme dhe të poshtme të kasës. Këto mund të hiqen pa pasur nevojë për mjete dhe madje të plotësohen me një dizajn honeycomb.

Kartelat grafike deri në 38 cm të gjata dhe ftohësit CPU deri në 16 cm të larta janë të pajtueshme. Për më tepër, paneli I / O, i vendosur në pjesën e përparme, gjithashtu vjen me dy lidhje të mëtejshme USB 2.0 si dhe një port USB 3.0 Type A port. Ekziston gjithashtu një vend i caktuar për një lidhje USB të llojit C, por kjo nuk përfshihet në këtë kasë dhe duhet të rivendoset veçmas. E njëjta vlen edhe për një switch për kontrollin e ndriçimit RGB në panelin I / O.

Dimensionet e kasës janë 201 x 435 x 435 mm (W x H x D) dhe peshon përafërsisht 6,8 kg.


Pllakë amë MSI B365M PROVH

Kjo është pllaka amë me setin e çipave Intel B365. Ajo ofron një prizë 1151 me mbështetje për procesorët Intel të gjeneratës së 8-të dhe 9-të Core / Pentium Gold / Celeron. Pllaka ofron 2 slote DIMM për memorie me dy kanale (DDR4) me një kapacitet deri në 32 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 2666 MHz. Pllaka e ndërfaqes ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 6x USB 3.2 Gen 1 (4x në pllakë, 2x në panelin e pasmë), 1x VGA, 1x HDMI, 1x PS / 2 , 1x GLAN, 3x audio jack dhe slote zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe1x lidhës M.2. Pllaka është në format mATX.


Procesor Intel Core i5 9400F

Kompania Intel prezanton procesorë të rinj të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ose një krijues i përmbajtjes që dëshiron të shpenzojë më pak kohë duke pritur krijimin dhe ndarjen, kjo gjeneratë e re e provesorëve është gati për të. Versioni F nuk është i pajisur me një bazë grafike.

Turbo Boost 2.0

Ky procesor ka një teknologji të njohur si Turbo Boost 2.0. Kjo shpejton performancën e procesorit dhe grafikëve në ngarkesën maksimale. Automatikisht lejon që bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt sesa në frekuencën e funksionimit kur veprojnë nën kufijtë e rrymës dhe temperaturës. Nëse procesori hyn ose jo në procesorin e Turbo Boost varet nga ngarkesa e tij dhe ambienti i funksionimit.

Smart Cache

Përmirësoni efikasitetin me teknologjinë Intel Smart Cache. Të gjitha kernelet tani kanë qasje në të gjithë nivelin e fundit të cache. Ata mund të ngarkojnë të dhënat para se të marrin komanda. Smart Cache gjithashtu ofron një veçori të re të kursimit të energjisë që shpërndan në mënyrë dinamike memorien në varësi të kërkesës ose gjatë periudhave të pasivitetit. Kjo siguron që aplikacionet tuaja të vazhdojnë me kërkesat.

Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lake Refresh i dizajnuar për LGA 1151 socket. Ofron 6 bërthama fizike (6 threads). Frekuenca e tij është 2.9 GHz dhe mund të shkojë deri në 4.1 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 9 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.


Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC

Kjo kartelë grafike për gaming përfshin një numër të gjerë të teknologjive të avancuara të përdorura, të cilat e bëjnë këtë produkt ideal për përdorim në një kompjuter të ri ose ekzistues.

Përfshin memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 6GB në frekuencë prej 1830MHz dhe rezolucion digjital UHD dhe HDR. Posedon memorie bus 192- bit dhe ndërfaqe 3x DisplayPort 1.4 dhe 1x HDMI 2.0b, Ofron mbështetje për teknologjitë VR Ready, G-SYNC, dhe Afterburner OC.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Kartelë grafike GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC

Memorie operative TeamGroup T-Force Delta RGB DDR4 8GB 3000Mhz, e zezë

Memoria operative klasike me kapacitet 8GB e llojit DDR4, e cila operon me frekuencë prej 3000 MHz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 1.35 V. Veçantia e kësaj memorie është përbërja e aluminit e cila mundëson shpërndarjen e nxehtësisë. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të bardhë dhe me ndriçim RGB.


Disk Addlink S20, SSD, 120GB

Addlink sjell në treg diskun S20 me kapacitet prej 120GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 510MB/s dhe shkrimi deri në 400 MB/s. Disku vjen me format 2.5" dhe operon me sisteme operative Windows, Mac OS apo Linux.


Burim energjie nJoy Ayrus 500, 500W

nJoy Ayrus 500 është burim energjie i fuqishëm që do i jep kompjuterit tuaj energji të mjaftueshme elektrike me siguri të plotë ndaj shkarkimeve të ç'rregullta apo mbingarkimit. Produkti ka 80 Plus efiçiencë, kontroll real-time të temperaturës dhe korrektues pasiv të rrymës (PFC). Aksesorin mund ta lidhni me kompjuter nëpërmjet konektorëve 20 + 4pin ATX, 4 + 4pin ATX 12V, 1x 6pin + 2 PCI-E, 4x SATA dhe 2x 4pin Molex, është pajisur me fluturën me madhësi 120 mm për ftohje efiçiente si dhe ju ofron 500 watt rrymë elektrike për përdorim të lehtë dhe të sigurtë të kompjuterit tuaj.Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3000
Frekuenca e procesorit [MHz]:
2900
Fuqia:
500W
Garancioni:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
120
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kapaciteti i memories operative [GB]:
8
Latenca CAS [CL]:
CL16
Lloji i diskut:
SSD
Lloji i kartelës grafike:
GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Lloji i memories RAM:
DDR4
Lloji i pllakës:
Micro-ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i5 9400F
Modeli i procesorit:
Coffee Lake Refresh
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Voltazhi [V]:
1.35 (memoria DDR4)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE