Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Gjirafa50 Thor

Kodi i produktit:
Gjirafa50Thor
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2400
Fuqia [W]:
500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
256
Karta grafike:
Radeon RX 550 AERO ITX 2G OC

Si të porosisim në Gjirafa50?

456.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 3
Disponueshmëria:
3 artikuj
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 38.04 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë Aerocool MLGTOR9

Kompania Aerocool sjell në treg kasën me emrin Tor. Ofron panele anësore transparente dhe panel frontal nga qelqi i shkrirë , tabelë të integruar ARGB LED në anët e dhomës anësore të PSU, ka paraprakisht të instaluar 2x 140 mm ARGB LED dhe kontrollor për deri në 10 ARGB LED, qe kontrollohet nga softweri i pllakes ame kompatibile (ASUS Aura Sync, MSI Mystic Light and Gigabyte RGB Fusion).

Është e përshtatshme për pllaka amë ATX, mATX dhe mini-ATX. Përmasat e saj janë 445 x 218 x 430 mm. Ka hapësirë të brendshme për hard disqe 2x 3.5 / 2.5 " dhe 4x 2.5" HDD / SSD. Gjatësia maksimale e kartës VGA është 370 mm. Gjatësia maksimale e ftohësit CPU është 164 mm.

Ka një konektor 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, 2x 3.5mm, dy konektorë USB 2.0, dy output-e audio port 3.5 mm dhe buton për kontrollim të dritës LED.

Sorry, the picture description is missing.


Memorie operative Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz, e zezë

Nëse jeni duke kërkuar memorie të sigurt dhe me cilësi të lartë për kompjuterin tuaj, atëherë kompania Kingston vjen me zgjidhjen më të mirë për ju. Kjo kompani është një prej kompanive lidere të prodhimit dhe furnizimit të moduleve të memorieve. Seria e re e memorieve HyperX Fury, përkundër modeleve të tjera, vjen me një karakteristikë shtesë të ftohjes. Memoria operative klasike me kapacitet standard 1 x 8GB DDR4, operon me frekuencë prej 2400 MHz. Kjo memorie punon me tension maksimal prej 1.2 V. Kjo memorie operative vjen me ngjyrë të zezë.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Disk SSD Addlink S20 256 GB

Addlink sjell në treg diskun S20 me kapacitet prej 256GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 560MB/s dhe shkrimi deri në 500 MB/s. Disku vjen me format 2.5" dhe operon me sisteme operative Windows, Mac OS apo Linux.

Burim i energjisë EVGA, 80+, 500W

EVGA 500W është një nga burimet më të mira në treg që përveç karakteristikave të mira që ka, vjen edhe me çmim të volitshëm. Është i dizajnuar për biznese dhe shtëpi, kudo që keni nevojë për burim të energjisë ATX. Ky burim përmban një fuzë aktive PFC që e redukton nivelin e zhurmës gjatë kohës që punoni. Ofron mbrojtje ndaj tensionit të lartë dhe të ulët të energjisë elektrike. Për të lidhur hard-diskun ose pajisjet e tjera me këtë burim, mund të përdorni konektorët Molex, FDD dhe Sata. Për ta lidhur me pllakën amë të kompjuterit shërben konektori ATX 24-pin së bashku me konektorët 4+4pin për CPU dhe 2x 6+2pin për PCI-E. Efikasiteti i burimit arrin një nivel të lartë prej 80%.

100-W1-0500-KR_XL_1.jpgKartelë grafike MSI Radeon RX 550 AERO ITX 2G OC

Kartelat grafike MSI Aero vijnë me një dizajn të ri të zi dhe të argjendtë të materialeve premium. Radeon RX 550 është një kartelë e fuqishme grafike që i ofron përdoruesit 2 GB memorie GDDR5, 128-bit bus, mbështetje DirectX 12 dhe frekuencë 1203 MHz.

Kartelat grafike MSI AERO ITX janë perfekte për formatet e vogla dhe sistemet HTPC pasi ato marrin vetëm një pjesë të hapësirës si një kartelë e plotë. Kjo do të thotë se ato përshtaten në pothuajse çdo sistem dhe sigurojnë një eksperiencë të kualitetit të lartë të lojrave.

Një nga faktorët vendimtar në performancë janë pjesët cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave.

Teknologjia ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12 dhe MSI Afterburner. Kartela zë dy slote dhe është 155 mm e gjatë.


Procesor AMD Ryzen 3 1200

AMD sjell procesorin-smart të ri, Ryzen 3 1200, që iu ofron performancë të shpejtë dhe të qëndrueshme për kompjuterin tuaj. Procesori përmban 4 bërthama, është e përshtatur për hapësirën AM4 socket dhe shumë më shumë se kaq. Procesori 4 bërthamësh funksionon nën frekuencat 3.1 GHz e cila mund të rritet në vlera më të larta ( gjerë në 3.4 GHz) nëpërmjet teknologjisë Precision Boost, është modeluar që të ketë mbingarkesë të shpejtë dhe efiçiente në saje të funksionit XFR që shton ciklat dhe në mënyrë stabile.

Në mënyrë që procesori të përgjigjet me efektivitet në çdo veprim tuajin, ai vjen i pajisur me platformën Neural Net Prediction që i mundëson të adaptohet me nevojat e çdo përdoruesi. Në këtë mënyrë procesori optimizohet që të reagoj në bazë të aplikacioneve që i përdorni për performancën më të mirë të mundshme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Pllakë amë MSI A320M PRO-M2 V2

Pllakë amë A320M PRO-M2 V2Pllakat amë MSI përmbajnë një dizajn funksional dhe të përshtatshëm, siç janë zona e përshtatshme pin-header, vend i përshtatshëm SATA dhe USB dhe kështu me radhë, kështu që përdoruesit e DIY mund të zgjedhin çdo platformë lojrash që ata dëshirojnë.

Pasi ftohja e kompjuterit është e rëndësishme, pllakat amë MSI shfaqin dizajn të shkëlqyeshëm të fuqisë me heatsink të ngurtë dhe të rëndë. Ato përfshijnë freskues të mjaftueshëm me kontroll të plotë, për t'ju lejuar të ftoheni sistemin tuaj në çdo mënyrë që dëshironi.

Pllakat amë MSI mbështesin procesorët AMD Ryzen të gjeneratës së parë dhe të dytë, dhe Athlon me Radeon, Vega Graphics / A-series dhe Athlon X4 për Socket AM4. Duke kombinuar MSI Core Boost, ju mund të lëshoni performancën maksimale pa marrë parasysh se çfarë CPU përdorni.Gjithashtu, kjo pllakë amë mbështet memorie DDR4 deri në 3200+ (OC) MHz.

Pllakat amë MSI ofrojnë avantazhet më interesante in-studio, të dizajnuara për të kënaqur çdo rrjedhë pune profesionale. Përmisoni kënaqësinë tuaj të dëgjimit dhe lidhjen e rrjetit me MSI Audio & LAN. Gëzoni cilësi ekstreme të zërit dhe përvojë të pandërprerë në internet.

Pllakat amë MSI mbështesin të gjitha standardet e ruajtjes së fundit, që u lejon përdoruesve të lidhin çdo pajisje të ruajtjes ultra të shpejtë. Filloni lojrat më të shpejta, shpejtoni nivelin e ngarkesës dhe keni një avantazh të vërtetë mbi armiqtë tuaj.Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2400
Fuqia [W]:
500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
256
Karta grafike:
Radeon RX 550 AERO ITX 2G OC
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
15
Lloji i diskut:
SSD
Lloji i memories RAM:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës amë:
m-ATX
Lloji i procesorit:
Ryzen 3 (Summit Ridge)
Modeli i procesorit:
AMD Ryzen 3 1200
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE