Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50 Titan

Kodi i produktit:
Gjirafa50Titan
Çip grafik:
GeForce GTX 1050
Latenca CAS [CL]:
16
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7008
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 185

Si të porosisim në Gjirafa50?

581.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 48.46 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë Kolink Observatory RGB

Kasa është bërë prej çeliku SECC të trashë një milimetër dhe është e pajisur me një panel anësor xhami të trashë me katër milimetra. Pjesa e brendshme është e veshur me të zezë

Pikat kryesore vizuale të kasës përfshijnë tre ventilatorë 120 mm të instaluar paraprakisht në pjesën e përparme dhe një ventilator shtesë në pjesën e pasme. Ventilatorët vijnë me 16 RGB-LED-individualisht të adresueshëm. Ndriçimi i tyre mund të kontrollohet nga kontrollori i paketuar RGB dhe hub i ventilatorëve i cili mund të vendoset në një vend të zgjedhjes suaj, si dhe telekomandën infra të kuqe. Kjo ju lejon të zgjidhni nga mbi 300 efekte dinamike të ndriçimit. Dy ventilatorë të tjerë 140 ose 120 mm mund të montohen në pjesën e sipërme. Tre ventilatorët 120 mm në pjesën e përparme mund të shkëmbehen për dy ventilatorë 140 mm.

Kutia e pllakës amë dhe mbulesa e burimit të energjisë ofrojnë shumë hapje kabllor. Një radiator 240 mm ose 280 mm mund të instalohet në pjesën e përparme dhe në pjesën e sipërme të kasës Observatory. Vrimat e ajrit të kasës vijnë të pajisura me filtra të hollë pluhuri të vendosur në pjesën e sipërme dhe të poshtme të kasës. Këto mund të hiqen pa pasur nevojë për mjete dhe madje të plotësohen me një dizajn honeycomb.

Kartelat grafike deri në 38 cm të gjata dhe ftohësit CPU deri në 16 cm të larta janë të pajtueshme. Për më tepër, paneli I / O, i vendosur në pjesën e përparme, gjithashtu vjen me dy lidhje të mëtejshme USB 2.0 si dhe një port USB 3.0 Type A port. Ekziston gjithashtu një vend i caktuar për një lidhje USB të llojit C, por kjo nuk përfshihet në këtë kasë dhe duhet të rivendoset veçmas. E njëjta vlen edhe për një switch për kontrollin e ndriçimit RGB në panelin I / O.

Dimensionet e kasës janë 201 x 435 x 435 mm (W x H x D) dhe peshon përafërsisht 6,8 kg.
Procesor Intel Core i5 9400F

Kompania Intel prezanton procesorë të rinj të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ose një krijues i përmbajtjes që dëshiron të shpenzojë më pak kohë duke pritur krijimin dhe ndarjen, kjo gjeneratë e re e provesorëve është gati për të. Versioni F nuk është i pajisur me një bazë grafike.

Turbo Boost 2.0

Ky procesor ka një teknologji të njohur si Turbo Boost 2.0. Kjo shpejton performancën e procesorit dhe grafikëve në ngarkesën maksimale. Automatikisht lejon që bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt sesa në frekuencën e funksionimit kur veprojnë nën kufijtë e rrymës dhe temperaturës. Nëse procesori hyn ose jo në procesorin e Turbo Boost varet nga ngarkesa e tij dhe ambienti i funksionimit.

Smart Cache

Përmirësoni efikasitetin me teknologjinë Intel Smart Cache. Të gjitha kernelet tani kanë qasje në të gjithë nivelin e fundit të cache. Ata mund të ngarkojnë të dhënat para se të marrin komanda. Smart Cache gjithashtu ofron një veçori të re të kursimit të energjisë që shpërndan në mënyrë dinamike memorien në varësi të kërkesës ose gjatë periudhave të pasivitetit. Kjo siguron që aplikacionet tuaja të vazhdojnë me kërkesat.

Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lake Refresh i dizajnuar për LGA 1151 socket. Ofron 6 bërthama fizike (6 threads). Frekuenca e tij është 2.9 GHz dhe mund të shkojë deri në 4.1 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 9 MB SmartCache buffer dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.Memorie RAM HyperX Fury RGB 8GB DDR4 2666, e zezë

Kompania Kingston ka qenë dhe ende mbetet ndër prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të moduleve të memories. Falë cilësisë së lartë dhe besueshmërisë në linjat e tyre të modeleve, ato përdoren nga shumë prodhues të njohur të kompjuterave si dhe për testimin e kartave të reja amë, kartave grafike dhe të ngjashme. Modulet e memories të serisë HyperX Fury RGB janë një tjetër shtesë në linjën e produktit të memories HyperX DDR4.

Shprëndarësi elegant me dizajn tërheqës në të zezë, jo vetëm që heq në mënyrë të qëndrueshme nxehtësinë e rrezatuar nga moduli i fuqishëm, por në kombinim me ndriçimin LED RGB në të njëjtën kohë i jep memorieve një pamje tërheqëse.

Memoria RGB LED Fury RGB DDR4 mund të personalizohet me softuer nga prodhuesit e njohur të pllakave amë: Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync dhe ASRock Polychrome Sync, ose softuer HyperX NGENUITY.Ky është një modul i memories DDR4 me cilësi të lartë nga seria HyperX Fury RGB me një kapacitet prej 8 GB për frekuencën e funksionimit 2666 MHz. Memoria menaxhon kohën e CL16 në frekuencën e saj të punës 1.2 V. Memoriet nga seria HyperX Fury RGB janë të pajisura një ftohës elegant dhe ndriçim RGB LED. Madhësia e modulit të memories është 133.35 x 41.24 x 7 mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH PLUS - Intel H310

Pllakat amë të serisë MSI PRO ofrojnë cilësi të lartë dhe zgjidhje të zgjuara të biznesit. Ato janë të dizajnuar për profesionistë kërkues dhe përshtaten për çdo kompjuter. Kjo do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë dhe do të mbështesë biznesin tuaj me performancë shumë stabile, të besueshme dhe afatgjatë. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Me MSI Audio Boost, ju merrni cilësinë më realiste të zërit, që siguron cilësinë më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor premium. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që do të ndihmoj në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka Intel H310 chipset. Ajo ofron socket 1151 me mbështetje për procesorët e 8-të dhe 9-të Intel Core i9 / Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 2 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 32 GB dhe mbështet frekeuncat deri në 2666 MHz. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (4x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen 1 (2x në pllakë, 2x në panelin e pasmë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2 , 1x GLAN, 3x audio jack dhe slote zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 2x PCI-E 2.0 x1. Në pllakë ekzistojnë 4x konektorë SATA 6Gbps dhe pllaka është në formatin mATX.Burim energjie nJoy Titan 500, e zezë

Pajisni kompjuterin tuaj me burimin e energjisë nJoy Titan 500 që sjell fuqinë që ju duhet në kompjuterin tuaj dhe në të gjithë komponentët. Përmban një efikasitet të lartë të energjisë prej 80 Plus Bronz me efikasitet 82%, PFC aktive dhe zgjidhje të plotë të sigurisë. Ventilatori 120mm që vepron në këtë burim e bën punën e tij shumë të qetë. Me ngarkesë të plotë, niveli i zhurmës arrin 21 dB. Përputhet me specifikimin ATX 12V v2.3. Ajo ka 20 + 4pin ATX, 4 + 4pin ATX 12V, 2x 6pin + 2 PCI-E, 5x SATA dhe 3x lidhës Molex.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1050 2GT OCV2, 2GB GDDR5

GeForce GTX 1050 është një kartelë grafike e fuqishme e lojrave e cila përdor arkitekturën NVIDIA Pascal, memorien GDDR5 dhe mbështetjen e DirectX 12 për përvojën më të shpejtë, më të qetë, më energjike në fushën e lojrave. Një ndër veçoritë tjera të kësaj kartele janë pjesët e saj cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G dhe që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave.

MSI Afterburner është kartela grafike overclocking më e përdorura që ju jep kontroll të plotë mbi karrtelën tuaj grafike. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike.

Karakteristikat kryesore

Kjo kartelë e fuqishme grafike përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1404 MHz dhe një rritje prej 1518 MHz. Kartela përdor memorien e llojit GDDR5 me kapacitet dy gigabajt dhe frekuencë prej 7008 MHz. Kartela ofron 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, MSI Afterburner dhe NVIDIA Ansel. Madhësia e kartelës është dy slote dhe gjatësia është 215 mm.


Disk SSD Addlink S20 256 GB

Addlink sjell në treg diskun S20 me kapacitet prej 256GB. Ky disk përdorë teknologjinë më të fundit 3D NAND dhe ofron lexim të të dhënave me shpejtësi deri në 560MB/s dhe shkrimi deri në 500 MB/s. Disku vjen me format 2.5" dhe operon me sisteme operative Windows, Mac OS apo Linux.


Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2666
Frekuenca e procesorit [MHz]:
2900
Frekuenca operuese [MHz]:
3000
Fuqia [W]:
500
Garancion nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut SSD [GB]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048
Kapaciteti i memories operuese [GB]:
8
Konfigurimi i memories:
1 x 8GB
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i diskut:
SSD
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Modeli i procesorit:
Core i5 9400F
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 185
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7008
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE