Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50Arctic, 16GB RAM, 256GB SSD, Core i7, RTX 2070 SUPER, i bardhë

Kodi i produktit:
Gjirafa50Arctic
Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Modeli i procesorit:
Core i7

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,759.00 
Ju kurseni : 50.00   (3%)
1709.00 € * Përfshirë TVSH-në
3% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 142.42 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Procesor Intel Core i7-9700K

Ky procesor ka teknologjinë Turbo Boost 2.0, që përshpejton performancën e procesorit dhe grafikut me ngarkesën maksimale. Në mënyre automatike mundëson që procesorët të funksionojnë më shpejt se frekuenca e operimit kur veprojnë nën kufijtë e fuqisë, të rrymës dhe të temperaturës. Procesori përmban grafikë të integruar Intel UHD Graphics 630, ofron mbështetje nga 4K në 4096 x 2034 @ 60Hz për DisplayPort dhe 4096 x 2034 @ 24Hz për HDMI. Grafika mund të jetë deri në 64 GB memorie, dhe lejon deri në 3 monitorë në të njëjtën kohë, poashtu mbështet DirectX 12. TDP-ja e prodhuesit është 95 wat.


Pllakë amë ASUS PRIME Z390-A - Intel Z390

Kjo është pllakë amë me chipset Intel Z390. Ajo ofron një prizë 1151 me mbështetje për procesorët të gjeneratës së 8-të dhe 9-të Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron 4 slote DIMM për memorje DDR4 (me dy kanale) me deri në 64 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 2666 MHz dhe deri në 4133+ MHz OC. Pllaka e ndërfaqes ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 5x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë, 1x tip-C në panelin e përparmë), 4x USB 3.1 Gen2 (1x Tip-C dhe 3x Tip-A në panelin e pasëm), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote për zgjerim 3x PCI-E 3.0 x16 (x16, x8 / x8, x8 / x4 / x4) dhe 3x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe 2x lidhës Ultra M.2. Mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Pllaka është në format ATX.


Memorie RAM Corsair Vengeance RGB PRO, 16GB (2x8GB) DDR4, 3200 MHz, të bardha

Këto janë memorie DDR4 me cilësi të lartë nga marka prestigjioze Corsair në një konfigurim prej 2 x 8 GB (kapaciteti total prej 16 GB) dhe frekuenca operative 3200 MHz. Modulet punojnë me një latencë të garantuar prej 16-18-18-36 dhe janë të dizajnuara për një tension pune prej 1.35 V. Teknologjia Intel XMP 2.0 është mbështetur, duke lejuar mbingarkimin automatik dhe të sigurt në pllakën e pajtueshme amë. Prodhuesi i memories ka dizajnuar memoriet posaçërisht për t’u përdorur në pllakat amë të serive Intel 100/200/300 / X99 dhe X299.


Kasë kompjuteri NZXT H510i, me xham, e bardhë

NZXT po sjell përmirësime në kasat e tij ikonike të kompjuterit të serisë H. Ajo përmban një sistem të menaxhimit të kabllove të patentuar, një radiator / ventilator të heqshëm dhe mbajtës të diskut për përdorim të lehtë, të përmirësuar me pajisje USB-C me mbështetje USB 3.1 Gen2 në panelin e lartë dhe panelin anësor të xhamit. Versioni i është përmisuar me mundësinë e instalimit vertikal të GPU-së, Smart Device V2 të përmisuar dhe 2x shirita ARGB LED. Pjesa e brendshme është e pajtueshme me pllakat amë të formatit ATX, mATX dhe mini-ITX. Ajo ofron 2-3x ndarje të brendshme 3.5" dhe 2-3x ndarje brendshme 2.5" për konfigurimin e dëshiruar HDD / SSD. Përfshihet ventilatori 2x AER F120 (versioni i kasës së kompjuterit). Kasa ka gjithsej 4 pozicione të ventilatorëve. Prej të cilave pozicionohen 3x 120/140 dhe 1x 120 mm. Smart Device V2 ofron 3x ventilator kanal (10W për kanal) dhe port 2x RGB LED me mbështetje për shirita LED me deri 4x HUE 2 ose ventilator 5x Aer RGB ose Aer RGB 2. Sa i përket pjesës së jashtme, dizajnerët zgjodhën një model modern dhe elegant. Kasa ka një panel anësor të bërë nga xhami. Kjo siguron një pamje për përdoruesit që duan të shohin brenda makinës së tyre. Të gjitha portet e hyrjes së shpejtë janë të vendosura në pjesën e sipërme. Është një jack për kufje, 1x port USB 3.1 Gen1 dhe 1x port USB 3.1 Gen2 lloji C.


Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X WHITE 8G, 8GB GDDR6

Kjo kartelë grafike mundëson lojën në realitetin virtual. Për t'u lidhur me pllakë amë i duhet slot PCle 3.0 x 16. Procesori i grafikës mbështet arkitekturën Turing. Ka frekuencë 1815MHz dhe kapacitet 8GB GDDR6. Ofron një konektor HDMI 2.0b dhe tri DisplayPort-e 1.4. Mbështet teknologjitë vijuese: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.


SSD Addlink x70 256GB


Burim energjie dhe ftohës Aerocool KCAS 650G RGB - 650W

Kjo pajisje ka funksion si burim energjie me kapacitet 650 W dhe si ftohës i pazhurmshëm 120 mm. Ofron dritë RGB LED të personalizueshme. Ka certifikim 80 Plus Gold. Ofron konektorët vijues: 1x 20 + 4-pin për pllakë amë, 1x 4 + 4-pin për CPU, 2x 6 + 2-pin për PCIe, 7x SATA, 4x Molex, 1x FDD dhe RGB 4-pin M / F.


Ftohës me ujë Corsair H100i RGB PRO XT, 2x120mm

Corsair H100i RGB PRO XT është një CPU gjithëpërfshirëse për ftohje të lëngshme RGB me radiator 240 mm, e dizajnuar për funksionim të qetë dhe ftohje ekstreme të CPU-së. Ofron 2 ftohës Corsair ML120 PWM dhe ndriçim LED RGB me 16 LED individualisht të adresueshëm. Ky është një ftohës i fuqishëm, i cili është në përputhje me prizat Intel 115X / 2011/2066 dhe AMD AM2 / AM3 / AM4 / TR4. Ka një radiator me madhësi 240 mm të pajisur me ftohës 2x 120 mm PWM dhe përmban ndriçim të rregullueshëm të pompës LED RGB me 16 LED.


Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
Formati i diskut:
M.2 2280
Fuqia:
750W
Garancion nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i diskut:
256GB
Kartelë grafike:
GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 4X WHITE 8G
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i diskut:
SSD
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i memories RAM:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës amë:
ATX
Lloji i procesorit:
Intel Core i7-9700K
Modeli i procesorit:
Core i7
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Sistemi operativ:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE