Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50BudgetPC, 8GB DDR4, 120GB SSD, Ryzen 3, GTX 1050 Ti OC, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50BudgetPC
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Përmasat e pllakës [mm]:
230 x 201

Si të porosisim në Gjirafa50?

429.50 
Ju kurseni : 16.00   (4%)
413.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 34.46 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.

Kasë 1stCool JAZZ 2, USB 3.0, e zezë

Kasa 1stCool Jazz 2 ju ofron hapësira të mjaftueshme dhe menaxhim të lehtë të kabllove në mënyrë që të krijoni sistemin kompjuterik sipas dëshirave tuaja.

Kasa është ndërtuar për pllakat amë të formatit ATX, micro-ATX dhe mini-ITX, mban 1x hapësirë të jashtme me madhësi 5.25", 3x hapësira të brendshme me madhësi 2.5" dhe 2x hapësira të brendshme me madhësi 3.5", mban 1x flutur me madhësi 120mm dhe drita LED si dhe 1x pozitë anësorë për flutur me madhësi 120mm, 2x pozita në pjesën e përparme për flutur me madhësi 120 mm dhe 1x pozitë në pjesën e pasme me madhësi 120 mm.

Poashtu, kasa vjen me madhësi prej 385 x 200 x 422 mm si dhe mban ngjyrë të zezë.
Pllakë amë ASRock A320M-HDV R4.0 - AMD A320

Kjo pllakë vjen me çipset të llojit AMD A320, e cila ofron edhe slot AMD AM4 për procesor AMD Ryzen 7 të serive Athlon. Kjo pllakë, po ashtu, ofron dy slote DIMM për memorie DDR4 me kapacitet maksimal deri në 32GB me frekeuncë operuese deri në 2400/2667/2933 MHz.

Kjo pllake, gjithashtu, ofron porte si: 6x USB 2.0 (2x në pjesën e pasme, 4x në pllakë), 6x USB 3.2 Gen1 (4x në pjesën e pasme, 2x në pllakë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 3x udio jack, si dhe slot zgjerues 1x PCI-E 3.0 x16 dhe 1x PCI-E 2.0 x1. Ndërsa për hard disqe janë në dispozicion 4x SATA 6 Gb / s dhe 1x M.2. Pllaka i përket formatit mATX.

Sorry, the picture description is missing.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC Low, 4GB GDDR5

Kartela grafike e fuqishme Nvidia GeForce GTX 1050 Ti ofron këto GPU: në OC mode: boost / base mode: 1442 MHz / 1328 MHz dhe në gaming mode: boost / basic mode: 1417 MHz / 1303 MHz . Kartela përmban 4Gb të llojit të memories GDDR5, 7008 MHz, dhe përdor 128-bit. Rezolucioni maksimal që transmetohet në ekran është 7680 x 4320/60 fps. Paisja ka gjysmë profil 167 mm të gjatë, dhe ka vende për lidhje të tjera: 1 x DVI-D, 1 x HDMI 2.0b, 2 x DP 1.4.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Procesor AMD Ryzen 3 1200

AMD ka krijuar një linjë të përpunuesve AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e një bërthame me performancë të lartë "Zen" x86. Një seri përparimesh në arkitekturë të kombinuara me platformën dhe teknologjitë e përpunimit po i shtyjnë përdoruesit drejt një horizonti të ri në botën e procesorit.

Master AMD Ryzen ka një shumëzues të shkyçur, kështu që ju mund ta përshtatni atë për nevojat tuaja. Ajo siguron deri në 4 profile për ruajtjen e frekuencave të personalizuara dhe të tensionit për të dy procesorët Ryzen dhe memorjen DDR4.

Është një procesor i fuqishëm AMD Ryzen 3 (Summit Ridge) për prizën AM4, i cili ofron 4 bërthamë fizike (4 fije), një frekuencë prej 3.1 GHz (nxitje 3.4 GHz) dhe një cache 8 MB (L3). Për prodhimin e tij u përdor një proces prodhimi 14 nm dhe ka mbështetje PCIe 3.0 x16. Për më tepër, ftohësi Wraith Stealth përfshirë.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Memorie RAM Crucial 8GB DDR4 2666

Crucial është një prodhues i njohur botërisht për memorie operuese dhe SSD-të. Tani sjell në treg DDR4 UDIMM. Memorie me kapacitet 8 GB për pajisjet UDIMM. Me timing CL19 dhe aftësi vepruese 1.2V.


Disk i brendshëm Patriot Burst - 120GB, i zi

Patriot Burst ka një kapacitet prej 120 GB dhe një port SATA 6 Gb / s. Ka shpejtësi të shkëlqyera të leximit prej 560 MB / s dhe shkruarit 540 MB / s.

Ai mbështet funksionet SMART dhe TRIM. Nuk kërkon defragmentim, është shumë rezistent ndaj dridhjeve dhe goditjeve dhe konsumon pak energji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Burim i energjisë Fortron SP500-A, bulk, 450W

Fortron SP500-A është burim i energjisë i cili shërben për furnizimin e pajisjeve me energji elektrike. Ky burim ka kapacitet të furnizimit me energji prej 450W dhe është i përshtatshëm me specifikat ATX12V 2.3. Përmban funksionin aktiv PFC. Përmban një fuzë me diametër 120mm që e redukton zhurmën gjatë punës. Ka mbrojtje ndaj voltazhës së tepër, tensionit të lartë dhe ngarkesave të tepërta të energjisë eletrike. Produkti është shumë i qëndrueshëm dhe ka një cilësi tepër të lartë. Dimensionet e produktit janë 150 x 86 x 140 mm. Efikasiteti i këtij produkti arrin një përqindje prej 85%.


Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
2666
Frekuenca e procesorit [MHz]:
3100 - 3400
Garancion nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 1-rë
Kapaciteti i diskut:
120 GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kapaciteti i memories RAM [GB]:
1 x 8GB
Kartelë grafike:
GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC Low, 4GB GDDR5
Lloji i diskut:
SSD
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Lloji i memories RAM:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës:
Micro ATX
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 3 1200
Modeli i procesorit:
Ryzen 3 (Pinnacle Ridge)
Përmasat e pllakës [mm]:
230 x 201
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Sistemi operues:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE