Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjirafa50Galaxy, 512GB, 16GB DDR4, RTX 2080 SUPER, Ryzen 9, i zi

Kodi i produktit:
Gjirafa50Galaxy
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
Latenca CAS [CL]:
16
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 9 3900X
Lloji i pllakës amë:
ATX

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,083.00 
Ju kurseni : 1,044.79   (50%)
1,038.21 € * Përfshirë TVSH-në
50% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 86.52 € në muaj
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Kompjuterët vijnë PA SISTEM OPERATIV. Për më shumë informata, ju lutem na kontaktoni në live chat, email apo messenger.


Kasë kompjuteri SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB, e zezë

Kasë kompjuteri me cilësi të lartë dhe elegante me një panel anësor të bërë prej qelqi dhe ndriçim LED ARGB përgjatë skajeve. Kasa është e përshtatshme për pllakat amë E-ATX, ATX, mATX dhe mini-ITX. Përmasat e kasës janë 470 x 221 x 443 mm.

Kasa përmban pozicione të brendshme për 2x 3.5 / 2.5 " dhe 2x 2.5 " HDD / SSD. Gjatësia maksimale e kartelës VGA është 360 mm. Lartësia maksimale e ftohësit të procesorit është 162 mm. Kasa ka 8 pozicione për ftohës. Poashtu përfshin 4x ftohës 120 mm LED ARGB dhe kontrollues PWM / ARGB për deri në 6 ftohës (3-pin / 4-pin) dhe 6 pajisje LED ARGB.

Në panelin e përparmë ka 2x lidhës USB 3.2 Gen 1 tip-A, 1x lidhës USB 3.2 Gen 2 tip-C, 2x lidhës audio 3.5 mm dhe butonin e kontrollit të ndriçimit.


Procesor AMD Ryzen 9 3900X

AMD ka krijuar linjën e procesorëve AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë "Zen" x86 bërthama. Linja e avancimeve në arkitekturë kombinuar me platformë dhe teklonologji të procesimit i shpiejn përdoruesit në një horizont të ri të botës së procesorëve.

Është gjenerata e 3-te e procesorëve AMD Ryzen 9 (Matiss) për priza AM4. Ofron 12 bërthama fizike (24 threads), frekuencë prej 3.8 GHz (4.6 GHz boost), dhe një 64 MB cache (L3). Procesi i prodhimit A 7 nm është përdorur për prodhimin e tyre. TDP 105W . Mbështet PCIe 4.0 x16. Përfshinë ftohësin Prism RGB.


Modul memorie ADATA XPG SPECTRIX D60G 16GB (2x8GB) DDR4 3000, Tungsten

Ky produkt përbëhet nga një set modulesh të memories DDR4 me cilësi të lartë nga seria SPECTRIX. Seti ka kapacitet prej 2x8 GB të projektuar për frekuencat operative 3000 MHz. Nuk përfshin dizajnin ECC. Frekuenca e memories është 1.35 volt. Seti poashtu është i pajisur me një ftohës elegant me ndriçim të mahnitshëm RGB LED. Madhësia e modulit të memories është 133.35 x 45.93 x 8.4 mm.


Pllakë amë MSI X570-A PRO - AMD X570

MSI X570 Pro është pllakë amë e dizajnuar që të plotësoj të gjitha kërkesat e lojtarëve pasionant.

Aksesori vjen me hapësirën AMD AM4 të përshtatur për procesorët AMD Ryzen 3/2, mban 4x hapësira DIMM për RAM memorie me kapacitet deri në 128GB me 3200MHz deri në 4400MHz frekuencë, mban 6x porte USB 2.0 (2x në pjesën e pasme, 4x në pllakë), 8x porte USB 3.2 Gen 1 (4x në pjesën e pasme, 4x në pllakë), 2x USB 3.2 Gen 2 (1x Type-A dhe 1x Type-C), 1x PS / 2, 1x GLAN, 1x HDMI, 5x audio jack dhe hapësirat 2x PCI-E 4.0 x16 (Ryzen 3rd gen x16, x8 / x8; Ryzen 2nd gen PCI-E 3.0 x16, x8 / x8; Ryzen Vega 1st / 2nd PCI-E 3.0 x8, x8 / x4) 3 x PCI-E 3.0 x1.

Pllaka vjen me 6x hapësira SATA 6Gbps dhe 2x M.2 si dhe është ndërtuar në formatin ATX.


PSU Cooler Master MasterWatt 750 - 750W

Ky burim energjie i fuqishëm i projektuar nga prodhuesi Cooler Master MasterWatt 750 përdor lloji e furnizimit me energji elektrike ATX me efikasitet 80 PLUS BRONZE. Kjo pajisje ka kabllo modulare, dhe prodhim DC të rrymës + 3.3V (22 / 22A-120W), + 12V (62.5A-750W). Poashtu, pajisja përdor lidhjet pin CPU (2x), ATX 20 + 4-pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6 + 2-pin (4x), SATA (9x) dhe ka madhësi të ftohësit 120mm.


Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8 GB GDDR6

Produkti në fjalë paraqet një ftohës të kualitetit mëse të lartë nga kompania e njohur MSI. Ky produkt dallohet me kualitet dhe qëndrueshmëri të lartë. Vjen me një dizajn të bukur dhe modern si edhe me specifika nga më të ndryshmet. Dallohet me memorie grafike të llojit GDDR6 PREJ 8 GB si edhe me operim në frekuencë prej 1845 MHz. Përmban tre turbine të llojit. TORX 3.0 dhe po ashtu minimizon zhurmën gjatë funksionimit.


Disk Addlink x70 GEN3X4 NVMe 512 GB


Vlerësimet

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
Frekuenca e grafikës [MHz]:
8 000
Frekuenca e memories RAM [MHz]:
3000
Fuqia:
750W
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i diskut:
512GB
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories operative [GB]:
2 x 8GB
Kartë grafike:
MSI GeForce RTX 2080 SUPER VENTUS XS 8GB GDDR6
Latenca CAS [CL]:
16
Lloji i diskut:
NVMe GEN3x4 1.3
Lloji i memories:
DDR4
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Lloji i pllakës amë:
ATX
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 9 3900X
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Sistemi operues:
Nuk ka

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE