Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kompjuter PrimeMini IoT

Kodi i produktit:
172352pc
Bluetooth:
Numri i hard disqeve:
1
Trashësia mm:
17.7 cm
Standardet Wi-Fi:
802.11a/b/g/n/ac
Sistemi operativ:
Microsoft® Windows®: 10 Pro 64-bit, Microsoft® Windows®: 10 IoT Enterprise 64-bit, Ubuntu® 18.04 LTS

Si të porosisim në Gjirafa50?

443.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.96 € në muaj
+

Sasia minimale e "Kompjuter PrimeMini IoT" është 10 .

E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

PrimeMini IoT

Pajisjet IT për IoT duhet të funksionojnë me efikasitet pa mirëmbajtje të gjerë ose instalim të ndërlikuar. Me PrimeMini IoT, ne e arrijmë këtë duke sjellë të gjitha përfitimet e dëshmuara dhe me shumë vlera të mini kompjuterëve personal Prime Computer në një pajisje IoT të optimizuar me kosto. Dizajni pa ventilator me mbulesa speciale të tepërta alumini dhe përbërës me cilësi të lartë sigurojnë besueshmëri të pakrahasueshme edhe kur përdoret në ambiente shumë sfiduese. Në të njëjtën kohë, me PrimeMini IoT kemi zgjedhur një konfigurim standard të sofistikuar. Kjo maksimizon përputhshmërinë dhe e bën instalimin dhe integrimin një gjë të lehtë.


PrimeMini IoT është i pajisur me një procesor të dëshmuar Intel Celeron N3350, 4 GB memorie RAM dhe 64 GB memorie MMC në pllakë. Porta Lan dhe Intel Dual-Band Wifi i integruar lejojnë integrimin e përsosur në rrjete. Katër porte USB, dy porte HDMI dhe Bluetooth ofrojnë lidhje shtesë. Me dimensione prej vetëm 17.7 x 3.4 x 11.4 cm, PrimeMini IoT është jashtëzakonisht kompakt për një kompjuter që ftohet në mënyrë pasive. Kjo krijon mundësi plotësisht të reja se si dhe ku mund të vendoset PrimeMini IoT. Sidomos në kombinim me mbajtësen tonë Vesa që kursen hapësirën tuaj dhe u krijua posaçërisht për PrimeMini IoT.


EKONOMIK, I BESUESHËM DHE ME LIDHJE PERFEKTE

Përparësitë:

- Pozicionimi i thjeshtë dhe i gjithanshëm falë faktorit të formës super-kompakte dhe një gamë të gjerë të opsioneve për montim, duke përfshirë një kllapë montimi që kursen hapësirën tuaj.

- Përputhshmëria maksimale VESA me konfigurimin e standardizuar.

- Ulja e qëndrueshme e kostove falë jetëgjatësisë së produktit dhe kostos më të ulët të mirëmbajtjes dhe energjisë elektrike;

- Planifikim më i mirë i kostove falë garancisë 1-vjeçare;

- Miqësor me mjedisin falë konsumit të ulët të energjisë, përbërësve të ripërdorshëm dhe dizajnit të qëndrueshëm.

- Plotësisht i heshtur falë modelimit pa ventilator.

- Jashtëzakonisht i qëndrueshëm dhe i siguruar ndaj dështimeve falë modelimit pa ventilator ose nevojë të përdorimit të mjeteve.

- I fortë dhe rezistent ndaj pluhurit falë kasës së aluminit.

- Produkt dhe shërbim cilësor zviceran.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Ftohës:
Pasiv
Garancioni nga prodhuesi:
5 vite
HDMI:
Kapaciteti i memories GB:
4
Kartë grafike:
Intel HD Graphics 500
Lartësia mm:
3.4 cm
Lloji i hard diskut:
MMC
Lloji i memories:
LP-DDR3 Dual-Channel
Lloji i procesorit:
Intel Celeron N3350
Memorie e brendshme GB:
64
Modeli i procesorit:
Intel Celeron N3350 (1.1 GHz 2 bërthama/2 threads)
Ngjyra:
Zezë
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve Ethernet:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri i porteve USB:
2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
1x USB 3.0
Pesha kg:
0.8
Shpejtësia e transferimit të WiFi MBs:
433
Sistemi operativ:
Microsoft® Windows®: 10 Pro 64-bit, Microsoft® Windows®: 10 IoT Enterprise 64-bit, Ubuntu® 18.04 LTS
Standardet Wi-Fi:
802.11a/b/g/n/ac
Trashësia mm:
17.7 cm
USB-C:
Jo

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE