Laptop Acer Nitro 5 (AN515-42-R83A), AMD Ryzen 5 2500U, DDR4 8GB, Radeon RX 560X, HDD 1TB, 15.6 ", i zi

719.50 €
* Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Kodi i produktit:
238164
Bluetooth:
Pesha [kg]:
2.7
Modeli i procesorit:
2500U (2/3.6GHz 4 bërthama/8 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme: :
Kuq
Paguaj me Raiffeisen Bonus Kartelë[APLIKO KËTU]dhe TEB Starcard deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 59.96 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Shënim: Tastiera e këtij laptopi tek pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë rradhitjen e tyre.

Acer Nitro 5 (AN515-42) ka procesorin AMD Ryzen 5 2500U 4-bërthamor që funksionon me frekuencë 2 GHz e deri në 3.6 GHz në modalitetin TurboBoost. Posedon teknologjinë SMT për një multitasking të efektshëm me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bërthamë dhe komplementohet me 8 GB memorie të llojit DDR4 (1 modul / 2 slote).

Posedon ekran 15.6 " Full HD IPS, i cili paraqet të dhënat vizuele të përpunuar nga kartela grafike AMD Radeon RX 560X me 4 GB memorie të llojit GDDR5.

Të dhënat ruhen në hard diskun 1TB HDD (+ slot i lirë M.2). Natyrisht ka edhe një numër platformash, duke përfshirë Wi-Fi, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth.

Poashtu ka porte të mjaftueshme USB (1x 3.0 / 3.1 Gen 1, 2x 2.0 dhe 1x Type-C). Posedon videokamerë HD, port HDMI, lexuesin e kartës së memories dhe tastierë me ndriçim të pasëm. Furnizohet me energji me baterinë 3220 mAh dhe ka sistem operativ Windows 10 Home.

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4713883714693
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Raven Ridge - gjenerata e 7-të
Gjerësia [mm]:
390
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4096
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
AMD Radeon RX 560X
Kodi:
NH.Q3REC.003
Lansuar:
16. 6. 2018
Lartësia [mm]:
26.8
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS, e pa shkëlqyeshme (mat)
Lloji i hard diskut:
HDD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 5
Memorie e brendshme [GB]:
1000
Modeli i procesorit:
2500U (2/3.6GHz 4 bërthama/8 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme: :
Kuq
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
1
Pesha [kg]:
2.7
Prodhuesi:
Acer
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
266
USB-C:

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE