Apple MacBook Air 13 (2017), Intel Core i5, 8GB RAM, 128GB SSD, i argjendtë

Kodi i produktit:
215986
Bluetooth:
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Thunderbolt:
Tastier me ndriçim:
Standardet Wi-Fi:
Ac

Si të porosisim në Gjirafa50?

997.50 
Ju kurseni : 98.00   (10%)
899.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 74.96 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera e këtij laptopi tek pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë rradhitjen e tyre.

Apple Macbook Air vjen me dizajn të klasit të parë të krijuar nga alumini me një stil klasik dhe të kojshëm për syrin tuaj. Poashtu, është i pajisur me teknologjinë më moderne të procesorëve, hard disqeve SSD dhe portave Thunderbolt e USB 3.0 / 31 Gen 1 për një eksperiencë të shpejtë të përdorimit të softuereve tuaja.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Laptop i avancuar për përdorim të përditshëm

Macbook Air iu sjell performancë të jashtëzakonshme që nuk është standarde me laptopa kompakt të tillë. I dizajnuar nga një pjesë e plotë e aluminit, laptopi pos dizajnit top-klas, sjell dhe qëndrueshmëri dhe konsistencë afatgjate dhe me kualitet të lartë.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Integrim i teknologjisë moderne

Me një port Thunderbolt 2, ju do të mund të lidhni pajisje tjera dhe të transferoni të dhëna me shpejtësi shumëfish më të madhe sesa platformat USB apo FireWire. Poashtu laptopi vjen me teknologjitë WiFi dhe Bluetooth për lidhje në rrjet dhe me pajisje tjera si dhe mban hard disk SSD ( 128GB) që transferon të dhëna më shpejtë dhe është shumë më i qëndrueshëm sesa hard disqet konvencional.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Gjëra të vogla dhe praktike

Në mes të shumë karakteristikave me të cilat është pajisur laptopi, vlen të përmendet tastiera me drita të pasme në çdo butonë, fuqia e baterisë me funksionalitet deri në 12 orë, dhe padi kontrollues i cili mbështet prekjen me disa gishta në të njëjtën kohë.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Përfitoni nga komunikimi me kamerën FaceTime HD

Komunikoni me shoqërinë, familjen, kolegët dhe klientët nëpërmjet internetit me shpejtësi dhe lehtësi. Kamera e integruar FaceTimeHD ka rezolucion të lartë dhe kualitet të lartë të thirrjeve me videove.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.


Sistem operativ intuitiv me plot aplikacione

Sistemi operativ MacOS Sierra sjell karakteristika dhe përmirsime të reja. Si gjithmonë, është intuitive, e lehtë për t'u përdorur, dhe duket bukur. Në të gjindet një koleksion i gjërë i aplikacioneve që do ju ndihmojnë të krijoni, të argëtoheni dhe të punoni me lehtësi dhe shpejtësi. Poashtu, ai ju mundëson të menaxhoni hapësirat ruajtëse dhe koordinim më të mirë me pajisje tjera siç jasnë iPad, iPhone, iPod apo Apple Watch. Të gjitha këto do të mund t'i shihni në ekranin me madhësi 13.3", i cili ka kualitet WXGA + me rezolucion prej 1440 x 900 megapiksel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vlerësimet

Produkti ka ardhur brenda 1 dite. Shërbimi dhe kujdesi ndaj klientëve ishte i nivelit më të lartë.
Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
13,3
Drive optik:
Jo
EAN:
190198462176
Frekuenca e memories [MHz]:
1 600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Broadwell - gjenerata e 5-të
Gjerësia [mm]:
325
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
Intel HD Graphics
Kodi i prodhuesit:
MQD32CZ/A
Lartësia [mm]:
17
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
LPDDR3 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Memorie e brendshme [GB]:
128
Ngjyra:
Argjendtë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Bardhë
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Pesha [kg]:
1,35
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
1440 x 900 (WXGA+)
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
Ac
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
227

Bashkangjitja Apple MacBook Air 13 (2017) edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE