Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop ASUS TUF Gaming FX705DY, AMD Ryzen 5, 17.3", 8GB DDR4, 512GB SSD, 4GB GDDR5, i zi

Kodi i produktit:
251625
Bluetooth:
Pesha [kg]:
2,6
Modeli i procesorit:
3550H(2.1/3.7GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
853.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 71.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera e këtij laptopi tek pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë rradhitjen e tyre.

Laptopi ASUS vjen me dizajn unik dhe me përformancë dhe teknologjinë më të fundit.

Baza e këtij laptopi është procesori 4 bërthamësh i cili përpunon dy procese në të njejtë kohë me frekuencë 2.1 Ghz deri në 3.7 Ghz me teknologjinë HyperThreading dhe formën TurboBoost dhe plotësohet me 8GB memorie DDR4 . Të dhënat tuaja ruhen në diskun M.2 SSD PCIe me kapacitet 512 GB si dhe vjen me ekranin me madhësi 17.3"IPS kualitet Full HD me rezolucion 1920 x 1080 piksela, të kombinuar me kartën grafike AMD Radeon RX 560X me kapacitet 4GB GDDR5 për t'ju sjellur imazhe të bukura, të detajizuara dhe përformancë të lartë kompjuterike.

Për lidhjen e pajisjeve periferike ekzistojnë portet USB: 2x 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x 2.0 . Gjithashtu, produkti është i pajisur me HDMI, kamerë të integruar HD, tastierë me ndriçim dhe audio jack.

Laptopi vjen me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Picasso - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
398,8
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4096
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
AMD Radeon RX 560X
Kodi:
FX705DY-AU017T
Lansuar:
9. 1. 2019
Lartësia [mm]:
27,9
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS, e pa shkëlqyeshme (mat)
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 5
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/AHCI (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
512
Modeli i procesorit:
3550H(2.1/3.7GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq
Numri i hard disqeve :
Numri i porteve USB-A 2.0:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Pesha [kg]:
2,6
Prodhuesi:
ASUS
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
279,4
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE