Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop Lenovo Legion Y530-15ICH, e zezë

Kodi i produktit:
248429
Bluetooth:
Prodhuesi:
Lenovo
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1309.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 109.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Seria e re laptopit per lojra Lenovo Legion Y530 ju jep fuqinë që ju nevojitet për lojëra të ndryshme dhe argetim të pa fund. Garanton në përformancën më të mirë të procesorëve të brendit Coffee Lake, përshpejtuesit e dëshmuar të lojrave, një ekran të gjerë shikimi, një ze të shkëlqyeshëm dhe një dizajn të ri. Dizajni i ri - është vetëm 24 mm i hollë dhe peshon vetëm 2.3 kg. Procesori Intel gjenerata e 8 të Coffee Lake me 6-bërthama Intel Core i7-8750H , që vepron në 2.2 GHz ose deri në 4.1 GHz në modalitetin Turbo Boost, përmban teknologjinë HyperThreading, me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bërthamë. Procesori është gjithashtu i pajisur me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 hapsira). Për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet janë në dispozicion hard disku 256 GB SSD M.2 PCIe NVMe dhe 2 TB hard disk HDD. Ekrani është 15.6 "IPS 144 Hz Full HD me rezolucion 1920 x 1080 pixel dhe kartela grafike e dedikuar NVIDIA GeForce GTX 10 Series 6 GB GDDR5. Zëri i teknologjis Harman me teknologjinë Dolby Audio.Ekran IPS me cilësi të lartë për argëtim të madh në lojëra. Ftohja e optimizuar për performancën afatgjate dhe të sigurtë. Për lidhje të tjera do të gjeni 3x USB 3.0 / 3.1 Gen 1 dhe USB 3.1 Type-C. Për më tepër, laptopi ka lidhje HDMI, mini DisplayPort dhe një lidhës audio të kombinuar. Lidhshmëria e rrjetit sigurohet nga rrjetet WiFi, Bluetooth 4.1 dhe lidhjet kabllore Gigabit Ethernet. Ekziston edhe një kamerë HD dhe tastierë me ndriçim. Bateri të fuqisë 57 Wh. Ky laptop vjen me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
193124377407
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
360
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1060
Kodi:
81LB0013CK
Lansuar:
7. 11. 2018
Lartësia [mm]:
24.9
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
144 Hz, IPS
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
2256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Bardhë
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
2.3
Prodhuesi:
Lenovo
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
267
USB-C:
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE