Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GE63 Raider RGB 8SG-018CZ, 15.6", Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce RTX 2080, i zi

Kodi i produktit:
252109
Bluetooth:
Prodhuesi:
MSI
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,289.50 
Ju kurseni : 530.30   (23%)
1,759.20 € * Përfshirë TVSH-në
23% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 146.60 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Laptopët MSI GE63 8SG Raider RGB kombinojnë performancën e familjes Coffee Lake të Intel dhe grafiken revolucionare të NVIDIA GeForce RTX. Shfrytëzoni maksimumin e performancës së saj, ndriçimin e madh Mystical Light RGB, tastierën e SteelSeries, tingullin e fuqishëm dhe ekranin më të lartë. Përveç kësaj, ai ka një kornizë metalike prej alumini të lëmuar me ngjyrë të zezë. Grafika e fuqishme GeForce RTX 2080 NVIDIA Graphics Chips Turing sjell teknologji të reja në botën e lojës për përvoja edhe më të mira. Zbulo teknologjinë revolucionare që përmirëson ndjeshëm cilësinë e imazhit në lojëra. Teknologjia Ray-Tracing në kohë reale rrit cilësinë e imazhit në nivele të reja në lojërat e reja. Fuqia informatike mundëson algoritme komplekse të inteligjencës artificiale në kohë reale dhe arkitektura e re siguron teknologji më të efektshme të mbrojtjes nga drita dhe zbutje. Performanca e lartë është e mbështetur nga memoria shumë e shpejtë GDDR6. Shkëlqeni në fushën e betejës Laptopët Raider RGB ju lejojnë të dalloheni në çdo luftë. Ai vjen me një mbulesë të ndriçuar dhe një tastierë që mund të lidhet ose kontrollohet individualisht për të krijuar kombinime pothuajse të pafundme deri në 16.8 milionë ngjyra. Dizajni i frymëzuar nga makinat sportive dhe një pamje e re me aftësinë për të përputhur ngjyrën dhe performancën në sajë të Mystic Light dhe Dragon Center ofrojnë një stil të jashtëzakonshëm të lojrave. Gjeneratë e performancës Gjenerata e 8-të e familjes Coffee Lake është rritur nga numri i rritur i bërthamave dhe arkitektura e përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni performancën me procesorin e ri katër ose gjashtë bërthamësh të Coffee Lake. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Në MSI GE63 8SG Raider RGB, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Laptopi është i pajisur me një procesor të gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me grafikë të fuqishme NVIDIA GeForce RTX 2080 dhe memorie DDR4, që është e gatshme jo vetëm për lojërat kompjuterike, por edhe për aplikacione. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Hapësira më e shpejtë e ruajtjes është në dispozicion me teknologjinë MSI Super RAID 4, me dy disqe NVMe PCIe M.2 SSD në fushën RAID 0. Tastierë e veçantë e lojës Laptopi i lojërave MSI GE63 Raider RGB, ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila përmban një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Tastiera është ideale për lojtarët profesionist, dhe aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Zë i fortë i altoparlantëve të mëdhenj Përjetoni efektet reale dhe mbresëlënëse të altoparlantëve Dynaudio 5x më të mëdha (2 stereo + 2 bas).Lëreni veten të tërhiqeni në veprim me tingullin autentik, të hollësishëm dhe madje edhe më të lartë. Hi-Res Audio me ESS The Saber HiFi Audio DAC, duke mbështetur regjistrimin deri në 24bit / 192kHz për kufje me kualitet të lartë me cilësi më të detajuar të zërit, jep prodhimin më të lartë të cilësisë dhe Nahimic VR sjell zë rrethues 7.1 në kufjet tuaja stereo. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color 2.0 siguron që secili panel në laptopin MSI sjellë një riprodhim të saktë të ngjyrave. Pas kalibrimit të gjerë dhe shumë të saktë të fabrikës, ai siguron një gamë të gjerë ngjyrash, kontrast më të madh dhe detaje të freskëta. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme të ngjyrave, jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Lidhje e shpejtë e rrjetit Menaxhimi inteligjent i rrjetit përdorë zgjidhjen Killer DoubleShot Pro për të siguruar një përgjigje më të shpejtë të pajisjes dhe gamë më të lartë të frekuencave që janë kryesore për lojrat e pandërprera online. Nuk do t'ju ndodhë që ju të humbni një përgjigje të gjatë kur komunikoni me serverin e lojës. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin ju do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit siguron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost 5 në laptop, e cila tani është edhe më e mirë me kanale të nxehtësisë dhe freskues Whirlwind Blade me më shumë teha. Dy qarqe ftohje, një për procesor dhe grafikë, dhe një kanal ngrohje (7 për 8SE / SF dhe 8 për 8SG) në mënyrë efikase dhe shpejt liron nxehtësi nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të shkëlqyer në lojërat dhe argëtimin multimedial në serinë GE. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 2 ekrane të jashtme në të njëjtën kohë nëpërmjet HDMI dhe mini DisplayPort për të marrë 3 shfaqje. Aplikacionet e ndërtuara Një rishikim i plotë i sistemit tuaj do të sigurojë një aplikim të përmisuar të Dragon Center 2.0. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha tiparet nga një vend dhe kontrolloni menjëherë performancën në kohë reale të sistemit tuaj, vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, përdorni aplikacionin celular dhe zgjidhni problemet shpejt. MSI App Player unik ju ofron një lojë të përsosur midis kompjuterit dhe celularit. Vetitë kryesore Ky model i laptopit MSI GE63 8SG Raider RGB përdorë procesorin Intel Core i7-8750H, i cili ka teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të trajtuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bazë të vetme. Procesori punon në 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz, dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 15.6 " IPS-Level 144Hz Full HD me rezolucion 1920 x 1080 piksel, 3ms, 100% sRGB kombinohet me një kartë grafike NVIDIA GeForce 2080 RTX 8 GB GDDR6. Përdoruesit gjithashtu përgatiten nga një kombinim i hard disqeve 256 GB M.2 PCIe NVMe SSD dhe 1 TB HDD (+ slot i lirë M.2). Disku optik nuk është i përfshirë. Sigurisht ka një numër të ndërfaqeve, duke përfshirë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ju gjithashtu keni 2x USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x USB 3.1 Gen 2 (10Gb / s), 1x USB-C 3.1 Gen.2 (10Gbps), HDMI (4K @ 60Hz), Mini DisplayPort, dhe karta. E intregruar është edhe një kamerë me rezolucion të lartë dhe tastiera e lojës SteelSeries ka ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio ofrohet nga 4 altoparlantë Dynaudio, Nahimic 3 / VR, Hi-Res Audio dhe lidhje audio. Energjia sigurohet nga bateritë 6-cell 65 Wh dhe laptopi ka sistem operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072610067
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
383
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2080
Kodi:
GE63 Raider RGB 8SG-018CZ
Lansuar:
29. 1. 2019
Lartësia [mm]:
29.5
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
144 Hz, IPS
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha [kg]:
2,6
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
260
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE