Laptop MSI PS42 8M-284CZ, Intel Core i5, 8GB RAM, 256GB SSD, 14" Full HD, Intel UHD Graphics, i argjendtë

Kodi i produktit:
246955
Bluetooth:
Pesha [kg]:
1.18
Memorie e brendshme [GB]:
256
Modeli i procesorit:
8250U(1.6/3.4GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Argjendtë

Si të porosisim në Gjirafa50?

908.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 75.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky laptop nga kompania MSI vjen me dizajn të hollë dhe të me peshë të lehtë i cili është shumë i përshtatshëm gjatë udhëtimeve. Laptopi punon me procesor Intel Core i5-8250U me 4 bërthama i cili operon me 1.6GHz deri në 3.4GHz, dhe është i plotësuar nga 8GB RAM memorie DDR4. Ai ka ekran me madhësi 14" IPS Full HD me rezolucion 1920 x 1080 piksela. Kartela grafike vjen nga Intel UHD Graphics. Memoria e brendshme ka kapacitet prej 256GB SSD M.2 Pcle NVMe. Pajisja mund të lidhet me internet përmes Wi-Fi ac. Pajisja përmban Bluetooth, 1 × HDMI (4K @ 30Hz), 2x USB 3.1 Type-C Gen 1, 2x USB 3.0 / 3.1 Gen 1, dhe një lidhës për audio. Ai gjithashtu përmban një kamerë HD, lexues të kartelave të memories, lexues të gjurmëve të gishtërinjëve dhe tastierë me drita. Ai ka një bateri prej 50Wh. Sistemi operativ është Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
14
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Kaby Lake R - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
322
HDMI:
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
Intel UHD Graphics
Kodi:
PS42 8M-284CZ
Lansuar:
17. 10. 2018
Lartësia [mm]:
15.9
Lexues i shenjave të gishtërinjëve: :
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
256
Modeli i procesorit:
8250U(1.6/3.4GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Argjendtë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Bardhë
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Pesha [kg]:
1.18
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Trashësia [mm]:
222
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE