Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop Lenovo Legion 5 17ACH6H, 17.3 ", AMD Ryzen 5, 16GB RAM DDR4, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, i zi

Kodi i produktit:
313148
Bateri:
4-clánková, 80Wh
Ray-tracing:
Ndriçimi cdm2:
300
Ngjyra:
Kaltër
Ngjyrë e pasme:
Bardhë

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,083.50 
Ju kurseni : 43.34   (4%)
1,040.16 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Best price badge

Çmimi më i mirë i garantuar

Në rast se gjeni këtë produkt në treg me çmim më të lirë, atëherë Gjirafa50 e mbulon diferencën.

Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 86.68 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Laptopët e lojërave Lenovo Legion 5 bazohet në cilësitë e paraardhësve të tij dhe ofron një zgjidhje të përballueshme lojrash për masat. Është elegant, lehtësisht i lëvizshëm dhe nuk i mungon performanca e nevojshme e lojrave. Legion 5 17ACH6H mbështetet në fuqinë e procesorit të ri AMD Ryzen 5000 Series, përshpejtuesin e lojrave NVIDIA GeForce 30 Series, ekran të shpejtë, me kënd të shikimit, zë të shkëlqyeshëm dhe dizajn ekskluziv të lojërave.

Procesorët AMD Ryzen 5000 Series Mobile sjellin një nivel të ri të performancës dhe teknologjisë më të përparuar në botën e laptopëve që do të vlerësohet nga të gjithë lojtarët dhe krijuesit njësoj. Përveç performancës, ai gjithashtu siguron efikasitet të përmirësuar, i cili është pozitiv për jetëgjatësi më të madhe të baterisë. Përpjekjet tuaja për lojëra dhe puna krijuese mund të vazhdojnë për një periudhë më të gjatë kohore dhe ju mund të luani dhe menaxhoni punën më shpejt se kurrë më parë pa shqetësime. Procesori AMD Ryzen 5 5600H do t'ju japë një performancë shumë të bukur të 6 bërthamave me aftësinë për të përpunuar deri në 12 procese në një cikël. Me një frekuencë maksimale të rritjes prej 4.2 GHz, nuk duhet të shqetësoheni nëse dështoni të trajtoni çipat e fundit të lojrave, krijimin krijues dhe kërkesat e transmetimit.

Kartat grafike GeForce RTX 30 Series ofrojnë performancë të lartë si për lojtarët ashtu edhe për krijuesit. Mundësohet nga arkitektura Ampere - gjenerata e dytë e NVIDIA RTX, e cila vjen me bërthama të reja RT, bërthama Tensor dhe multiprocesorë për transmetim. Ai siguron lojën më reale të dritës dhe hijes për zbulimin e rrezeve me performancë dukshëm më të lartë se seria RTX 20 dhe tiparet më të fundit të inteligjencës artificiale. Gjurmimi i rrezeve në kohë reale është një zgjidhje për ndriçimin e drejtpërdrejtë, reflektimet dhe hijet, duke ofruar deri në nivelin kinematik të imazhit në lojërat e reja.

Laptopi është i pajisur me një memorie funksionimi 16 GB DDR4 (2x 8 GB, keni gjithsej 2 slote SO-DIMM të disponueshme). Hard disku i shpejtë 512 GB SSD M.2 PCIe NVMe siguron kapacitet të mjaftueshëm për sistemin, lojërat dhe aplikacionet. Laptopi ofron gjithsej 2 slote M.2 PCIe NVMe, kështu që mund të zgjeroni kapacitetin tuaj të ruajtjes në të ardhmen.

Legion 5 me teknologjinë Coldfront 3.0, krahasuar me variantin e mëparshëm 2.0, lëviz performancën e ftohjes edhe më tej. Në kombinim me mënyrën e re të inteligjencës, performanca optimizohet për titujt më të kërkuar eSports pa rënie të shpejtësisë së kornizës. Ka një sistem inteligjent të marrjes, grafikë individuale dhe ftohje të procesorit për temperatura më të ulëta të sistemit me një palë ventilatorë dhe një sistem shkarkimi me shumë kanale.

Me Q Control 4.0, ju mund të rregulloni edhe shpejtësinë dhe tensionin e ventilatorit për rrjedhën e plotë të ajrit gjatë maratonave të lojrave ose për nivelet minimale të zhurmës në ngarkesa të ulëta. Pavarësisht nëse luani një lojë kërkuese ose përdorni aplikacione të zakonshme, laptopi Legion 5 gjithmonë do të ftohet në mënyrë optimale.

Teknologjia Nahimic rrit ndjeshëm përvojën tuaj të lojërave me tinguj gjithëpërfshirës 3D me një sërë veçorish të nevojshme për lojtarët. Përdorni gjurmuesin audio për të krijuar një avantazh konkurrues ndaj kundërshtarëve tuaj dhe përjetoni një komunikim të qartë me shokët e ekipit. Nahimic është një mënyrë e re për të luajtur dhe ju mund të shijoni ekskluzivisht zgjidhjen inovative audio BT Link, e cila kthen çdo altoparlant Bluetooth në një sistem zanor rrethues.

Me një ekran të shpejtë 17.3 "144Hz IPS Full HD (1920 x 1080 piksel) do të përjetoni veprim të qetë, shkëlqim shumë të bukur deri në 300nit, hapësirë me hapësirë të gjerë ngjyrash prej 72% NTSC dhe mbështetje për teknologjitë Free-Sync, Dolby Vision dhe DC dimmer. Me tastierën Legion TrueStrike me ndriçim të bardhë dhe çelësa të shpejtë, do të keni avantazh ndaj kundërshtarëve tuaj. Kapaciteti i lartë i baterisë 80 Wh do t'ju japë durim të fortë për lojëra dhe argëtim (vlerat e qëndrueshmërisë të specifikuara nga prodhuesi - 4.6 orë me grafikë të dedikuar dhe 7.9 orë me grafikë të integruar). Çdo lojtar ka nevojë për një lidhje të shpejtë Gigabit Ethernet dhe 802.11 ax Wi-Fi 6.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
4-clánková, 80Wh
Besueshmëria:
100 %
Diagonalja e ekranit:
17.3
Drive optik:
Není
EAN:
195477920880
FreeSync:
Frekuenca e memories MHz:
3200
Frekuencë Hz:
144
Fuqia maksimale e burimit të energjisë [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
398,6
HDMI 2.1:
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
4,6
Kapaciteti i memories GB:
16
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 3060
Kodi:
82JY001FCK
Lansuar:
18. 3. 2021
Lartësia mm:
26.2
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i kartës grafike:
Dedikuar
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Mbështet DisplayPort:
Mbështet Power Delivery:
Memoria maksimale GB:
16
Memorie e brendshme GB:
512
Ndriçimi cdm2:
300
Ngjyra:
Kaltër
Ngjyrë e pasme:
Bardhë
Numri i altoparlantëve:
2x2 W
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
4
Pesha kg:
2,98
Prodhuesi:
Lenovo
Raporti i shikimit:
16: 9
Ray-tracing:
Renditjashfaqja:
CZ
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
RJ-45:
Shtrirja e ngjyrave:
NTSC 72%
Sipërfaqja e ekranit:
Antireflexní
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia mm:
290
Verzioni i Bluetooth:
V5.1
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE