Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GE63 Raider RGB 8SE-022CZ, Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD, 15.6" Full HD, NVIDIA GeForce RTX 2060, i zi

Kodi i produktit:
252111
Bluetooth:
Prodhuesi:
MSI
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,825.50 
Ju kurseni : 240.00   (13%)
1585.50 € * Përfshirë TVSH-në
13% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 132.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Laptopët MSI GE63 8S Raider RGB kombinojnë performancën e familjes Intel Coffee Lake dhe grafikën revolucionare NVIDIA GeForce RTX. Ju shfrytëzoni maksimumin e performancës, ndriçimin e shkëlqyer Mystical Light RGB, tastierën e lojës SteelSeries, tingullin e fuqishëm dhe ekranin me cilësi të lartë. Përveç kësaj, laptopi ka një kornizë metalike prej alumini të lëmuar me ngjyrë të zezë. Laptopët Raider RGB ju lejojnë të dalloheni në çdo luftë. Ky laptop vjen me një mbulesë të ndirçuar dhe një tastierë që mund të lidhet ose të kontrollohet individualisht për të krijuar kombinime pothuajse të pafundme deri në 16.8 milion ngjyra. Ky laptop ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila përmban një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Grafika e fuqishme GeForce RTX 2060 Çipi i grafikës NVIDIA Turing sjell teknologji të reja në botën e lojës për përvoja edhe më të mira. Teknologjia Ray-Tracing në kohë reale rrit cilësinë e imazhit në nivele të reja në lojëra. Fuqia informatike mundëson algoritme komplekse të inteligjencës artificiale në kohë reale dhe arkitektura e re siguron teknologji më të efektshme të mbrojtjes nga drita. Performanca me kualitet të lartë mbështet memorien super të shpejtë GDDR6. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Në MSI GE63 8SE Raider RGB, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjtiha aspektet. Ai përmban një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me grafikë të fuqishme NVIDIA GeForce RTX 2060 dhe memorie DDR4. Një veçori shtesë, që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Hapësira më e shpejtë e ruajtjes është e disponueshme me teknologjinë MSI Super RAID 4, me dy disqe NVMe PCIe M.2 SSD në fushën RAID 0. Zë i fortë i altoparlantëve të mëdhenj Përjetoni efektet reale dhe mbresëlënëse të altoparlantëve Dynaudio 5x më të mëdha (2 stereo + 2 bas). Hi-Res Audio me ESS The Saber HiFi Audio DAC, duke mbështetur deri në 24bit / 192kHz regjistrim për kufje me kualitet të lartë me cilësi më të detajuar të zërit, jep prodhimin më të lartë të cilësisë dhe Nahimic VR sjell zërin rrethues 7.1 në kufjet e juaja. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color 2.0 siguron që secili panel në laptop MSI të sjellë një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Lidhje e shpejtë e rrjetit Menaxhimi inteligjent i rrjetit përdor zgjidhjen Killer DoubleShot Pro për të siguruar një përgjigje më të shpejtë të pajisjes dhe gamë më lartë të frekuencave, që janë të rëndësishme në luajtjen e pandërprerë të lojrave në internet. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit siguron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost 5 në laptop, e cila tani është edhe më e mirë me më shumë tuba të nxehtësisë dhe freskues Whirlwind Blade me më shumë tehe. Dy qarqe ftohje, një për procesor dhe grafikë, dhe një tub për ngrohje (7 për 8SE / SF dhe 8 për 8SG) në mënyrë efikase dhe shpejt lirojnë nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të shkëlqyer në lojërat dhe argëtimin multimedial në serinë GE. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Gjithashtu, ju mund të lidhni deri në 2 ekrane të jashtme në të njëjtën kohë nëpërmjet HDMI dhe mini DisplayPort për të marrë 3 shfaqje. Aplikacionet e ndërtuara Me aplikacionin Dragon Center 2.0, ju merrni qasje të shpejtë në të gjitha tiparet nga një vend dhe kontrolloni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, përdorni aplikacionin celular dhe zgjidhni problemet shpejt. MSI App Player unik ju ofron një lojë të përsosur midis kompjuterit dhe celularit. Karakteristikat kryesore MSI GE63 8SE Raider RGB përdor procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, që përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz, dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 15.6 " IPS-Level 144Hz Full HD (1920 x 1080 dots, 3ms, 100% sRGB), është i kombinuar me kartën grafike NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 dhe një 256 GB M.2 PCIe NVMe SSD dhe 1 TB HDD (+ slot i lirë M.2). Disku optik nuk është i përfshirë. Ka një numër të ndërfaqeve, duke përfshirë Wi-Fi, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ju gjithashtu keni 2 USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x USB 3.1 Gen 2 (10Gb / s), 1x USB 3.1 Type-C Gen.2 (10Gbps), HDMI (4K @ 60Hz), Mini DisplayPort, dhe karta. E integruar poashtu është një kamerë me rezolucion të lartë dhe tastiera e lojës SteelSeries e cila ka ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio ofrohet nga altoparlantët Dynaudio, Nahimic 3 / VR, Hi-Res Audio dhe lidhje audio. Fuqia sigurohet nga bateritë 6-cell 51 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072610234
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
383
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2060
Kodi:
GE63 Raider RGB 8SE-022CZ
Lansuar:
29. 1. 2019
Lartësia [mm]:
29.5
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
144 Hz, IPS
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha [kg]:
2,6
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
260
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GE63 Raider RGB 8SE-022CZ edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE