Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GE73 8RE-066CZ Raider RGB, Intel Core i7, 16GB RAM, 17.3" Full HD, 256GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1060, i zi

Kodi i produktit:
234491
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1662.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 138.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

MSI GE73 8RE Raider RGB Laptopët MSI GE73 Raider RGB kombinojnë performancën Intel të familjes Coffee Lake dhe grafikën NVIDIA GeForce 10 Series. Me këtë laptop ju keni performancë të shkëlqyer, dritë të shkëlqyeshme RGB në Mystic Light, tastierën e lojës SteelSeries, tingull të fuqishëm dhe ekran me cilësi të lartë. Laptopët Raider RGB ju lejojnë të dalloheni në çdo luftë gjatë lojrave. Ky laptop vjen me një mbulesë të ndirçuar dhe një tastierë që mund të lidhet ose të kontrollohet individualisht për të krijuar kombinime pothuajse të pafundme deri në 16.8 milion ngjyra. Ka një dizajn të inspiruar nga makinat sportive dhe një pamje të re me aftësinë për të përshtatur ngjyrën dhe performancën. Performanca grafike në serinë GeForce GTX 10 MSI GE73 8RE Raider RGB është i pajisur me një kartelë grafike të fuqishme që përmban NVIDIA GeForce GTX 1060, duke ofruar performancë të lartë dhe efikasitet me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafika e serisë GeForce GTX 10 është krijuar posaçërisht për për realitetin virtual dhe përvojën më të mirë të lojrave të nivelit të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneratën e mëparshme grafike NVIDIA GeForce GTX. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Me MSI GE73 8RE Raider RGB, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Laptopi është i pajisur me procesorin modern të gjeneratës së 8-të Intel Core i kombinuar me grafikë të fuqishme NVIDIA GeForce GTX 10 dhe memorien DDR4. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Hapësira më e shpejtë e ruajtjes është e disponueshme me teknologjinë MSI Super RAID 4, me dy disqe NVMe PCIe M.2 SSD dhe fushën RAID 0. Laptopi ofron 2x SSD M.2 (NVMe PCIe Gen3 dhe NVMe PCIe Gen3 / SATA), 1x 2.5 "HDD, dhe 2x slot memorie (deri në 32GB). Tastiera ekskluzive e lojës Laptopi i lojrave MSI GE75 Raider RGB ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila përmban një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Zë i fortë i altoparlantëve të mëdhenj Përjetoni efektet reale dhe mbresëlënëse të altoparlantëve Dynaudio 5x më të mëdha (2 stereo + 2 bas). Audio Hi-Res me ESS The Saber HiFi Audio DAC, duke mbështetur deri në 24bit / 192kHz regjistrim për kufje me kualitet të lartë me cilësi më të detajuar të zërit, jep prodhimin më të lartë të cilësisë dhe Nahimic VR sjell zërin rrethues 7.1 në kufjet e juaja. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color 2.0 siguron që secili panel në laptop MSI të sjellë një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Laptopët MSI GE73 janë në dispozicion me ekranet me nivelin IPS dhe 120 Hz. Lidhje e shpejtë e rrjetit Menaxhimi inteligjent i rrjetit përdor zgjidhjen Killer për të siguruar një përgjigje më të shpejtë të pajisjes dhe gamë më lartë të frekuencave, që janë të rëndësishme në luajtjen e pandërprerë të lojrave në internet. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit siguron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost 5 në laptop, e cila tani është edhe më e mirë me më shumë tuba të nxehtësisë dhe freskues Whirlwind Blade me më shumë tehe. Dy qarqe ftohëse, një për procesorin dhe grafika, dhe 7 tuba nxehtësie shpërndajnë në mënyrë efikase dhe shpejt rrezatimin e nxehtësisë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të shkëlqyer në lojërat dhe argëtimin multimedial në serinë GE. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Gjithashtu, ju mund të lidhni deri në 2 ekrane të jashtme në të njëjtën kohë nëpërmjet HDMI dhe mini DisplayPort për të marrë 3 shfaqje. Aplikacioni Dragon Center Me këtë aplikacion ju merrni qasje të shpejtë në të gjitha aplikacionet me App Portal. Ju mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, të vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, të përdorni aplikacionin mobil Mobile Center dhe të rregulloni shpejt problemin. Vetitë kryesore MSI GE73 8RE Raider RGB përdorë procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, me teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me frekuencë operimi deri në 4.1 GHz dhe është gjithashtu e pajisur me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Ekrani 17.3 "dull Full HD 120 Hz me rezolucion 1920 x 1080 piksel është i kombinuar me kartelën grafike NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 e cila përmban një kombinim të hard disqeve 256 GB M.2 SSD dhe 1 TB HDD. Disku optik nuk është i përfshirë. Poashtu ka një numër të ndërfaqeve, duke përfshirë Wi-Fi ac , Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Mund të përdoret me USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x USB 3.1 Gen 2 (10Gbps), 1x USB 3.1 Type-C Gen.2 (10Gbps), HDMI (4K @ 60Hz), mini DisplayPort dhe lexuesin e kartës së memories. E intregruar është poashtu një kamerë me rezolucion të lartë dhe tastiera e lojës SteelSeries ka ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio ofrohet nga altoparlantët Dynaudio, Nahimic VR, Hi-Res Audio dhe lidhje audio. Fuqia sigurohet nga bateritë 6-cell 51 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
419
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1060
Kodi i prodhuesit:
GE73 8RE-066CZ
Lansuar:
10. 4. 2018
Lartësia [mm]:
30
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
120 Hz, i pashkëlqyeshëm
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 SATA (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha [kg]:
2,89
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
287
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GE73 8RE-066CZ Raider RGB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE