Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GE73 8RF-065CZ Raider RGB, Intel Core i7, 16GB RAM, 17.3" Full HD, 128GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1070, i zi

Kodi i produktit:
234488
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1856.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 154.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Laptopët MSI GE73 Raider RGB kombinojnë performancën Intel të familjes Coffee Lake dhe grafikën NVIDIA GeForce 10 Series. Ky lloj i laptopëve ju lejon të dalloheni në çdo luftë. Ai vjen me një mbulesë të ndriçuar dhe një tastierë që mund të lidhet ose kontrollohet individualisht për të krijuar kombinime pothuajse të pafundme deri në 16.8 milion ngjyra. Laptopi i lojrave MSI GE73 Raider RGB ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila ka një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Poashtu, teknologjia MSI True Color siguron që secili panel në laptop MSI të sjell riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Laptopët MSI GE73 janë në dispozicion me ekran të nivelit IPS dhe 120 Hz. Kurse sa i përket lidhjes së rrjetit, menaxhimi i rrjetit inteligjent përdor zgjidhjen Killer të laptopit për të sjellë një reagim më të shpejtë të pajisjes dhe gamë më lartë të frekuencave, që janë të rëndësishme në luajtjen e pandërprerë të lojrave në internet. Performanca grafike në serinë GeForce GTX 10 MSI GE73 8RF Raider RGB është i pajisur me kartën grafike të fuqishme me çipin NVIDIA GeForce GTX 1070 që sjell performancë dhe efikasitet të lartë me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafika e serisë GeForce GTX 10 është krijuar posaçërisht për realitetin virtual dhe përvojën më të mirë të lojrave të nivelit të lartë. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Në MSI GE73 8RF Raider RGB, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Është i pajisur me procesorin modern të gjeneratës së 8-të Intel Core të kombinuar me grafikën e fuqishme NVIDIA GeForce GTX 10 dhe memorien DDR4. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Hapësira më e shpejtë e ruajtjes është e disponueshme me teknologjinë MSI Super RAID 4, me dy disqe NVMe PCIe M.2 SSD në fushën RAID 0. Laptopi ofron 2x SSD M.2 (NVMe PCIe Gen3 dhe NVMe PCIe Gen3 / SATA), 1x 2.5 "HDD dhe 2x slot memorie (deri në 32GB). Zë i fortë i altoparlantëve të mëdhenj Përjetoni efektet reale dhe mbresëlënëse të altoparlantëve Dynaudio 5x më të mëdha (2 stereo + 2 bas). Hi-Res Audio me ESS The Saber HiFi Audio DAC, duke mbështetur regjistrim deri në 24bit / 192kHz për kufje me kualitet të lartë, sjell prodhimin më të lartë dhe Nahimic VR ofron zërin rrethues 7.1 në kufjet e juaja. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit siguron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost 5 në laptop, e cila tani është edhe më e mirë me më shumë tuba të nxehtësisë dhe freskues Whirlwind Blade me më shumë tehe. Dy qarqe ftohëse, një për procesorin dhe grafika, dhe 7 tuba nxehtësie shpërndajnë në mënyrë efikase dhe shpejt rrezatimin e nxehtësisë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani ju jep një eksperiencë të shkëlqyer në lojërat dhe argëtimin multimedial në serinë GE. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 2 ekrane të jashtme në të njëjtën kohë nëpërmjet HDMI dhe mini DisplayPort për të marrë 3 shfaqje. Karakteristikat kryesore MSI GE73 8RF Raider RGB përdor procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, i cili përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me frekuencë operimi deri në 4.1 GHz dhe është gjithashtu e pajisur me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Ekrani 17.3 "matt Full HD 120 Hz me rezolucion 1920 x 1080 piksel, i cili kombinuar me kartën grafike NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 gjithashtu ofron 128 GB M.2 SSD dhe 1 TB HDD. Disku optik nuk është i përfshirë. Lidhjet e rrjetit përfshijnë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Mund të përdoret me USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x USB 3.1 Gen 2 (10Gbps), 1x USB 3.1 Type-C Gen.2 (10Gbps), HDMI (4K @ 60Hz), mini DisplayPort dhe lexues të kartës së memories. E integruar poashtu është një kamerë me rezolucion të lartë. Fuqia sigurohet nga bateritë 6-cell 51 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
419
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1070
Kodi i prodhuesit:
GE73 8RF-065CZ
Lansuar:
10. 4. 2018
Lartësia [mm]:
30
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
120 Hz, i pashkëlqyeshëm
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 SATA (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 128
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha [kg]:
2,89
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
287
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GE73 8RF-065CZ Raider RGB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE