Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GE75 Raider 8SF-019CZ, Intel Core i7, 16GB RAM, 1TB HDD + 256GB SSD, 17.3" Full HD, NVIDIA GeForce RTX 2070, i zi

Kodi i produktit:
252107
Bluetooth:
Prodhuesi:
MSI
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
2183.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 181.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Laptopi MSI GE75 8S Raider RGB është laptop i dizajnuar për gaming i cili kombinon performancën dhe stilin. Ky laptop vjen i pajisur me procesorin 6 bërthamësh Intel Core i7-8750H i cili operon me frekuencë 2.2 Ghz deri në 4.1 GHz në TurboBoost dhe kombinohet me RAM memorien e llojit DDR4 me kapacite 16GB, ekranin me madhësi 17.3'' IPS-144 me kualitet Full HD dhe rezolucion 1920 x 1080 piksel i kombinuar me kartelën grafike NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB GDDR6. Laptopi posedon edhe teknologjitë Wi-Fi, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0, tre porte USB (2x USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x USB 3.1 Gen 2 [10Gb / s], 1x USB 3.1 Type-C Gen.2 [10Gbps]), HDMI, mini DisplayPort, lexuesin e kartelave të memories, kamerë, tastierë SteelSeries, port për audio dhe bateri 6-cell me kapacitet 51Wh. Operon me sistemin operativ Windows 10 Home. Dimensionet e laptopit janë 27.5 x 397 x 268.5 mm, pesha 2.6 kg, kurse ngjyra e zezë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072610494
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
397
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2070
Kodi:
GE75 Raider 8SF-019CZ
Lansuar:
29. 1. 2019
Lartësia [mm]:
27,5
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
144 Hz, IPS
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha [kg]:
2,6
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
268,5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE