Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GF63 8RC-034CZ, Intel Core i5, 8GB RAM, 128GB SSD + 1TB HDD, 15.6" Full HD, NVIDIA GeForce GTX 1050, i zi

Kodi i produktit:
252268
Bateri:
3-qelizore, 51Wh
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Lloji i SSD:
M.2 SATA (slot)
Modeli i procesorit:
8300H(2.3/4GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Zezë

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
851.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 70.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Laptopi i fuqishëm MSI GF638RC 15.6 " me një kornizë të lëmuar rreth ekranit, kombinon teknologjinë e avancuar si dhe komponentë të fuqishëm dhe me kosto efektive. Trupi dhe korniza e hollë Laptopi i serisë GF63 ka një trashësi prej vetëm 21.7 mm dhe një madhësi maksimale e imazhit të erkanit të hollë përmes së cilës zë pjesën më të madhe të kapakut të laptopit. Gjenerata e re e performancës Gjenerata e 8-të e Intel dhe familja e Intel Coffee Light janë rritur nga rritja e numrit të bërthamave dhe arkitekturës së përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni një rritje të performancës me procesorin e ri katër ose gjashtë bërthama Coffee Lake. Performanca e grafikës në serinë GeForce GTX 10 MSI GF63 8RC është mundësuar nga një kartë grafike e fuqishme e ndërtuar mbi çipin e kartelës grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 që sjell performancë dhe efikasitet të lartë me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafikët GeForce GTX 1050 janë krijuar posaçërisht për përvojën më të mirë të lojrave në rezolucion të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneratën e mëparshme të çipëve grafik NVIDIA GeForce GTX. Fuqia e gatshme për lojëra MSI GF63 8RC është i pajisur me një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core të kombinuar me shpejtësinë grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 dhe memorien DDR4. Procesori është aq i gatshëm jo vetëm për lojërat kompjuterike, por edhe për aplikacione. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Teknologjitë e Avancuara Audio MSI GF63 është i pajisur me teknologji të saktë të prodhimit të audios. Ju keni teknologjinë audio të avancuar Audio Boost dhe Nahimic 3 për të ofruar më shumë cilësi të prodhimit të zërit. MSI Audio Boost rrit dinamikën dhe detajet e zërit me përforcues të optimizuar për një zë të përsosur në kufje, së bashku me teknologjinë e workshop-it Nahimic. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni ndërmjet disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. Aplikacionet e ndërtuara Një rishqyrtim i plotë i sistemit tuaj do të sigurojë një aplikim të zgjeruar të Dragon Center 2.0. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha veçoritë nga një vend dhe mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit në kohë reale, të krijoni pamje, modalitetin SHIFT, të përdorni aplikacionin tuaj celular dhe të zgjidhni problemet shpejtë. MSI App Player unik ju ofron një lojë të përsosur midis kompjuterit dhe celularit. Vetitë kryesore Ky model i MSI GF63 8RC përdorë procesorin Intel Core i5-8300H 4-core, që përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Prcoesori operon në frekuencë 2.3 GHz, mbështet teknologjinë TurboBoost me frekuencë operimi deri në 4 GHz dhe për më tepër është i pajisur me 8 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 15.6 "IPS-level Full HD ka rezolucion prej 1920 x 1080 piksel në kombinim me një kartë grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 4 gigabajt GDDR5. Gjithashtu, ka disqe të forta 128 GB SSD M.2 dhe 1TB HDD. Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit janë Wi-Fi ac , Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ju keni HDMI (4K @ 30Hz), USB 3.1 Type-C Gen 1 dhe 3x USB 3.0 / 3.1 Gen 1. E integruar është gjithashtu një kamerë HD e dobishme dhe tastierë me ndriçim. Prodhimi audio ofrohet nga Nahimic 3, Audio Boost, altoparlantë 2x 2W stereo dhe lidhje audio. Energjia është mundësuar nga një bateri 3-cell 51 Wh dhe laptopi ka sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
3-qelizore, 51Wh
Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072587390
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Frekuencë [Hz]:
60
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
359
HDMI:
Jetëgjatësia maksimale e baterisë [h]:
7+
Kapaciteti i HDD-së [GB]:
1000
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4096
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kapaciteti i SSD-së [GB]:
128
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1050
Kodi:
GF63 8RC-034CZ
Lansuar:
26. 1. 2019
Lartësia [mm]:
22
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD + HDD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
M.2 SATA (slot)
Modeli i procesorit:
8300H(2.3/4GHz 4 bërthama / 8 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
1,86
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
RJ-45:
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sipërfaqja e ekranit:
E pashkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Slot për memorie:
2 (1 i lirë)
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
254
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Bashkangjitja Laptop MSI GF63 8RC-034CZ edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE