Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GF63 Thin 10SCSR-408C, 15.6" Full HD, Intel Core i5, 8GB RAM DDR4, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q, i zi

Kodi i produktit:
290486
Bateri:
3-qelizore, 51Wh
Pesha kg:
1,86
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Materiali:
Metal, plastikë
Memorie e brendshme GB:
512

Si të porosisim në Gjirafa50?

951.50 
Ju kurseni : 52.00   (5%)
899.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 74.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Laptop elegant, i fuqishëm dhe i hollë 15.6 " me një kornizë të hollë rreth ekranit të lojës, ky është MSI GF63 Thin 10SCSR. Me laptopin e hollë MSI GF63, ju mund të shijoni titujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe kudo në ekranin me rezolucion të lartë me mbështetje për performancë dhe zë të shkëlqyer. Laptopët e serisë GF63 Thin 10S bëjnë përshtypje me modelin e tyre kompakt, gjë që nuk është e zakonshme për makinat e lojrave. Përveç performancës së shkëlqyer, do të mahniteni nga ndërtimi, i cili është më pak se 22 mm i hollë dhe madhësia maksimale e imazhit falë kornizës së hollë. Pajisjet e lojërave dhe multimedia të këtij laptopi përfshijnë teknologjitë Hi-Res Audio dhe Nahimic 3, të cilat sigurojnë prodhimin me cilësi më të lartë dhe sjellin tinguj rrethues në kufjet tuaja stereo. Teknologjitë nga punëtoritë e Nahimic mund të ju tërheqin përsosmërisht në aksion me tingull virtual rrethues. Ky model i laptopit MSI GF63 Thin 10SCSR përdor një procesor 4-bërthamor Intel Core i5-10300H, i cili ka teknologji HyperThreading për shumëfishim më të butë me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë. Procesori funksionon me një frekuencë prej 2.5 GHz, mbështet teknologjinë TurboBoost me mundësinë e rritjes së frekuencës së funksionimit deri në 4.5 GHz dhe plotësohet më tej nga 8 GB memorie operative DDR4 (1 modul / 2 slote). Pamjet në ekranin 15.6 " IPS me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 px, sigurohen në kombinim me një kartelë grafike NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q me 4 GB memorie GDDR6. Hard disku 512 GB SSD M.2 PCIe NVMe është i gatshëm për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet (si dhe mundësia për të instaluar HDD). Disku optik nuk përfshihet. Sigurisht që ekzistojnë një numër ndërfaqesh, duke përfshirë Wi-Fi ax, Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.1, 3x lidhës USB 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1, 1x USB 3.1 / 3.2 Tip-C Gen 1, HDMI (4K @ 30Hz) dhe lidhësit audio. Ekziston gjithashtu një kamerë HD e integruar dhe tastierë lojërash me ndriçim të kuq. Prodhimi audio sigurohet nga altoparlantët stereo dhe teknologjia Nahimic 3. Trupi i lehtë dhe i hollë ka mbulesë alumini. Fuqia sigurohet nga një bateri 51 Wh. Windows 10 Home është sistemi operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
3-qelizore, 51Wh
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
Diagonalja e ekranit:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072722609
Frekuenca e memories MHz:
2 050
Frekuencë Hz:
60
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Comet Lake - gjenerata e 10-të
Gjerësia mm:
359
HDMI:
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
7
Kapaciteti i memories GB:
8
Kapaciteti i memories grafike MB:
4096
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q
Kodi:
GF63 Thin 10SCSR-408CZ
Lansuar:
13. 6. 2020
Lartësia mm:
21.7
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i kartës grafike:
E dedikuar
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Materiali:
Metal, plastikë
Memorie e brendshme GB:
512
Modeli i procesorit:
10300H(2.5/4.5GHz 4-bërthama/8-threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme:
Kuq
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
3
Përmbajtja e pakos:
Adapter, laptop
Pesha kg:
1,86
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
RJ-45:
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Slot për memorie:
2 (1 i lirë)
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia mm:
254
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Verzioni i Bluetooth:
V5.1
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE