Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GL63 8RD-253CZ, Intel Core i7-8750H, DDR4 16GB, GTX 1050 Ti, SSD 256/HDD 1TB, 15.6 ", i zi

Kodi i produktit:
240164
Bluetooth:
Prodhuesi:
MSI
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1185.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 98.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Merrni një laptop për përdorim të përditshëm që përmban teknologji të përparuar, si dhe komponentë të fuqishëm dhe me kosto efektive. Ai kombinon fuqinë e procesorit Intel me familjen Coffee Lake dhe grafikët NVIDIA GeForce Series 10. Ju mund të shijoni lojrat tuaja të preferuara në çdo kohë, kudo me MSI GL63 8RD. Gjenerata e re e performancës Gjenerata e 8-të e Intel dhe familja e Intel Coffee Light janë rritur nga rritja e numrit të bërthamave dhe arkitekturës së përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni një rritje të performancës me procesorin e ri six-core Coffee Lake. Performanca grafike në serinë GeForce GTX 10 Laptopi është i pajisur me një kartë grafike më të fundit të ndërtuar mbi çipin e kartelës grafike NVIDIA GeForce GTX 10-series që sjell performancë dhe efikasitet të lartë me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Një nga modelet bazë të GeForce GTX 1050 Ti është partner i përballueshëm për përvojën e lojrave me definicion të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneratën e mëparshme të çipëve grafik NVIDIA GeForce GTX. Fuqia e gatshme për lojëra Për të siguruar që MSI GL63 8RD nuk merr frymë pas një loje ose aplikimi sfidues, ajo është e pajisur me një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core i bashkuar me një përshpjetues të grafikës NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti dhe memorien DDR4. Procesori është i gatshëm jo vetëm për lojërat kompjuterike, por edhe për aplikacione. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni ndërmjet disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. Zë i fuqishëm i altoparlantëve të mëdhenj dhe teknologjisë së avancuar audio Në rastin e laptopëve MSI GL63 nuk ka teknologji për dalje të saktë audio. Ju keni teknologjinë audio të avancuar Audio Boost dhe Nahimic 3 për të ofruar më shumë cilësi të prodhimit të zërit. MSI Audio Boost rrit dinamikën dhe detajet e zërit me ndihmën e përforcuesëve të optimizuar për tinguj të përsosur në kufje dhe altoparlantë të mëdhenj, së bashku me teknologjinë e workshop-it Nahimic për t'ju çuar në veprim. Qëndron i ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit siguron teknologjinë ekskluzive MSI Cooler Boost 5 në laptop, e cila tani është edhe më e mirë me më shumë kanale të ngrohjes. Dy qarqet ftohëse, një për procesorin dhe grafikën, Whirlwind Blade dhe kanalet e ngrohjes, e çlirojnë energjinë në mënyrë efikase dhe të shpejtë nga trupi i laptopit. Tastierat e lojës Karakteristika të tjera të laptopit të lojërave MSI GL63 8RD përfshijnë tastierën e kuqe premium të ndriçuar nga ikona e lojës SteelSeries. Përgjigje më e mirë dhe zona optimale WASD do t'u japin lojtarëve lehtësi maksimale për kontrollin dhe komoditet gjatë lojës. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix sjell eksperienca të mrekullueshme të lojrave dhe multimediës në laptopin e serisë GL63 8RD. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 2 ekrane të jashtme në të njëjtën kohë nëpërmjet HDMI dhe mini DisplayPort për të marrë 3 shfaqje. Dragon Center 2.0 Kontrolli i plotë i sistemit tuaj do të sigurohet nga Dragon Center 2.0. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha funksionet me një ndërfaqe të vetme. Ju mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, të vendosni ndriçimin, të krijoni pikëpamje, modalitetet SHIFT dhe të zgjidhni problemet shpejt. Dragon Center 2.0 shërben për konfigurimin e plotë të kohës, profileve, përdorimit dhe të gjitha teknologjive MSI në një ndërfaqe. Vetitë kryesore Ky model MSI GL63 8RD përdorë procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, i cili operon në frekuencë 2.2 GHz dhe mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz. Procesori përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë dhe është i plotësuar me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Ekrani 15.6 "Full HD ka rezolucion 1920x1080 piksel me mbështetje për kartën grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti me 4GB memorie grafike GDDR5, dhe një kombinim 256GB M.2 SSD hard disk 1TB HDD. Në këtë model disku optik nuk është i përfshirë. Ka një numër të ndërfaqeve, duke përfshirë Wi-Fi ac , Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Gjithashtu, përmban tre konektorë USB 3.0 / 3.1 Gen 1 dhe një konektor USB 3.0 / 3.1 Gen 1 Type-C. Ka të integruar një kamerë HD, daljet HDMI (4K @ 30Hz) dhe mini DisplayPort, ose tastierë të lojës SteelSeries me ndriçim të kuq. Laptopi operon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
47190725839651
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
383
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4096
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Kodi i prodhuesit:
GL63 8RD-253CZ
Lansuar:
21. 7. 2018
Lartësia [mm]:
29
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
E pashkëlqyeshme
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 SATA (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
2.2
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
260
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Bashkangjitja Laptop MSI GL63 8RD-253CZ edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE