Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GS73 8RE-018GB Stealth, Intel Core i7, 16GB RAM, 17.3" Full HD, 256GB SSD + 2TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1060, i zi

Kodi i produktit:
234480
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1,687.50 
Ju kurseni : 225.00   (13%)
1462.50 € * Përfshirë TVSH-në
13% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 121.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Laptop i fuqishëm i lojrave me dizajn të hollë dhe të lehtë. MSI GS73 8RE Stealth është i pajisur me teknologji të avancuara, me procesor të gjeneratës së 8-të Intel dhe shpejtësi grafike NVIDIA GeForce GTX 10. Serie e re e laptopëve GS73 është një zgjidhje e shkëlqyer për lojtarët. Përveç performancës së shkëlqyer, do të habiteni nga dizajni kompakt që inxhinierët kanë menduar deri në detajin më të fundit. Laptopi MSI GS73 tani është më i lehtë, më i hollë dhe më i fortë, ai peshon 2.4 kg dhe është i hollë 19.6 mm. Ky laptop ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila ka një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Kurse, për sa i përket lidhjes së shpejt të rrjetit, menaxhimi i rrjetit inteligjent përdor zgjidhjen Killer për të sjellë një reagim më të shpejtë të pajisjes dhe dhe gamë më lartë të frekuencave, që janë të rëndësishme në luajtjen e pandërprerë të lojrave në internet. Performanca e grafikës në serinë GeForce GTX 10 MSI GS73 8RE Stealth është i pajisur me një kartë të fuqishme grafike e ndërtuar mbi çipin grafik NVIDIA GeForce GTX 1060 që sjell performancë dhe efikasitet të lartë nëpërmjet përdorimit të teknologjisë FinFET dhe mbështetjes DirectX 12. Grafikët e serisë GeForce GTX 10 janë të ndërtuar posaçërisht për realitetin virtual dhe përvojën më të mirë të lojrave në definicion të lartë. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Me MSI GS73 8RE Stealth, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Është i pajisur me procesorin e gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me shpejtësinë e fuqishme NVIDIA GeForce GTX 10 dhe memorie operative DDR4. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Ekziston edhe ndërfaqja Thunderbolt 3 super-fast. Laptopi ofron 1 x SSD M.2 (combo NVMe PCIe Gen3 x4 / SATA), 1x 2.5 "HDD dhe 2x slot memorie. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color siguron që secili panel në laptop MSI të sjell riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Laptopët MSI GS63 kanë ekran IPS-level dhe 120 Hz. Tingull i përsosur për lojëra dhe multimedia Karakteristikat e lojës dhe multimedias të këtij laptopi përfshijnë teknologjinë audio të avancuar të Nahimic VR duke ofruar zë rrethues 7.1 në kufjet e juaja të kombinuara me me një ESS SABRE Hi-Fi DAC të shkëlqyer për të prodhuar cilësi të lartë të zërit. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Gaming Center. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron MSI Cooler Boost Trinity ekskluzive, e cila përmban 3 freskues të përmisuar Whirlwind Blade me 47 tehe dhe qarkullim më të lartë të ajrit. Dy qarqe ftohëse, një për procesor dhe grafikë, me një total prej 5 tubave të nxehtësisë, në mënyrë efikase dhe të shpejtë lirojnë nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të mrekullueshme të lojrave dhe argëtimit multimedial në laptopin tuaj GS73. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 3 ekrane të jashtme njëkohësisht nëpërmjet HDMI, mini DisplayPort dhe Thunderbolt 3 për të marrë gjithsej 4 shfaqje. Aplikacioni Dragon Center Me këtë aplikacion, ju merrni qasje të shpejtë në të gjitha aplikacionet me App Portal. Ju mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, të vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, të përdorni aplikacionin mobil Mobile Center dhe të rregulloni shpejt problemin. Karakteristikat kryesore MSI GS73 8RE Stealth përdorë procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, që përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me frekuencë operimi deri në 4.1 GHz dhe është gjithashtu i pajisur me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Ekrani 17.3 "120Hz Full HD 1920x1080 piksel i kombinuar me kartën grafike NVIDIA GeForce GTX 1060 6GD GDDR5 gjithashtu përmban kombinime të hard disqeve 256GB SSD M.2 PCIe dhe 2 TB HDD. Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit përfshijnë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Ju keni 1 x HDMI (4K @ 60Hz), 1x Mini DisplayPort, 1x Thunderbolt 3 me USB-C 3.1 Gen.2 (10Gbps), 2x USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x USB 3.0 / 3.1 Gen 2 dhe 1x USB 2.0. E integruar poashtu është një kamerë me rezolucion të lartë dhe tastiera e lojës SteelSeries e cila ka ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio ofrohet nga altoparlantët Dynaudio (4x 2W + 1x 3W), Nahimic VR, Hi-Res Audio dhe lidhje audio. Fuqia është mundësuar nga një bateri 3-cell 65 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072568801
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
412
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1060
Kodi i prodhuesit:
GS73 8RE-018CZ
Lansuar:
10. 4. 2018
Lartësia [mm]:
20
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
120 Hz, i pashkëlqyeshëm
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/AHCI (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
2256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 2.0:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Pesha [kg]:
2.4
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
285
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GS73 8RE-018GB Stealth edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE