Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GS75 Stealth 8SE-028CZ, Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, 17.3" Full HD, NVIDIA GeForce RTX 2060, i zi

Kodi i produktit:
252099
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

2134.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 177.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gamebook MSI GS75 8SE Stealth Laptop MSI GS75 8S Stealth elegant dhe i fuqishëm 17.3 " me një mbulesë të hollë rreth ekranit si dizajn zi dhe ari, Ai është i pajisur me teknologji të përparuar në ballë të mbështetjes së teknologjive vizuale Ray-tracing. Me këtë laptop GS75 8S Stealth mund të gëzoni titujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe kudo me dizajn të shkëlqyer. Trup dhe kornizë ultra të hollë Laptopët e serisë GS75 8S Stealth përcaktojnë kompaktësinë e makinës portative të lojrave. Përveç performancës së shkëlqyer, do të habiteni nga ndërtimi që është më i hollë se 19 mm dhe nga madhësia maksimale e imazhit falë kornizës ultra të hollë 5.2 mm. Madhësia e ekranit pra zë një 85% të mbulesës së desktopit. Grafika e fuqishme GeForce RTX 2060 Çipët e grafikës NVIDIA Turing sjellin teknologji të reja në botën e lojës për përvoja edhe më të mira. Zbuloni teknologjitë revolucionare të cilat me mbështetjen e tyre përmirësojnë ndjeshëm cilësinë e imazhit në lojëra. Teknologjia Ray-Tracing në kohë reale rrit kualitetin e imazhit në nivele të reja në lojëra. Fuqia informatike mundëson algoritme komplekse të inteligjencës artificiale në kohë reale dhe arkitektura e re siguron teknologji më efikase të mbrojtjes nga drita. Gjithashtu, performanca e lartë do të mbështesë memorien super të shpejtë GDDR6. Gjenerata e re e performancës Gjenerata e 8-të Intel e familjes Coffee Light është rritur nga numri i rritur i bërthamave dhe arkitektura e përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni një performancë me procesorin e ri katër ose gjashtë bërthamësh të Coffee Lake. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Me MSI GS75 8SE Stealth, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Ai përmban një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me grafikën e fuqishme NVIDIA GeForce RTX 2060 dhe memorien DDR4, si dhe laptopi është i gatshëm jo vetëm për lojërat kompjuterike por edhe për aplikacione. Zgjidhjet e ruajtjes së lartë janë disqet M.2 SSD nga SATA në PCIe NVMe. Hapësira më e shpejtë e ruajtjes është në dispozicion me teknologjinë MSI Super RAID 4, me dy disqe NVMe PCIe M.2 SSD në fushën RAID 0. Tastierë ekskluzive e lojës Laptopi i lojërave MSI GS75 8S Stealth ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila përmban një ndriçim të veçantë RGB për secilin buton. Tastiera është ideale për lojtarët profesionistë, si dhe aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color 2.0 siguron që secili panel në laptop MSI të sjellë një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Pas kalibrimit të gjerë dhe shumë të saktë të fabrikës, ai siguron një gamë të gjerë ngjyrash, kontrast më të madh dhe detaje të freskëta. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Lidhje e shpejtë e rrjetit Laptopi përdor zgjidhjen Killer DoubleShot Pro për menaxhimin e rrjetit, duke përfshirë Killer Gigabit Ethernet dhe Wi- Fi 802.11ac Wireless Killer. Kjo siguron një përgjigje edhe më të shpejtë të pajisjes dhe shpejtësi më të lartë transmetimi që janë kryesore për luajtjen e qetë dhe të pandërprerë të lojrave kompjuterike në internet. Tingull i përsosur për lojëra dhe multimedia Karakteristikat e lojës dhe multimedias të këtij laptopi përfshijnë teknologjinë audio të avancuar Nahimic VR duke ofruar mbështetje për zë rrethues 7.1 në kufjet tuaja stereo kombinuar me një ESS SABRE Hi-Fi DAC të shkëlqyer për të ofruar prodhim me cilësi më të lartë të zërit. Teknologjia nga workshop-ët Nahimic mund të ju tërheq në mënyrë të përkryer në një tingull virtual rrethues. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Gaming Center. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost Trinity + me 3 freskues të përmisuar Whirlwind Blade me qarkullim më të madh të ajrit. Dy qarqe ftohëse, një për procesor dhe grafikë, me 7 tuba nxehtësie, në mënyrë efikase dhe të shpejtë lirojnë nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të mrekullueshme të lojrave dhe argëtimit multimedial në laptopin tuaj GS65. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 3 ekrane të jashtme njëkohësisht nëpërmjet HDMI, mini DisplayPort dhe Thunderbolt 3 për të marrë gjithsej 4 shfaqje, duke përfshirë atë të integruar. Aplikacionet e ndërtuara Një rishqyrtim i plotë i sistemit tuaj do të sigurojë një aplikim të zgjeruar të Dragon Center 2.0. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha tiparet nga një vend dhe kontrolloni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, përdorni aplikacionin celular dhe zgjidhni problemet shpejt. MSI App Player unik ju ofron një lojë të përsosur midis kompjuterit dhe celularit. Vetitë kryesore Ky model i MSI GS75 8SE Stealth përdor procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, i cili përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz, dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 17.3 "144Hz Full HD (1920x1080 dots, 100% sRGB) IPS-level është i kombinuar me kartelën grafike NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 dhe një 512GB SSD PCIe NVMe (+ 2x slote të lira M.2). Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit janë Wi-Fi ac , Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ju keni 1 x HDMI (4K @ 60Hz), 1 x Thunderbolt 3 me USB 3.1 Type-C Gen 2, USB 3.1 Type-C Gen 1 dhe 3x USB 3.0 / 3.1 Gen 1. E integruar poashtu është një videokamerë HD, SteelSeries ka një ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio mundësohet nga altoparlantët Dynaudio, Nahimic 3 / VR, Hi-Res Audio dhe lidhjet audio. Energjia mundësohet nga një bateri 4-cell 82 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072619275
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
396,1
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2060
Kodi:
GS75 Stealth 8SE-028CZ
Lansuar:
29. 1. 2019
Lartësia [mm]:
18,95
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
144 Hz, IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
512
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
2,25
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
259,5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE