Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GS75 Stealth 9SE-487CZ, 17.3 " Full HD, Intel Core i7, 16GB RAM DDR4, 1TB SSD, GeForce RTX 2060, i zi

Kodi i produktit:
260564
Bateri:
4-qelizore, 82Wh
RJ-45:
Memorie e brendshme GB:
1000
Modeli i procesorit:
9750H (2.6/4.5GHz, 6 bërthama / 12 threads)
Ngjyra:
Zezë

Si të porosisim në Gjirafa50?

2025.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 168.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Ky është një laptop elegant, i fuiqshëm dhe i hollë 17.3 " me një dizajn të zi dhe artë. Çipat grafik NVIDIA Turing sjellin teknologji të reja në botën e lojrave për përvojat edhe më të mira. Zbuloni teknologjitë revolucionare të cilat me mbështetjen e tyre rrisin cilësinë e fotove në lojëra. Teknologjia e gjurmimit të rrezeve në kohë reale rrit cilësinë e imazhit në nivele të reja në lojëra. Kurse, fuqia informatike trajton algoritme komplekse të inteligjencës artificiale në kohë reale dhe arkitektura e re siguron teknologji më të efektshme të mbrojtjes nga drita. Teknologjia MSI True Color 2.0 siguron që secili panel në laptop MSI të sjellë një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Ju mund të zgjidhni nga modele me panelet e shpejta IPS të nivelit 144 Hz për një eksperiencë të përsosur të lojrave. Laptopi përdor Killer DoubleShot Pro për menaxhimin e rrjetit inteligjent, duke përfshirë edhe Killer Gigabit Ethernet dhe Killer WiFi 802.11ac. Kjo siguron një përgjigje edhe më të shpejtë të pajisjes dhe norma më të larta të bit, të cilat janë çelësi për lojërat online të lehta dhe të papenguara. Ftohja efikase dhe qarkullimi më i mirë i ajrit sigurohen nga teknologjia MSI Cooler Boost Trinity +, i cili përdor 3 ventilatorë Whirlwind Blade me qarkullim më të lartë të ajrit. Dy qarqe të ftohjes, një për procesor dhe grafikë, me 7 tuba të transferimit të nxehtësisë në mënyrë efikase dhe të shpejtë lirojnë nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ky laptop MSI GS75 Stealth 9SE përdor një procesor 6-core Intel Core i7-9750H që përmban teknologji HyperThreading për shumëfishimin e duhur me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë të vetme. Procesori operon në frekuencë prej 2.6 GHz, mbështet TurboBoost me frekuencë operimi deri në 4.5 GHz dhe plotësohet me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Të dhënat e imazhit për ekranin 17.3 " 144Hz IPS me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 piksel është në kombinim me kartelën grafike NVIDIA GeForce RTX 2060 me 6 GB memorie GDDR6. Për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet është gati hard disku 1 TB SSD PCIe NVMe (+ dy slote të lira M.2). Në këtë rast, disku optik nuk është i përfshirë. Sigurisht ka një numër të ndërfaqeve, duke përfshirë Wi-Fi, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ekzistojnë 1 × HDMI (4K @ 60Hz), 1x Thunderbolt 3 me USB 3.2 Tip-C Gen.2 (10Gb / s), USB 3.1 / 3.2 Tip-C Gen 1 dhe 3x USB 3.1 / 3.2 Gen 2. Të përfshira gjithashtu janë një kamerë, një tastierë SteelSeries me ndriçim RGB, altoparlantët Dynaudio me teknologjinë Nahimic 3 Hi-Res Audio dhe lidhësit audio. Laptopi mundësohet nga një bateri 4-qelizore 82 Wh dhe vjen me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
4-qelizore, 82Wh
Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit:
17.3
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072643584
Frekuenca e memories MHz:
2 666
Frekuencë Hz:
144
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 9-të
Gjerësia mm:
396.1
HDMI:
Kapaciteti i memories GB:
16
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kapaciteti i SSD-së GB:
1024
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2060
Kodi:
GS75 Stealth 9SE-487CZ
Lansuar më:
16. 5. 2019
Lartësia mm:
18.95
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Mbështet DisplayPort:
Memorie e brendshme GB:
1000
Modeli i procesorit:
9750H (2.6/4.5GHz, 6 bërthama / 12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme:
RGB
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.13.2 Gen 2:
3
Pesha kg:
2,25
Prodhuesi:
MSI
RJ-45:
Sipërfaqja e ekranit:
E shkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Slot për memorie:
2 (0 të lirë)
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
259.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE