Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GT75 8RF-207CZ Titan, Intel Core i7, 16GB RAM, 17.3" Full HD, 512GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1070, i zi

Kodi i produktit:
234477
Bluetooth:
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

2359.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 196.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI GT75 8RF Titan Laptopët MSI GT kanë performancë dhe teknologji të avancuar. Seria GT75 8RF Titan është plot me teknologji të përparuara në ballë të procesorëve të gjeneratës së 8-të Intel në kombinim me përshpejtuesin e grafikës NVIDIA GeForce GTX Series 10. Ky lloj mbështet diskun array Super RAID 4, tastierëm mekanike e lojës RGB SteelSeries, lidhjen ekstra të shpejtë të rrjetit Killer Multi gig dhe nuk ka teknologji audio nga ekspertët Dynaudio dhe Nahimic. Luani si një profesionist me MSI GT75 8RF Titan në një trup ekskluziv të bërë nga alumini i lëmuar. Gjenerata e re e performancës Gjenerata e 8-të Intel e familjes Coffee Light është rritur nga numri i rritur i bërthamave dhe arkitektura e përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni një performancë me procesorin e ri gjashtë bërthamësh të Coffee Lake. Performanca grafike në serinë GeForce GTX 10 MSI GT75 8RF Titan është i pajisur me një kartë grafike të fuqishme të ndërtuar mbi çipin grafik modern NVIDIA GeForce GTX 1070 që sjell performancë dhe efikasitet të lartë me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafika e serisë GeForce GTX 10 janë krijuar posaçërisht për realitetin virtual dhe përvojën më të mirë të lojrave në definicion të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneraten e mëparshme të çipëve grafik NVIDIA GeForce GTX. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Me GT75 8RF Titan ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Laptopi është i pajisur me një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me përshpejtuesin e fuqishëm të grafikës NVIDIA GeForce GTX 10 dhe memorie operative DDR4, dhe është i gatshëm jo vetëm për lojërat kompjuterike por edhe për aplikacione. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe në Super RAID 4 (2 x NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 SSD në lidhjet RAID 0, në konfigurime të selektuara). Ekziston edhe ndërfaqja Thunderbolt 3 super-fast. Laptopi ofron 3x SSD M.2 (NVMe PCIe or SATA), 1x 2.5 "HDD dhe 4x slot memorie (deri në 64GB). NVIDIA G-Sync gjithashtu mburret me teknologjinë NVIDIA G-Sync për lojra krejtësisht të qeta. Tastiera mekanike e lojërave me ndriçim RGB Një nga tiparet ekskluzive të laptopit të lojrave MSI GT75 8RF, është tastiera më e mirë nga ikona e lojës SteelSeries. Kjo tastierë mekanike RGB është zgjidhja më e mirë për lojtarët e pasionuar. Me SteelSeries Engine 3, ajo ofron kontrollin "Per-Key RGB Backlight" me mënyra të shumta. Tani ju keni aftësinë për të rregulluar çdo buton sipas dëshirës tuaj. Shpejtësi e re lidhjes së rrjetit Laptopët GT75 8RF ju ofrojnë një nivel të ri të lidhjes së rrjetit Killer Multi GiG me lidhje Ethernet deri në 10 Gbps. Të kombinuar me Wireless Killer WiFi 802.11ac, ju keni Intelligent Network Solution Killer DoubleShot Pro, kjo siguron një përgjigje edhe më të shpejtë të pajisjes dhe madje edhe shpejtësi më të lartë transmetimi që janë kryesore për luajtjen e qetë dhe të pandërprerë të lojrave kompjuterike në internet. Tingull i përsosur për lojëra dhe multimedia Karakteristikat e lojës dhe multimedias të këtij laptopi përfshijnë teknologjinë më të mirë të zërit Dynaudio dhe ESS SABRE HiFi Audio DAC për të ofruar prodhim më të lartë të cilësisë, dhe Nahimic VR që sjell zë rrethues 7.1 në kufjet e juaja stereo. Teknologjia e workshop-it Nahimic dhe altoparlantët Dynaudio 2.1 ju sjellin në mënyrë të përsosur zërin virtual rrethues. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color siguron që secili nivel i panelit IPS në laptopin MSI sjell një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Pas kalibrimit të gjerë dhe shumë të saktë të fabrikës, ofrohet mbulimi i pothuajse të gjithë hapësirës së ngjyrave sRGB. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Modelet e selektuara Full HD gjithashtu ofrojnë një panel 120-Hz Wide-View. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Gaming Center. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron ftohësin e veçantë MSI Boost Titan, i cili tani është edhe më i mirë me pompa dhe freskuese. Dy qarqe ftohëse, një për procesor dhe grafikë,dhe një numër i madh i tubave të nxehtësisë shpërndajnë me efikasitet dhe shpejt nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix sjell eksperienca të mrekullueshme të lojrave dhe argëtimit multimedial në laptopin e serisë GT. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 3 ekrane të jashtme njëkohësisht nëpërmjet HDMI, mini DisplayPort dhe Thunderbolt 3 për të marrë gjithsej 4 shfaqje, duke përfshirë atë të integruar. Aplikacioni Dragon Center Kontrolli i plotë i sistemit tuaj do të sigurohet nga Dragon Center. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha aplikacionet me App Portal. Ju mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, të vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, të përdorni aplikacionin mobil Mobile Center dhe të rregulloni shpejt problemin. Vetitë kryesore Ky model i MSI GT75 8RF Titan përdor procesorin Intel Core i7-8850H 6-core, i cili përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori punon në frekuencë 2.6 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.3 GHz dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 4 slote). Ekrani 17.3 "120Hz Full HD ka rezolucion 1920x1080 piksel të kombinuar me kartelën grafike NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GDDR5, me mbështetje G-SYNC, dhe një 512GB SSD M.2 PCIe NVMeand 1 TB HDD. Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit janë Wi-Fi ac, Killer Multi GiG 10Gbps LAN dhe Bluetooth. Nga pajisjet lidhëse janë të disponueshme 1 × HDMI (4K @ 60Hz) 1 x mini DisplayPort, 1x Thunderbolt 3 USB 3.1 Type-C Gen 2 dhe Gen 5x USB 3.1 2. E intregruar është poashtu një kamerë Full HD dhe një tastierë mekanike SteelSeries duke vendosur ngjyrën e ndriçimit për secilin buton veçmas. Prodhimi i audios mundësohet nga Dynaudio (2x 3W + 1x 5W), Nahimic VR, konvertuesi ESS SABRE HiFi Audio DAC dhe lidhjet audio. Energjia mundësohet nga 8-cell 75 Wh dhe laptopi operon me sistem operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
428
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1070
Kodi i prodhuesit:
GT75 8RF-207CZ
Lansuar:
10. 4. 2018
Lartësia [mm]:
58
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
120 Hz, i pashkëlqyeshëm
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1512
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8850H(2.6/4.3GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
5
Pesha [kg]:
4.5
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
314
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GT75 8RF-207CZ Titan edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE