Apple MacBook Air 13, argjendtë

975.50

Paguaj me Raiffeisen Bonus Kartelë [APLIKO KËTU]dhe TEB Starcard deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 81.29€ në muaj  

190198
I padisponueshëm

Shënim: Tastiera e këtij laptopi tek pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë rradhitjen e tyre.

Laptopët MacBook gjithmonë janë parë si pajisje luksoze për përdoruesit që mbështeten fillimisht në pamje. Apple MacBook Air 13 është një pajisje jashtëzakonisht elegante. MacBook Air 13 ka një performancë grafike të nivelit shumë të lartë. Posedon një rezolucion prej 1440 x 900 px. Diagonalja e ekranit është 13.3”. Ky notebook e ka procesorin Intel Core i5 të gjeneratës së pestë, me dy bërthama, që veprojnë në frekuencë prej 1.6 deri në 2.7 GHZ, që shoqërohen me 8GB RAM DDR3. Kapaciteti i hard diskut SSD është 128GB.

Detajet teknike

Bluetooth:
Po
Diagonalja e ekranit ["]:
13,3
Drive optik:
Jo
EAN:
8884628658698
Frekuenca e memories [MHz]:
1 600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Broadwell - 5. generace
Gjerësia [mm]:
325
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
Intel HD Graphics
Klasifikimi:
Laptop
Kodi:
MMGF2CZ/A
Lansuar:
26 Prill 2016
Lartësia [mm]:
17
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
LPDDR3 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5 (Broadwell/gjenerata 5)
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Memorie e brendshme [GB]:
128
Modeli i procesorit:
5250U(1.6/2.7GHz 2 bërthama/4 threads)
Ngjyra:
Argjendtë
Numri i bërthamave të procesorit:
2
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Për tu përdorur në:
Për shtëpi
Pesha [kg]:
1,35
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
1440 x 900 (WXGA+)
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastierë me ndriçim:
Po
Thunderbolt:
Po
Trashësia [mm]:
227
Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera