Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Laptop Apple MacBook Air 13, 13.3 ", Core i5, 8GB DDR3, 128GB SSD, Intel UHD Graphics, hiri (2019)

Kodi i produktit:
264939
Besueshmëria:
100 %
Pesha kg:
1.25
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Ngjyra:
Hiri
Ngjyrë e pasme:
Bardhë

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1336.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 111.38 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë radhitjen e tyre. Apple MacBook Air i përditsuar tani është i pajisur me një ekran Retina me teknologji True Tone. MacBook Air i hollë, i lehtë dhe i fuqishëm është një laptop i përkryer për gjithçka. MacBook Air i ri vjen me një ekran të shkëlqyer Retina që ka një dritë të ndritshme LED, një raport të lartë kontrasti dhe, falë një hapësire edhe më të gjerë ngjyrash, është një kënaqësi perfekte për sytë. Dendësia e lartë prej 227 piksele për inç (ppi) siguron tekst të përkryer të mprehtë dhe grafika më të mira. Edhe pse MacBook Air i ri jep më shumë performancë, ai është edhe më i hollë dhe i lehtë në elegancë. Ai peshon 1.25 kg dhe ka vetëm 15.6 mm në profilin e tij më të gjerë. Tastiera me ndriçim individual të tasteve ofron mekanizmin e krahut të gjeneratës së fundit për shtypje më të rehatshme me përgjigje më të mirë. Vlen të theksohet gjithashtu edhe Force Touch trackpad me përgjigje haptike të integruar. Ky trackpad njeh përgjimin kudo në sipërfaqen e tij, përfshirë forcën e aplikuar. Karakteristikat e tjera përfshijnë integrimin e një përgjigjeje haptike për një perceptim më të besueshëm të përmbajtjes duke përdorur dridhje të ndjeshme prekëse. Edhe pse MacBook Air përdor një lloj të vetëm të kabllos të ndërfaqes, Thunderbolt 3, ju mund të lidheni pothuajse çdo periferik. Ai ka një dizajn të dyanshëm dhe lejon karikimin, lidhjen e diskut të jashtëm, video output me mbështetje DisplayPort dhe lidh periferik të tjerë USB me një lidhës USB-C. Ky model Apple MacBook Air bazohet në gjeneratën e 8-të të procesorit Intel Core i5. Ky procesor operon me 1.6 GHz me mbështetje për teknologjinë TurboBoost për të rritur frekuencën deri në 3.6 GHz dhe plotësohet me 8 GB memorie DDR3. Ekrani retina 13.3 "Retina IPS ka rezolucion prej 2560 × 1600 piksel në kombinim me kartelën Intel UHD Graphics. Për të dhënat e përdoruesit është përgatitur 128GB SSI PCIe. Ekzistojnë gjithashtu lidhje wireless Wi-Fi ac dhe Bluetooth 4.2, një palë ndërfaqe Thunderbolt 3 / tipi-C, një lexues i gjurmëve të gishtërinjëve, Touch ID, një kamerë FaceTime HD dhe lidhësi 3.5 mm audio. Laptopi përdor macOS si sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
V4.2
Diagonalja e ekranit:
13.3
Drive optik:
Jo
EAN:
190199127388
Frekuenca e memories MHz:
2133
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
304.1
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
13
Kapaciteti i memories GB:
8
Kapaciteti i SSD-së GB:
128
Kartë grafike:
Intel UHD Graphics 617
Kodi:
MVFH2CZ/A
Lansuar:
11. 7. 2019
Lartësia mm:
15.6
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
LPDDR3 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Ngjyra:
Hiri
Ngjyrë e pasme:
Bardhë
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2
Pa taste numerike:
Pesha kg:
1.25
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
2560 x 1600 (WQXGA)
Sipërfaqja e ekranit:
E shkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
212,4

Bashkangjitja Laptop Apple MacBook Air 13 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE